فهرست
۳۵ میلیارد بدهی مانع حضور استقلال در لیگ قهرمانان
۳۵ میلیارد بدهی مانع حضور استقلال در لیگ قهرمانان

۳۵ میلیارد بدهی مانع حضور استقلال در لیگ قهرمانان

آی اسپورت - کمتر از یک هفته بعد از تسویه حساب استقلال و پرو پئیچ و بستن پرونده ۴ساله‌ای که حاشیه‌های آن همیشه همراه استقلال بود، حالا صحبت‌های رئیس سابق فدراسیون فوتبال دوباره استقلالی‌ها را نگران کرده است. داریوش مصطفوی رئیس سابق فدراسیون فوتبال که به تازگی به عنوان رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ از سوی مهدی تاج انتخاب شده است، درباره وضعیت بدهی استقلال برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و صدور مجوز حرفه‌ای گفت: «آنگونه که ما اطلاع داریم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه استقلال تهران اولتیماتوم داده‌اند تا پایان شهریور بیش از ۳۵ میلیارد بدهی‌اش را تسویه کند در غیر این صورت به احتمال فراوان از حضور در رقابت‌های فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شود.»

بیش از ۳۵ میلیارد بدهی رقمی است که مطمئنا مانعی سخت تر از مانع پروپئیچ برای آسیایی شدن استقلال است و البته به نظر می رسد بر خلاف سال گذشته، امسال بیشتر بدهی های استقلال داخلی خواهد بود. آبی های تهرانی با بستن پرونده پروپئیچ، دیگر پرونده باز خارجی ندارند که به مرحله صدور حکم رسیده باشد و پرونده های این باشگاه در حال رسیدگی است تا فدراسیون جهانی درباره آن اظهار نظر کند. با این حال میزان بدهی به بازیکنان داخلی و مربیان طرف قرارداد تیم اگر تا زمان صدور مجوز حرفه ای با حکم های خارجی همراه شود، مطمئنا یک ماموریت دشوار برای مدیران استقلال خواهد ساخت؛ ماموریتی که همین حالا نیز برطرف کردن آن دشوار به نظر می‌رسد.

هادی مباشری معاون اجرایی باشگاه استقلال در گفت و گو با تسنیم البته این میزان بدهی را کمتر ارزشیابی کرده و می گوید که نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ نفر از استقلال ۵ میلیارد طلب دارند؛ رقمی که ۳۰ میلیارد با رقم اعلام شده از سوی مصطفوی، اختلاف دارد. با این حال نمی توان درباره وضعیت استقلال برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خیلی مطمئن صحبت کرد و مانند سال گذشته استقلالی ها باید تلاش کنند تا با صلح با طلبکاران خود، رضایت آنها را جلب کنند؛ صلحی که مطمئنا با بد حسابی آنها در سال گذشته سخت تر به دست خواهد آمد.

۱ ۴  
آی اسپورت
2019-07-21 17:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
shahrouz
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
سوالی که واقعا ذهن منو مشغول کرده اینه که چرا ۲۴ ای داره مقاله بر ضد استقلال میاد بیرون. الان پرسپولیس بدهی نداره یعنی؟ همه دست به دست هم دادند انگار که این تیمو بزنن زمین هنوز شروع نکرده اصلا عجیبه این حجم از مقاله که داره حاشیه درست میکنه برای یک تیم تو این مدت کم یعنی یک روز نبوده که یک مقاله اینطوری نیاد بیرون نقطه مشترک بیشتر‌شون هم اینه که مقاله نویسنده نداره!!!!
محسن
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۴۷
خیلی جالبه که توی دوران آقای روحانی بدهی استقلال فقط بیشتر شده و بدهی رقیب فقط کمتر! یه سرچ ساده کنید بدهی های مثلا سال ۹۲ رو با مثلا الان خودش گویای همه چیز هست، بدهی پرسپولیس از بیشتر از دویست میلیارد به حدود صد میلیارد رسیده و استقلال فقط ردند افزایشی داشته!!! اینکه صد میلیارد بدهی یک تیم پرداخت شده چیز خوبیه اما فقط یکی از تیمها از این امکانات برخورداره....ادمین جان هر کی دوست داری بچاپ
پیمان
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۳۷
اقای مصطفوی عزیز لطف کن مقدار بدهی تمام تیمهارو اعلان کنید مرد حسابی نیومده شمشیر رو از رو بستی
...
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۰
چند ساله دارن کیسه رو از لجن میکشن بیرون. سال پیش هم تو اسیا جلو حذف شون هم گرفتن و جدیدا هم به خاطر سوگلی حکومت 22 تا نامه زدن فیفا. یادتون باشه کیسه هیچ وقت از اسیا حذف نمیشه چون تیم موردعلاقه یادگار یادگار امامه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر