فهرست
پول زور گابریل!
پول زور گابریل!

پول زور گابریل!

آی اسپورت - پرونده شکایت فرناندو گابریل بازیکن پیشین پرسپولیس و رأی کمیته انضباطی فیفا مبنی بر پرداخت فوری باقیمانده مطالبات وی سبب شد تا مسئولان باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای فوری با گابریل در امارات برگزار کنند و طبق توافق دو جانبه از او زمان بیشتری برای پرداخت مطالباتش بخواهند.

پرونده گابریل در حالی به پیچیده‌ترین موضوع این روزهای باشگاه پرسپولیس تبدیل شده که این بازیکن تاکنون نزدیک به دو برابر از رقم طلبش را از باشگاه دریافت کرده است. وی که توسط حمید درخشان در سال 2015 میلادی به پرسپولیس آمد و 9 بازی با پیراهن سرخ پایتخت انجام داد از سوی برانکو ایوانکوویچ کنار گذاشته شد تا باشگاه پرسپولیس مجبور به پرداخت 120 هزار دلار از طلب او شود. پولی که با شکایت هافبک برزیلی و صدور حکم فیفا در قبال این پرونده به وی اختصاص یافت.

علی اکبر طاهری مدیرعامل وقت پرسپولیس نیز طبق نامه رسمی همین بازیکن، 120 هزار دلار به مهدی فراهانی مدیر برنامه‌های ایرانی وی داد اما این پول هرگز به دست گابریل نرسید. از قرار معلوم مدیر برنامه‌های این بازیکن، 102 هزار دلار از این پول را به عنوان حق الزحمه ترانسفر گابریل به پرسپولیس برای خود برمی‌دارد و تنها 18 هزار دلار به او پرداخت می‌کند.

موضوعی که با شکایت دوباره گابریل همراه می‌شود تا این بار فیفا در نامه‌ای فوری اعلام کند اگر توافق لازم با فرناندو گابریل صورت نگیرد خطر کسر شش امتیاز، سرخ‌ها را تهدید خواهد کرد. باشگاه پرسپولیس نیز طی توافق با این بازیکن حاضر به پرداخت 93 هزار دلار، طی دو قسط 50 هزار و 43 هزار دلاری می‌شود. سرخ‌ها قسط اول را در موعد مقرر بدون هیچ مشکلی پرداخت می‌کنند اما برای قسط دوم بخشی از پول را پرداخت کرده و مابقی را نگه می‌دارند.

مبلغ باقیمانده‌ای که هافبک برزیلی پیشین سرخ‌ها بار دیگر خواهان دریافت آن می‌شود و او را وادار می‌کند تا مکاتبه‌ای مجدد با فیفا داشته باشد. بخش حقوقی فیفا نیز از پرسپولیس می‌خواهد تا تکلیف این پول را روشن کند در غیر اینصورت حکم قبلی که کسر شش امتیاز از پرسپولیس خواهد بود اجرا می‌شود. محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل فعلی پرسپولیس نیز امیر حسینی مدیر بخش بین‌الملل و حسین خبیری معاون اجرایی باشگاه را به دبی امارات می‌فرستد تا دیداری مستقیم با گابریل داشته باشند.

جلسه‌ای که سرخ‌ها موفق شدند از فرناندو گابریل وقت بگیرند تا مانع از اجرای حکم فیفا شده و پول این بازیکن را پرداخت کنند. پولی که پیش از این یک بار بطور کامل به وکیل قانونی گابریل در تهران پرداخت شده بود ولی دوباره به او داده می‌شود. پرداخت دوبار پول برای یک طلب نهادهای نظارتی و مأموران سازمان بازرسی را برآن داشته تا با ورود به این پرونده دلایل این اقدام را بررسی کنند. بازرسی از این پرونده با این هدف صورت می‌گیرد که تکلیف مبلغ پرداخت شده مشخص شود.

مهر

۳    
آی اسپورت
2020-01-19 18:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر