فهرست
آخرین وضعیت دیاباته؛ رفت تا فروردین ۹۹؟
آخرین وضعیت دیاباته؛ رفت تا فروردین ۹۹؟

آخرین وضعیت دیاباته؛ رفت تا فروردین ۹۹؟

آی اسپورت - روز پنج‌شنبه بود که خبر رسید این بازیکن به احتمال زیاد سه هفته از میادین به دور خواهد بود و نمی‌تواند برای استقلال بازی کند. در واقع جواب عکس MRI از پای این بازیکن نشان داد اوضاع آنقدر‌ها که باید خوب نیست. یکی از مسئولان استقلال با تأیید این خبر گفت: «بله، متأسفانه عکسبرداری از پای دیاباته نشان داد حدوداً سه هفته این بازیکن را در اختیار نخواهیم داشت. البته او بعد از آن تازه باید تمرینات خود را شروع کند و به آمادگی کامل برسد.»

شاید تصور کنید سه هفته یعنی سه بازی، اما این‌طور نیست. از شانس بد آبی‌ها، استقلال هفته‌های فشرده‌ای در پیش دارد و این یعنی دیاباته بیش از سه بازی در کنار این تیم نخواهد بود. طبق برنامه این تیم فردا با ذوب‌آهن بازی دارد که دیاباته در این بازی حضور ندارد. در ادامه ۸ اسفند آبی‌ها مقابل تیم گل‌گهر سیرجان قرار می‌گیرند. بعد از آن نوبت به لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد. آبی‌ها روز ۱۲ اسفند باید در بازی رفت به مصاف تیم الوحده بروند. به محض بازگشت از امارات، استقلال آماده بازی ۱۶ اسفند مقابل سایپا خواهد شد. این پایان کار نخواهد بود و استقلال روز ۲۰ اسفند هم در زمین پارس جنوبی جم مقابل این تیم قرار می‌گیرد. ۴ روز بعد هم باید مقابل تراکتور صف‌آرایی کند. این یعنی ۶ بازی برای استقلال در ۲۱ روز! روز پنج‌شنبه هم اعلام شده دیاباته سه هفته نمی‌تواند استقلال را همراهی کند! این یعنی او حداقل ۶ بازی استقلال را از دست داده است، چون به هر حال در بازگشت هم، زمان می‌برد تا به آمادگی صد در‌صد برسد. با توجه به نوع مصدومیت دیاباته هیچ بعید نیست پزشکان و فرهاد مجیدی نخواهند روی پای این بازیکن ریسک کنند.

شیخ در بازگشت دوباره به ایران سریعاً کار فیزیوتراپی را آغاز کرده است تا بتواند زودتر بازگردد. او به مسئولان استقلال گفته انگیزه زیادی دارد تا بتواند زود مداوا شود و دوباره برای این تیم به میدان برود. در صورتی که وضعیت خوب پیش برود و این بازیکن برای دیدار با تراکتور آماده ‎شود، قبل از اتمام سال می‌تواند دو بازی برای استقلال انجام دهد ولی در غیر این صورت تا پایان سال ۹۸ در هیچ دیداری برای استقلال به میدان نمی‌رود. طبق اعلام سازمان لیگ، رقابت‌های لیگ برتر تا ۲۸ اسفند ماه ادامه پیدا می‌کند که البته آخرین بازی استقلال در لیگ ۲۸ اسفند بازی عقب افتاده مقابل فولاد است.

جالب اینجاست که بعد از بازی تراکتور و فولاد (۲۴ و ۲۸ اسفند)، استقلال تعطیل خواهد شد و دیاباته هم به مرخصی می‌رود! یعنی اگر او بازی نکند، کلاً برای درمان به تهران آمده و بعد از آن هم عازم کشورش خواهد شد تا به مرخصی برود. فعلاً پزشکان استقلال به صورت قطعی چیزی اعلام نکرده‌اند.

۲    
آی اسپورت
2020-02-22 22:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر