فهرست
آغاز تاسف‌بار عربستان
آغاز تاسف‌بار عربستان

آغاز تاسف‌بار عربستان

آی‌اسپورت- وقتی پیتانا ،داور بازی افتتاحیه،سوت پایان را زد نتیجه حیرت انگیز بود. عربستان با پنج گل برابر روسیه شکست خورده‌بود و ناامید از رقابت ها بود. قمار اصلی برای تغییر تاکتیک را پیتزی ،سرمربی تیم ملی عربستان، به چرچسوف، سرمربی تیم ملی روسیه باخت. در جایی که چرچسوف ترکیب مورد علاقه‌اش را با سه دفاع رها کرد و دست به بازی با چهار مدافع زد چیزی که در گذشته به ندرت در روسیه در بازی های دوستانه اخیرش مشاهده شده بود. در طرف دیگر میدان پیتزی و تیم او با پنج بازیکن میانی پا به میدان گذاشتند اما بایک تفاوت بزرگ پیتزی تیمش را با یک هافبک دفاعی به زمین فرستاد اتفاقی که حدس آن دور از ذهن بود زیرا او در بازی‌های گذشته تیم ملی عربستان را با دو هافبک دفاعی روانه میدان می کرد.

گولوین ،ستاره بیست و دو‌ساله زسکاموسکو، در این بازی بی‌شک ستاره تیمش بود بازیکنی که اغلب در سمت چپ نفوذ می‌کرد توانست دو پاس گل برای هم‌تیمی های خود ارسال کند و گل پنجم تیم روسیه را نیز به زیبایی از روی ضربه ایستگاهی به ثمر رساند تا خود را به عنوان یک پدیده معرفی کند.

از چریشهف وقتی به جای بازیکن مصدوم به بازی آمد دائما تیم ملی خط دفاع عربستان را آزار داد تا سرانجام گل دوم تیم روسیه را به زد ولی این پایان کار بازیکنی نبود که رئال را از جام حذفی اسپانیا به دلیل سه کارته بودن حذف کرد بلکه او با شوت محکم خود گل چهارم روسیه را زد تا از نگاه فیفا برترین بازیکن افتتاحیه لقب گیرد.

زوج هوساوی‌ها شاید یکی بدترین زوج های خط دفاعی تاریخ بودند که جام جهانی به خود دیده اما استفاده پیتزی از این زوج قابل پیشبینی بود زیرا در شش بازی اخیر عربستان چهار بار از این زوج استفاده کرد و این دو توانستند آمار یک کلین شیت را ثبت کند اما عملکرد فاجعه‌شان در این بازی مشخص شد جایی که در سه گل از پنج گل روسیه رد پای‌ آن‌ها دیده می‌شود.

پیتزی و عربستان با این شکست بارویا تکرار صعود به مرحله‌حذفی را فراموش کردند ولی در نقطه مقابل چرچسوف و روسیه به‌ صعود و خلق یک شگفتی امیدوار شدند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-06-15 12:06:00
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۹
آبروی فوتبال آسیا را برد و این نتایج روی سهمیه آسیا در جام جهانی اثرگذار است. ازبکستان و عراق می رفتند این افتضاح به بار نمیومد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر