فهرست
تقلید منصوریان از دست کی‌روش: کپی فیک ایرانی
تقلید منصوریان از دست کی‌روش: کپی فیک ایرانی

تقلید منصوریان از دست کی‌روش: کپی فیک ایرانی

آی اسپورت- یکی از خصوصیات مهم کی‌روش را می‌توان هوش بالای او در تغییر پست بازیکنان دانست. او در سال‌های حضورش در راس کادرفنی تیم‌ملی ایران توانسته با تغییر پست بازیکنان، بازیکنان جدیدی را متولد کند. شاید شاخص‌ترین این تغییر را بتوان مهرداد پولادی دانست. تغییری که از پولادی یک ستاره ساخت و پاشنه آشیل همیشگی تیم ملی ایران را هم برطرف کرد.

بعد از تغییرپست‌های متعدد بازیکنان توسط کی‌روش بعضی از مربیان داخلی هم تصمیم گرفتند شانس‌ خود را در این زمینه امتحان کنند! یکی از این مربیان علیرضا منصوریان است. کسی که عابدینی از او به عنوان مرید کی‌روش نام‌برده بود و به نظر می‌رسد لقب کاملا درستی است. منصوریان تلاش زیادی می‌کند تا در مربی‌گری‌اش از کی‌روش الگوبرداری کند. شاید به همین دلیل است که او هم کارش را از دفاع چپ تیمش آغاز کرده است! این در حالی است که او در ترکیب تیمش از چند دفاع چپ تخصصی سود می‌برد اما از همان ابتدا اصرار داشت که گزینه جدیدی برای این پست معرفی کند. یکی از بدترین گزینه‌های او مگویان بود. دفاع وسط خوب استقلال که در این فصل با استراتژی‌های منصوریان به پاشنه آشیل تیم تبدیل شده است. او در اولین بازی‌اش به عنوان دفاع چپ آماری در حد فاجعه داشت و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شد که منصوریان دیگر به سراغ این تجربه نرود اما سرمربی آبی‌ها برخلاف انتظار روی این اشتباه تاکید کرد و دو بازی دیگر که یک بازی آن دربی بود به مگویان در پست دفاع چپ بازی داد. البته او به همین بسنده نکرد و در بازی جام‌حذفی هم مگویان را در پست جدید دفاع راست دیدیم!

این تغییرات پی‌درپی به جایی رسیده که مگویان هم دفاع وسط بودن را هم فراموش کرده است. نگاهی به اشتباه عجیب او در بازی تیم ملی ارمنستان مقابل رومانی بیندازید. او یکی از بدترین بازیکنان میدان بود و ضعف خط دفاعی ارمنستان در نهایت به باخت 5برصفر این تیم انجامید. فارغ از عملکرد بقیه مدافعان ارمنستان، بازی مگویان افت قابل‌توجهی داشته و سردرگمی او در موقعیت‌های خطرناک تیم رومانی را نشان می‌دهد. اتفاقی که شاید بخشی از آن را بتوان در وضعیت این بازیکن در تیم استقلال جست‌وجو کرد. تداخل وظایف و برهم خوردن وضعیت ذهنی این بازیکن باعث شده تا او حتی نتواند در پست تخصصی خود دفاع وسط هم مثل گذشته عملکرد قابل‌قبولی داشته باشد.

البته این تنها تجربه منفی علیرضا منصوریان نیست. او در این فصل چند تغییر پست ناموفق دیگر هم در تیمش داشته است. بختیار رحمانی و  جابر انصاری دو بازیکن دیگری بودند که در پست غیرتخصصی خود در این فصل نتوانستند موفق باشند و عملکرد مطلوبی نداشتند. در مورد برزای هم گفته می‌شود که منصوریان قرار است پست و وظایف جدیدی برای او درنظر بگیرد.

منصوریان در نفت فصل گذشته هم تجربه مشابهی داشت. زمانی که از ارسلان مطهری و علی قربانی به عنوان وینگر چپ و راست استفاده می‌کرد و این ترکیب هجومی عملکرد قابل‌قبولی نداشت.

تجربه کپی‌برداری منصوریان از تخصص کی‌روش تا این‌جای کار چیزی جز فاجعه نبوده و نه تنها به تولد بازیکنی جدید منجر نشده بلکه در حال نابودکردن ستاره‌ها هم هست.

کد خبر: 9403

۱۸ ۳  
آی اسپورت
2016-10-09 17:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۳ نظر
یونس
يكشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۵۲
یکم یواش تر انتقاد کن نفهمیم پرسپولیسی هستی...با این سایتتون
۹
علی
يكشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۵۴
کیروش جون شما خودش از قلعه نویی کپی میکرد تو جام جهانی با گذاشتن پژمان منتظری به عنوان دفاع راست
۶
برزو
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵، ۰۰:۲۰
عليمنصور بگه غلط كردم خوبه؟ راضي ميشيد؟ بابا به خدا پارسال قهرماني حق لنگ نبود.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر