فهرست
یک تبصره نجات‌بخش؛ پاتوسی مجوز می‌گیرد؟
یک تبصره نجات‌بخش؛ پاتوسی مجوز می‌گیرد؟

یک تبصره نجات‌بخش؛ پاتوسی مجوز می‌گیرد؟

آی اسپورت - آیاندا پاتوسی بازیکن اهل آفریقای جنوبی که اخیرا به باشگاه استقلال تهران پیوسته است به دلیل آنکه شرایطش با قوانین سازمان لیگ مغایرت داشته است هنوز مجوز بازی را کسب نکرده است. در بخشی از ماده 10 قانون نقل و انتقالات ایران مصوب سال 1396 آمده است: «بازیکنان خارجی مشروط به بازی در تیم‌ ‌ملی بزرگسالان یا امید کشور متبوع در دو سال گذشته یا بازی در بالاترین سطح مسابقات لیگ قاره‌ای در دو فصل گذشته مجاز به عقد قرارداد با باشگاه‌های لیگ برتری هستند. تبصره : بازیکنان خارجی در صورتی که در دو فصل گذشته حداقل ۱۰ بازی در دو سطح از بالاترین سطوح لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی بازی کرده باشند نیز می‌توانند با باشگاه‌های لیگ برتری قرارداد منعقد کنند.»

حالا پاتوسی طبق قانون نقل و انتقالات نمی‌تواند برای استقلال به میدان برود. طبق آمار ترانسفر مارکت او آخرین باری که برای تیم آفریقای جنوبی به میدان رفته مربوط به 15 نوامبر سال 2016 است که بیش از دو سال از آن تاریخ می‌گذرد. این مستندات موجب شد تا رسانه‌ها انتقال این بازیکن به استقلال تهران را نا فرجام بدانند اما این پایان داستان نیست. مدیران باشگاه استقلال در آخرین مکاتباتی که با فدراسیون فوتبال داشته‌اند اعلام کرده‎اند قوانین محکم سازمان لیگ به این جهت است که بازیکنان بی‌کیفیت خارجی به فوتبال ایران نیایند اما پاتوسی بازیکنی باکیفیت است که حضور او به بالا رفتن سطح فوتبال ایران کمک می‌کند. آنها با استناد به یک تبصره که کمتر به آن توجه شده خواهان کسب مجوز برای این بازیکن شده اند. اما تبصره مورد نظر آنها چیست؟

این تبصره می‌گوید: «حق تجدید نظر برای هیات رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ وجود دارد.» باشگاه استقلال خواستار طرح موضوع پاتوسی در شورایی شده که طبق قوانین می‌تواند درباره بازیکنی با شرایط پاتوسی تصمیم‌گیری کند. از سوی دیگر باشگاه استقلال به سازمان لیگ اعلام کرده که حتی اگر این شورا مجوز بازی پاتوسی در لیگ برتر ایران را ندهد، قرارداد او را لغو نمی‌کند زیرا می‌خواهد در لیگ قهرمانان آسیا از او بهره ببرد. قرار است بعد از تعطیلات شورای مذکور تشکیل و درباره این بازیکن نظر نهایی خود را اعلام کند.

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2019-02-08 22:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
منتقد
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۵۴
کلید واژه امتیاز گرفتن....وزیر پرسپولیسی
علی خوشی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۶:۵۷
چرا پرسپولیسی‌ها این جا نظر می‌دن؟ برو تو کوچه خودتون قلدر بازی در بیار
...
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۹:۵۴
بگین باز میخوایین کثافت کاری کنید و قانون رو دور بزنید دیگه تبصره چیه؟ مگه پرونده قتل و دوپینگ رو ماستمالی نکردن؟
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر