فهرست
فولاد ۲-۱ نساجی؛ مازندران در حسرت برد
فولاد ۲-۱ نساجی؛ مازندران در حسرت برد

فولاد ۲-۱ نساجی؛ مازندران در حسرت برد

آی‌اسپورت- شاگردان نکونام در حفظ برتری نیمه اول ناکام بودند تا فولاد با درخشش بیت‌سعید موفق به شکست نساجی شود. فولاد خوزستان بعد از کسب پیروزی مقابل پارس جنوبی جم در هفته اول، دومین بازی را با شکست 3 بر صفر برابر پرسپولیس پشت سر گذاشت و در دیدار اخیرش به تساوی بدون گل در زمین نفت مسجدسلیمان دست پیدا کرد و امشب به دنبال برد دیگری در جدال با نساجی در لیگ هجدهم در خانه است ولی در سمت مقابل شاگردان جواد نکونام هم نشان دادند دست و پا بسته نیستند و بعد از باخت در نخستین دیدار برابر ذوب‌آهن، در دو مسابقه گذشته‌شان در عین شایستگی دو تساوی مقابل تراکتورسازی و پارس جنوبی داشتند و حالا امیدوار هستند اولین پیروزی لیگ برتری خود را جشن بگیرند.

هفته چهارم لیگ برتر ؛ پنج‌شنبه: 97/05/25 ؛ ساعت 20:30

استادیوم: غدیر اهواز/ تماشاگر: یک هزار نفر

داور: موعود بنیادی‌فر؛ کمک‌ها: جلیل شعرانی، علی احمدی و روح‌الله شریفی/ ناظر داوری: سعید بطحایی.


فولاد خوزستان 

 • احسان مرادیان
 • ایوب والی
 • سینا بدرقه
 • فرزاد جعفری
 • سینا مریدی
 • سروش رفیعی (4+90- عبدالله کرمی)
 • رضا میرزایی
 • صابر حردانی(55- سیلوا تارتا)
 • مهدی زبیدی(80- میثم دورقی)
 • حسن بیت‌سعید
 • لوسیانو پریرا


سرمربی: سید سیروس پورموسوی

 

نساجی مازندران 

 • حامد لک
 • فرشاد فرجی
 • حامد شیری
 • مجتبی ممشلی
 • حمیدرضا دیوسالار
 • مهرداد عبدی(48- سید محمد میری)
 • محمد آبشک
 • سجاد آشوری
 • علی شجاعی(80- امید سینگ)
 • علی‌اصغر عاشوری
 • محمد عباس‌زاده(74- محمدمهدی نظری)


سرمربی: جواد نکونام 

 

اخطار


علی شجاعی(3+45) محمد آبشک(64) امید سینگ(90) از نساجی 

حسن بیت‌سعید(3+90) از فولاد

 

شرح گل


فولاد 1 - نساجی 1 (دقیقه 10: محمد عباس‌زاده): شوت شجاعی در شلوغی محوطه جریمه فولاد را عباس‌زاده در محوطه 6 قدم با شوت تک ضرب تبدیل به گل کرد.

 

فولاد 1 - نساجی 1 (دقیقه 66: لوسیانو پریرا): پنالتی اعلام شده به سود فولاد را پریرا با شوت محکم به مرکز دروازه فولاد زد و پاسخ گل نیمه اول نساجی را داد.

 

فولاد 2 - نساجی 1 (دقیقه 72: حسن بیت‌سعید): در سمت چپ زمین توپ به بیت‌سعید رسید و او بدون مزاحمت مدافعان نساجی تا پشت محوطه جریمه پیش رفت و شوت‌زنی کرد که ضربه او را حامد لک درازکش از گوشه پایین دروازه بیرون کشید ولی در ادامه توپ به سمت مخالف رفت و وارد دروازه نساجی شد.

 

بهترین بازیکن


فولاد در آستانه نخستین شکست خانگی فصل قرار داشت ولی نمایش خوب حسن بیت‌سعید باخت آنها را تبدیل به پیروزی کرد و سه امتیاز مهم برای این تیم به ارمغان آورد؛ بیت‌سعید در دقیقه 66 موفق به گرفتن پنالتی برای فولاد شد تا شیمبا گلزنی کند و 6 دقیقه بعد از آن هم با شوت پشت محوطه دومین گل تیمش را به ثمر رساند تا عامل اصلی دومین برد خانگی فصل شاگردان پورموسوی شود.

اتفاق ویژه

فولاد خوزستان که هفته اول خوش‌شانس بود مهاجمان پارس جنوبی در گل کردن موقعیت‌ها بی‌دقت بودند و توانست نخستین بازی خانگی فصل را به برتری 2 بر یک برسد، امشب هم در دومین میزبانی لیگ هجدهم در حالی که با یک گل عقب بود ولی در نیمه دوم 2 گل به ثمر رساند تا به سه امتیاز دیگری برسد.
از سوی دیگر نساجی مازندران بعد از صعود به لیگ برتر همچنان در حسرت برد ماند؛ شاگردان نکونام بعد از باخت به ذوب‌آهن، دو تساوی مقابل تراکتورسازی و پارس جنوبی داشتند ولی امشب مجددا در خانه فولاد شکست خوردند تا دو امتیازی بمانند.

لحظات حساس

دقیقه 5: ارسال آبشک از روی ضربه آزاد را مدافعان فولاد برگشت دادند و در ادامه شوت پشت محوطه عبدی با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 7: ارسال آبشک از روی ضربه آزاد را مدافعان فولاد برگشت دادند و در ادامه شوت پشت محوطه عبدی با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 9: شوت علی‌اصغر عاشوری به شکل خطرناکی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه 11: حامد لک با واکنش عالی شوت فنی سروش رفیعی از سمت چپ زمین را از کنج دروازه بیرون کشید و راهی کرنر کرد.

دقیقه 19: شوت زبیدی از پشت محوطه جریمه را بیت‌سعید در میانه راه قطع کرد و در مقابل دروازه نساجی صاحب موقعیت خوبی شد ولی شوت کم‌دقت او راهی اوت شد.
دقیقه 23: ارسال خطرناک سروش رفیعی از روی ضربه آزاد را عباس‌زاده با ضربه سر به کرنر زد.

دقیقه 49: نفوذ خطرناک حردانی از جناح راست محوطه جریمه و شوت در عرض او را ممشلی برگشت داد و ضربه محکم زبیدی در ریباند هم حاصلی به همراه نداشت.

دقیقه 60: شوت محکم تارتار با اختلاف زیادی از روی دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه 64: برخورد بیت‌سعید و ممشلی در محوطه جریمه نساجی با یکدیگر برخورد داشتند که داور در تصمیم مشکوکی اعلام پنالتی کرد.

دقیقه 78: پریرا در محوطه جریمه فولاد صاحب توپ شد و بعد از جای گذاشتن ممشلی شوت‌زنی کرد که حامد لک با خروج موقع و واکنش با کتف خود توپ را به کرنر زد.
دقیقه 79: تارتا با شوت محکم قصد داشت برای سومین بار فولاد را صاحب گل کند که باز هم واکنش لک یک کرنر نصیب فولادی‌ها کرد.

دقیقه 90: روی پاس علی‌اصغر عاشوری، امید سینگ موقعیت خوب گلزنی داشت ولی در برخورد با جعفری سرنگون شد و معتقد بود باید پنالتی گرفته شود که بنیادی‌فر به دلیل تمارض به او کارت زرد نشان داد که عدم اعلام پنالتی، موجب اعتراض نکونام و مربیان نساجی شد.

در حاشیه


* حامد لک، دروازه‌بان فصل گذشته فولاد و حال حاضر نساجی قبل از شروع مسابقه به سمت پورموسوی و اعضای کادر فنی تیم خوزستانی رفت.
* پیمان شیرزادی، مدافع چپ فولاد به دلیل آسیب دیدگی در این مسابقه حضور ندارد.
* عبدالله کرمی، مدافع با تجربه فولاد در ابتدای مسابقه نیمکت‌نشین شده است.

* به دلیل گرمای هوای شهر اهواز، داور مسابقه در دقیقه 30 بازی را متوقف کرد تا بازیکنان دو تیم بعد از استراحت دو دقیقه‌ای به کارشان ادامه دهند.
* با وجود رایگان اعلام شدن تماشای این مسابقه، اما 1 هزار نفر هوادار این تیم در ورزشگاه حضور دارند.

* هواداران فولاد قبل از آغاز مسابقه جواد نکونام و حامد لک را تشویق کردند.
* احمد عبدالله‌زاده، هافبک فصل گذشته فولاد و خرید جدید نساجی جزو نفرات ذخیره قرار گرفته است.
* قبل از شروع بازی سروش رفیعی برخورد گرمی با جواد نکونام، سرمربی و فرزاد مجیدی، سرپرست نساجی داشت.

* در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول بیت‌سعید در سمت چپ محوطه جریمه نساجی نقش بر زمین شد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت ولی بنیادی‌فر، داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد.

* تماشاگران فولاد در لحظات پایانی نیمه اول شروع به سر دادن شعار علیه پورموسوی کردند و از کسب نتیجه ناراضی بودند.

* در دقیقه 55 حردانی در محوطه جریمه نساجی روی زمین افتاد و اعتقاد به خطای ممشلی و گرفتن پنالتی داشت که داور برای دومین بار چنین تصمیمی نگرفت که موجب اعتراض فولادی‌ها شد.

* همانند نیمه اول، داور در دقیقه 75 بخاطر گرمای هوا تشخیص داد تا بازیکنان استراحت دو دقیقه‌ای داشته باشند.

* در وقت‌های تلف شده نیمه دوم یکی از اعضای کادر فنی هر دو تیم به دلیل اعتراض به داوری از کنار زمین اخراج شدند.

 

ورزش سه

     
آی اسپورت
2018-08-16 22:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر