فهرست
تحلیل روز؛ ایران باید قهرمان آسیا شود
تحلیل روز؛ ایران باید قهرمان آسیا شود

تحلیل روز؛ ایران باید قهرمان آسیا شود

آی اسپورت - نمایشی‌ که از بچه‌‌های تیم ملی مقابل یمن و ویتنام مشاهده کردیم همان چیزی بود که انتظار داشتیم. این دو تیم نتوانستند تیم ما را تحت فشار قرار دهند و ما باید حتما به همین نحوی که بازی کردیم مقابل آن‌ها حاضر می‌شدیم. ویتنامی‌ها در بازی مقابل عراق دو بار از این تیم جلو افتادند اما بچه‌های ما به خوبی آن‌ها را کنترل کردند و توانستند با دو گل سردار آزمون به برتری برسند. آزمون با وجود اینکه دو گل برای تیم ملی زده بود، کارلوسی کی‌روش می‌توانست او را در دقیقه‌ 79 بازی تعویض نکند تا سردار که در مسیر آقای گلی جام ملت‌های آسیا قرار دارد، بتواند تعداد گل‌های خود را بیشتر کند.

تغییراتی که کی‌روش در بازی با ویتنام نسبت به بازی با یمن در خط دفاعی تیم ملی داد و رامین رضاییان و مجید حسینی را روی نیمکت گذاشت و به جای آن‌ها وریا غفوری و محمد حسین کنعانی‌زادگان بازی کردند، به نظر من درست نبود. ما عدم هماهنگی را در بین مدافعان تیم ملی در یکی دو صحنه دیدیم که اگر تیم قوی‌تر از ویتنام مقابل ایران قرار می‌گرفت، این احتمال وجود داشت که تیم ملی گل بخورد.

اینقدر تیم ما از نظر بازیکن خوب است که باید هر بازیکنی که به میدان می‌آید، برای تیم ملی موثر باشد. در بازی امروز مهدی ترابی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و موفق شد پاس گل دوم ایران را بدهد. ما از ترابی و بازیکنانی که به عنوان تعویضی به میدان می‌آیند، انتظار دیگری هم نداریم. در بازی مقابل ویتنام با توجه به دو گلی که سردار برای ما به ثمر رساند می‌توانیم او را بهترین بازیکن زمین بنامیم.

تیم ملی هنوز محک جدی‌ای در این رقابت‌ها نخورده و حریفانی که با آن‌ها بازی کرده‌ایم در حد و اندازه‌ی فوتبال ایران نبوده‌اند. نمی‌خواهم ارزش کار بچه‌های تیم ملی را در دو بازی اول پایین بیاورم اما بازی سوم ما مقابل عراق اولین محک جدی شاگردان کی‌روش در جام ملت‌های آسیای 2019 امارات است که البته به نظر من ما مقابل عراق هم نباید مشکلی داشته باشیم و باید انتقام شکست 4 سال قبل را از آن‌ها بگیریم.

8 سال است که تیم ملی در اختیار کارلوس کی‌روش بوده است. نه تنها تیم ملی بلکه هر کاری که مربوط به تیم ملی بوده است را خود کی‌روش انجام داده و با توجه به این حضور 8 ساله‌، مردم ما هیچ چیز جز قهرمانی از تیم ملی با هدایت کی‌روش در جام ملت‌های آسیا نمی‌خواهند و ما باید قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم. با توجه به بازی‌هایی که از تیم‌های ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و عربستان که از قبل از جام به عنوان مدعیان کسب عنوان قهرمانی از آن‌ها نام برده می‌شد دیده‌ایم، در کنار تیم خودمان، عربستانی‌ها هم تیم خوبی دارند و می‌توان ایران و عربستان را مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی نامید.

عبدالله ویسی-مربی فوتبال

۲۱۸ ۴  
آی اسپورت
2019-01-12 20:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
علیرضا
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۱۹
آقای ویسی، همون دوه دقیقه تعویض زودتر آزمون و یا زودتر از او طارمی با نگاه مصلحت اندیشی به منافع تیم ملی در یک تورنمنت طولانی است و قطعا آقای گل ساختن هدف سرمربی تیم ملی نیست بلکه مهم حفظ سلامت بازیکنان برای آوردگاه های مهم تر پیش رو هست.
۸
nima bagheri
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۵۹
این عقب مونده ذهنی داره درباره کی روش نظر میده :)))
۲
Kaveh
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۰۴:۴۹
این کارشناشای آبدوغ خیاری که همه شون یا تییم نداران یا سه چهار تا تیم بدبخت رو تو لیگ در پیت ایران بردن دست پایینتر، یادشون رفته که تیم تا فینال هفت تا بازی داره و موربی باید بازیکنهاش رو هم از نظر انرژی و هم گرفتن کارت، سلامتی‌ و غیره، حافظ کنه. بخاطر همینه که ۲۳ تا بازیکن میبرن نابغه. اگه قرار بود همیشه با یک تیم بازی کنن که همون ۱۱ تا رو میبردن. فکر میکنی‌ جهانبخش رو گذاشته که ترشی بندازه یا احتمالا نمیدونه که حسینی از کنعانی بهتره؟ اگه سردار تو همه بازیها هر چهار روز یک بار ۹۰ دقیقه بازی کنه تا بازی آخر دیگه چیزی ازش میمونه؟ طاارمی هم به همیین دلیل، تازه خیلی‌ زودتر بیرون کشید. تیمی که تا دقیقه ۷۹، ۲-۰ جلو هست باید مهاجم ستاره ش رو نگهداره که نفسشو بگیرن یا بزننش؟ همین نابغه هارو داریم که وضع فوتبال لیگ و فوتبال پایه همینه دیگه. ضمنا شما که انتقاد سرت میشه و خیلی‌ واردی، مگه یه ماه پیش تیم امید با به همین ویتنام ۴-۱ نباخت؟ چرا اون موقع خفه شده بودین؟
۱
.
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر