فهرست
سوژه روز: فيلمِ جديد مايلی‌كهن
سوژه روز: فيلمِ جديد مايلی‌كهن

سوژه روز: فيلمِ جديد مايلی‌كهن

آی اسپورت- حضور در دسته اول فوتبال ايران به همراه ملوانٰ، شانس ديده‌شدن و موردتوجه‌قرارگرفتن را از محمد مايلي‌كهن دريغ كرده و از آن‌جايي كه فوتبال و مربيگري براي او هميشه بهانه‌اي براي قرارگرفتن در كانون توجه بوده‌اند؛ بازيِ رسانه‌اي جديد او آغاز شده است. مايلي اين بار در كمپين تك نفره حمايت از علي دايي در پرونده اتفاقات مسابقه نفت و استقلال در جام حذفي عضو شده تا نامش دوباره به تيترهاي درشت راه پيدا كند. مديرفني تيم ملي ناكام اميد و سرمربي اين روزهاي ملوان، در چند سال گذشته اصلي‌ترين منتقد علي دايي بوده اما حالا ناگهان ضرورت را در حمايت از مربي نفت تهران ديده است. ‹توهين به علي دايي، توهين به كل فوتبال ايران است‹. اين جمله را از زبان كسي مي‌خوانيد كه تندترين و توهين‌آميزترين كلمه‌هاي ممكن را در بيانيه‌هايش براي علي دايي ساخته است. از آقاقلدره تا آقاي پول‌پرستی!‌

 هفت سال قبل، ماجراهاي مسابقه استقلال و سايپا در آزادي نيمكت تيم ملي را از مايلي گرفت. او بدون ترديد به مهم‌ترين لحظه دوران مربيگري‌اش رسيده بود و مي‌توانست با رساندن تيم ملي به جام جهاني محبوبيت نداشته همه اين سال‌ها را به دست بياورد. آقاي مربي اما آنقدر تحمل و سعه صدر نداشت كه اولين روزهاي انتخاب‌شدن به عنوان سرمربي تيم ملي را در آرامش پشت سر بگذارد. او كه در همه ماه‌هاي حضور علي دايي روي نيمكت به اين مربي كم‌تجربه تاخته بود و در كلاس مربيگري حتي تا مرز درگيري فيزيكي با او پيش رفته بود؛ با بيانيه جهان سومي‌اش عليه قلعه‌نويي؛ كوتاه‌ترين زمان حضور يك مربي در راس تيم ملي را ثبت كرد و بدون انجام حتي يك جلسه تمرين؛ از اين تيم كنار گذاشته شد. مايلي‌كهن حالا با تمجيد از دايي؛ عليه خشونت موضع‌گرفته اما جايگاه خود او در تاريخچه خشونت فوتبال ايران غيرقابل‌انكار به نظر مي‌رسد و به همين خاطر نه حرف‌هاي امروز و نه اشك‌هاي ديروز او درباره جو ورزشگاه‌هاي ايران، باورپذير نيستند. سرمربي ملوان به گفته خودش حاضر است براي حمايت از دايي؛ در يك مسابقه از نشستن روي نيمكت ملوان اجتناب كند. او هنوز هم هماني است كه براي استهزاي شهريار و كنايه‌زدن به او با لباس رفتگران شهرداري به ورزشگاه تختي انزلي رفت. سلطان حركات نمادين عليه توهين و بنده بيانيه‌هاي توهين آميز!

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2016-12-25 17:41:00
نظر دهید

۳ نظر
منتقد
يكشنبه ۵ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
اصولا انسان های نا سالم با حاجی مایلی مشکل دارن.نویسنده جزو اون خبرنگارای باج بگیر هست. حاجی به کسی باج بده نیست. کوتوله قلم دستت گرفتی یه طرفه قاضی نرو.یه استادیوم فحش مادر به دایی دادن نباید حمایت بشه.مشکل از شما کوتوله های کم سواد هست که درک کارای مایلی کهن رو ندارید
۸
سیاوش
يكشنبه ۵ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۳۲
انصافا تحلیل درستی هستش , حاجی مایلی تعادل نداره , یه روز به قلعه نوعی فحش میده یه روز میره سر تمرین در آغوش می گیردش ؛ به علی دایی بدترین توهین ها رو میکنه بعد میاد ازش حمایت می کنه ... اوج فهم فوتبالی ایشون رو در مدیریت تیم امید دیدیم .
ملوانی
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵، ۰۷:۰۷
مایلی کهن است دیگر ! هر از گاهی دلش می خواهد حرف های متحیر العقول بزند . سرمربی ملوان است و خود را پرسپولیسی می خواند . با ملوان قرارداد رسمی دارد و به خاطر حمایت از دایی نمی خواهد به تعهد شغلی و اخلاقی اش به ملوان پایبند باشد. آنوقت حرف از اخلاق می زند همان مربی ای که همین چند هفته پیش بود با هواداران درگیر شد و بازیکن جوان ملوان را که قصد آرام کردنش داشت با سیلی محکمی نوازش کرد .
مایلی کهن است دیگر اون همانطور به نیمکت ملوان می رسد که به نیمکت تیم ملی رسیده بود :به دست مردان غیر فوتبالی .
دلش نمی خواهد تراکتوری ها را که مثل خودش قدرت های غیر فوتبالی برخوردارند برنجاند . عالیشاه و نور اللهی را حق تراکتور می داند که لیگ برتریست اما نمی گوید شاید اگر ملوان که با تفاضل یک گل سقوط کرد می توانست از سرباز شریفی که کدش هم به اسم ملوان خورده بود و تراکتور جذبش کردند استفاده کند سقوط نمی کرد یا شاید اگر یک دهم از بودجه تیم های دیگر که اتفاقا همه از بودجه بیت المال ارتزاق می کنند را داشت می توانست دروازه بان خارجی خود را حفظ کند تا گل زاویه بسته نخورد یا اگر از قدرتهای نه فرافوتبالی که فوتبالی برخوردار بود چندین پنالتی به ضررش گرفته نمیشد و سقوط نمی کرد .
مایلی کهن است دیگر نباید خیلی جدی اش گرفت .
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر