فهرست
بهترین گل‌زنان ۲۰۱۸ اروپا؛ جمع ستاره‌ها
بهترین گل‌زنان ۲۰۱۸ اروپا؛ جمع ستاره‌ها

بهترین گل‌زنان ۲۰۱۸ اروپا؛ جمع ستاره‌ها

آی اسپورت- حمیدرضا صدر به بهترین مهاجمان لیگ‌های اروپایی از آغاز سال ۲۰۱۸ پرداخته؛ آنهایی که در آستانه پایان لیگ‌ها، سرنوشت نهایی را رقم می‌زنند.

ده: آگوئرو / سیتی و لواندوفسکی / بایرن با ۱۰ گل

سرجیو در یک ماه گذشته گلی نزده، فقط برابر آرسنال و چلسی به میدان رفته و به کلنجار رفتن با زانوی آسیب دیده‌اش پرداخته، ولی در این سیاهه جای دارد و در آستانه آویختن یک مدال قهرمانی دیگر لیگ برتر قرار گرفته.

 

 

لواندوفسکی بیست و نه ساله از آغاز سال ۲۰۱۸ متوسط یک گل در هر ۶۵ دقیقه در بوندس‌لیگا و لیگ قهرمانان را ثبت کرده. برابر هامبورگ طی پیروزی شش‌گله بایرن سه گل زده و یک ضربه پنالتی را از دست داده که نخستین ضربه بر باد رفته‌اش از روی آن نقطه بوده؛ با این وصف در همان دیدار به رکورد ۱۰۰ گل در بوندسلیگا با پیراهن سرخ باواریا رسیده. ماه بعد بهترین بازیکن سال لهستان شده، برای هفتمین بار پیاپی، و برای دویست و پنجاهمین بار در بوندسلیگا به میدان رفته.

 

 

نه: لوییز سوارز / بارسلونا با ۱۱ گل

در پاییز می‌گفتند تمام شده، ولی زدن ۲۱ گل در ۲۵ بازی لیگ، نیش بیرون زده پسر شیطان نوکمپ یکی از ارکان پرواز بارسا به سوی سه گانه شده. ولو آن که سوارز یک بار هم در لیگ قهرمانان این فصل دروازه‌ها را باز نکرده باشد.

 

 

هشت: باس داست / اسپورتینگ لیسبون با ۱۱ گل

مهاجم هلندی اسپورتینگ به رغم آسیب دیدگی و از دست دادن پنج بازی، یازده بار در سال نو دروازه‌ها را گشوده. رکورد ۲۳ گل در بیست و سه بازی برای اسپورتینگ از آغاز فصل بازتابنده درخشش بلندبالاترین مهاجم این سیاهه - با ۱.۹۶ متر قد - است.

  

هفت: بفتیمبی گامیس / گالاتاسرای با ۱۱ گل

در سی و دو سه سالگی دوباره اوج گرفته. آن هم در گالاتاسرای که در جام اروپا برابر استرساند کوچک سقوط کرده. گامیس که سوانسی به او نه گفته در لیگ ترکیه غوغا کرده و ۲۵ گل در بیست و پنج بازی زده. متوسط یک گل در هر ۵۸ دقیقه در سال ۲۰۱۸ خارق العاده بوده.

 

شش: چیرو ایموبیله / لاتزیو با ۱۲ گل

وقتی با کمتر از نه میلیون پوند راهی لاتزیو شد بازیکن متوسطی به شمار می رفت. ولی حالا با ۲۴ گل صدرنشین گلزنان سری آ است. چیرو در ژانویه چهار بار در نیمه اول دروازه اسپال را گشود تا سرانجام یک لاتزیویی پس از شانزده سال - پس از هرنان کرسپو ۲۰۰۲ - سه بار یا بیشتر طی یک دیدار دروازه را فتح کند. او در فوریه طی نبردهای لیگ اروپا هم سه بار دروازه استوا بخارست را گشود، ولی تیمی که مسیر سر بالایی را می‌پیمود در ماه جاری طی سه دیدار لیگ برنده نشده و مائورو ایکاردی در اینتر با زدن چهار گل به سامپدوریا، با ۲۲ گل در لیگ، به نزدیکی چیرو رسیده.

 

 

پنج: محمد صلاح / لیورپول با ۱۲ گل

«غیرمنتظره»، «باورنکردنی»، «حیرت‌آور»؛ رسانه‌های انگلیسی با این واژه‌ها به توصیف پسر مصری پرداخته‌اند. پسری که همه گلزنان تاریخ لیگ برتر را به جنگ طلبیده. چهار گل «Mo»، مخفف «Mohamad» برای رسانه‌های بریتانیایی، برابر واتفورد او را به رکورد ۲۸ گل در لیگ رساند. رکورد ۰.۹۳ گل در هر بازی لیگ همه را میخ‌کوب کرده و بازی برابر بورنموث، استوک‌سیتی و برایتون در آنفیلد و همین طور کریستال‌پالاس و وست‌بروم دور از خانه پیش رو است. صلاح با رسیدن به رکورد ۳۵ گل در لیگ پس از ران هاریس در ساوتهامپتون ۶۷-۱۹۶۶ بهترین گلزن در تاریخ لیگ یک / لیگ برتر خواهد شد.

  

 

چهار: لیونل مسی / بارسلونا با ۱۳ گل

سال ۲۰۱۸ که آغاز شد در هفته اول ژانویه، چهارصدمین بار برای بارسا در لیگ به میدان رفت و طی پیروزی سه گله برابر لوانته گل ۱۴۴اش در لیگ را زد و کنار گرد مولر (بایرن مونیخ) در زدن بیشترین تعداد گل با پیراهن یک باشگاه قرار گرفت. در شش بازی آخرش در لالیگا و لیگ قهرمانان هشت بار دروازه‌ها را باز کرده. برابر چلسی در لیگ قهرمانان دو گل زده و به رکورد صد گل در لیگ قهرمانان رسیده و برای طرفدارانش که او را با رونالدو مقایسه می‌کنند مایه افتخار است؛ او با ۱۲۳ بازی این تعداد گل را زده در حالی که رونالدو طی ۱۳۷ بازی در لیگ قهرمانان صد گل زد. همه اینها یعنی مسی در آستانه سی سالگی مفهوم «نزول» را به هیچ گرفته.

 

 

سه: یوناس / بنفیکا با ۱۳ گل

ماشین گلزنی بنفیکا در ۱۴۹ بازی ۱۱۹ گل زده. او در این فصل ۳۱ بار در لیگ دروازه‌ها را فتح کرده و از داست ۲۳‌گله جلو افتاده. با این وصف نشانی از دعوت به تیم ملی برزیل نیامده.

 

دو: آنتوان گریزمان / آتلتیکو مادرید با ۱۴ گل

پسر فرانسوی که در نیم‌فصل اول فقط هفت گل زده بود در آستانه پیوستن به بارسلونا یا منچستریونایتد اوج گرفته.

 

 

یک: کریستیانو رونالدو / رئال مادرید با ۲۱ گل

۲۱ گل، بله ۲۱ گل از آغاز سال ۲۰۱۸، آن هم در سی و سه سالگی. رونالدو در سال نو دروازه دپورتیوو، والنسیا، سوسیه‌داد، بتیس، آلاوز، ختافه، ایبار، خیرونا و البته پاریس‌سن‌ژرمن را به آتش کشیده؛ یک گل در هر ۵۵ دقیقه. به قول خودش پس از زدن چهار گل برابر خیرونا «...پس از این هیچ وقت، هرگز، کریستیانو دیگری از راه نخواهد رسید.»

 

 

ورزش سه

۱۶    
آی اسپورت
2018-03-21 22:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر