فهرست
طارمی در پرسپولیس آسیایی: نقش 60درصدی
طارمی در پرسپولیس آسیایی: نقش 60درصدی

طارمی در پرسپولیس آسیایی: نقش 60درصدی

آی اسپورت – احتمال غیبت طارمی مقابل الهلال، بزرگترین نگرانی پرسپولیس قبل از شروع لیگ قهرمانان آسیا بود. پرسپولیسی‌ها در روزهای اخیر، تمام تلاش‌شان را برای نامه نگاری با AFC برای حل مشکل طارمی انجام دادند و سرانجام، به نتیجه هم رسیدند تا برانکو با خیال راحت تیمش را در حساس‌ترین بازی فصل به زمین بفرستد. نگاهی به آخرین سال حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، دلیل اصرار پرسپولیسی‌ها به حل مشکل طارمی و رساندن او به این مسابقه را نشان می‌دهد.

پرسپولیس دو سال قبل، در لیگ قهرمانان سال 2015 عملکرد نسبتا خوبی داشت و از دور گروهی صعود کرد، هر چند با باخت سنگین در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی مقابل الهلال نتوانست بیش از این جلو برود. پرسپولیسی‌ها در 6 بازی دور گروهی و 2 بازی مرحله حذفی، مجموعا 8 گل زدند که 5 گل با تاثیر مستقیم طارمی زده شد.

طارمی بازی اول با لخویا، پاس گل دوم تیمش را با پشت پا به هادی نوروزی داد. گل‌های اول و سوم پرسپولیس در آن مسابقه، بدون تاثیر طارمی زده شدند. بازی دوم با بنیادکار طارمی پنالتی تک گل تیمش را گرفت. بازی سوم پرسپولیس گل نزد و بازی چهارم با النصر در تهران، طارمی خودش پنالتی گرفت و توپ را وارد دروازه کرد. بازی پنجم با لخویا هم پرسپولیس فقط گل خورد. بازی آخر مرحله گروهی با بنیادکار، طارمی باز هم یک پنالتی گرفت و گل اول پرسپولیس را ساخت. در بازی رفت مرحله یک هشتم هم پاس طارمی، با دخالت دیگائو مدافع الهلال وارد دروازه این تیم شد.

تاثیرگذاری مستقیم روی 5 گل از 8 گل پرسپولیس در آخرین حضور لیگ قهرمانان آسیا، طارمی را به مهمترین بازیکن تیم برانکو تبدیل می‌کند. بازیکنی که نبودنش، بیش از 60 درصد گل‌های این تیم را به خطر می‌اندازد. گل، پنالتی یا پاس گل، شاید طارمی فردا دوباره زهرش را به الهلال و ستاره‌هایش بریزد.

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-02-20 14:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر