فهرست
روزهای ناامیدکننده ستاره هلندی بارسا
روزهای ناامیدکننده ستاره هلندی بارسا

روزهای ناامیدکننده ستاره هلندی بارسا

آی اسپورت - جوزپ ماریا بارتومئو سال گذشته در انتقالات زمستانی شخصا به آمستردام رفت تا کار انتقال فرانکی دی یونگ را نهایی کند. رئیس را  تیمی از مدیران بارسا همراهی می کردند تا دی یونگ که قرار بود به پی اس جی برود، با چرخشی ۱۸۰ درجه ای بازیکن بارسلونا شود. ستاره هلندی فصل قبل بهترین هافبک لیگ قهرمانان معرفی شد و تا به اینجای فصل نیز جایگاه ثابتی در ترکیب بارسلونا دارد ولی واقعیت این است که او هنوز درخشش آژاکس را از خود نشان نداده و در بسیاری از بازی ها یک بازیکن کاملا معمولی نشان داده است.

شب گذشته در دیدار برابر ناپولی دی یونگ یکی  از ضعیف ترین بازیکنان بارسا بود و در اغلب دقایق حضور او در زمین به چشم نمی آمد. او کمترین پاس را در میان هافبک های بارسا داد. ۵۱ پاس او در برابر ۱۳۴ پاس سرخیو بوسکتس، ۷۴ پاس ویدال و ۶۹ پاس راکیتیچ نشان می دهد که دی یونگ در بازی گم بود. در پایان مسابقه بوسکتس بهترین بازیکن زمین معرفی شد.

جرارد پیکه و اومتیتی دو مدافع بارسا نیز به ترتیب ۱۱۴ و ۱۱۳ پاس ارسال کردند و به عبارتی این دو به همراه بوسکتس روی هم ۳۳۷ پاس به هم تیمی های شان دادند. اگر ۷۷ پاس سمدو و ۴۹ پاس جونیور را هم اضافه کنید، ۴۵۹ پاس از ۷۲۴ پاس بارسلونا (۶۳ درصد) را بازیکنان فاز دفاعی این تیم ارسال کردند.

رود گولیت اسطوره هلندی چندی پیش در انتقاد از دی یونگ حرف های جالبی زده بود:« دی یونگ یکی از بازیکنانی است که توپ را می گیرد و بی هدف به چپ و راست پاس می دهد. او در این کار تبحر پیدا کرده است. خیلی ها معتقدند که او جادویی که در آژاکس داشت را از دست داده است. از نظر من فرانکی بازیکن بزرگی است و می تواند بسیار بسیار بهتر از اینها بازی کند.

اخیرا که بازی های او را تماشا کرده ام، به این نکته رسیدم که او وقتی توپ را دریافت می کند، ابتدا یک حرکت بدن انجام می دهد و سپس با نگاه به چپ و راست یک پاس بی هدف ارسال می کند. بدون اینکه هیچ تفکری پشتش باشد و کمکی به تیم کند. این را می گویم  چون می دانم قابلیت های او بسیار بیشتر است.

فرانکی باید بهتر بازی کند. او بسیار با استعداد است ولی نبوغ او را هنوز در بارسا ندیده ایم. دوست دارم به او اطمینان خاطر بدهم چرا که تماشای بازی او با توپ لذت بخش است ولی بازی های او در بارسا در بسیاری مواقع چشم نواز نیست و می توان گفت که بدون فکر کار می کند.»

۱    
آی اسپورت
2020-02-26 21:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر