فهرست
کاتانچ رفت و برگشت؛ کامبک آقای ناکام؟
کاتانچ رفت و برگشت؛ کامبک آقای ناکام؟

کاتانچ رفت و برگشت؛ کامبک آقای ناکام؟

آی اسپورت - عراق این روزها بدل به یکی از معماهای فوتبال آسیا شده. تیم دوست‌داشتنی که همیشه زیر سایه جنگ به سختی نفس کشیده و همین تنش‌های سیاسی آنها را از اوج‌گیری بازداشته است. بعد از ناکامی در جام ملت‌های آسیا، رقابت‌های غرب آسیا فرصت دوباره‌ای بود تا شیرهای بین النهرین بتوانند غرور از دست رفته را بازیابی کنند و در آستانه انتخابی جام جهانی خود را از لحاظ کیفی و روحی بازسازی کنند و آماده مسیر سنگلاخی و پرپیچ و خم حضور در جام جهانی شوند اما یک ناکامی غیرمنتظره همه رؤیاها را بر باد داد.

بعد از یک افتتاحیه جنجالی در کربلا، آخر شاهنامه برای عراقی‌ها مصیبت‌بار و تلخ بود. عراق طبق تصورات به فینال رسید تا رودرروی بحرین یکی از تیم‌های چغر آسیا بایستد. دیداری که همه پیش‌بینی یک پیروزی خوب برای میزبان و قهرمانی آسیا را داشتند اما همه چیز برعکس شد. فینال بازی‌های غرب آسیا بین دو تیم عراق و بحرین برگزار شد. این بازی حساس که در ورزشگاه بزرگ شهر بصره انجام پذیرفت، یکی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی برگزار شده در چند سال اخیر در عراق بود که مورد توجه فوتبال‌دوستان این کشور نیز قرار گرفت اما در نهایت با شکست غیرمنتظره یک بر صفر عراق مقابل بحرین همراه شد تا این ناکامی غیرمنتظره و عجیب فوتبال این کشور را در بر بگیرد.

ناکامی در فینال جام قهرمانی غرب آسیا باعث شد تا فشارها در برکناری سرکو کاتانچ از نیمکت رهبری عراق شدت بیشتری بگیرد. با افزایش هجمه‌ها سرانجام رؤسای فدراسیون فوتبال عراق زیر بار این تصمیم رفتند و به صورت رسمی با کاتانچ در آستانه ورود به دور مقدماتی جام جهانی 2022 قطر فسخ کردند. برکناری این مربی نسبتاً مشهور که از روز اول استقبال چندان خوبی از عقاید و تصمیمات او در عراق نشد بار دیگر موجی از نگرانی نزد طرفداران فوتبال در این کشور رقم زده است. فدراسیون فوتبال عراق با برکناری سرمربی اسلوونیایی باعث شد تا رکوردی عجیب در نیمکت رهبری شیرهای بین‌النهرین به ثبت برسد.

با اخراج کاتانچ رکورد 8 مربی در 4 سال روی نیمکت عراق به ثبت رسید تا میانگین مدت زمان کار یک مربی در تیم ملی به کمتر از شش ماه برسد. اوضاع بحرانی اردوی رقیب جدی ایران در مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2022 زمانی بدتر شد که با اخراج کاتانچ حالا دوگانه بزرگی در راه استفاده از مربی خارجی یا داخلی در تیم ملی رقم خورده است. رسانه‌های بغداد با اشاره به اینکه فدراسیون عراق هنوز استراتژی خاصی برای انتخاب جانشین برای کاتانچ ندارد مدعی شدند ممکن است یک مربی سرشناس داخلی به صورت موقت هدایت عراق را در دست بگیرد. از راضی شنیشل و حکیم شاکر به عنوان دو گزینه دم دست و البته همیشگی برای هدایت عراقی‌ها نام برده می‌شود اما یک خبر عجیب‌تر در راه است و به نظر می‌رسد که نیمکت عراق دوباره به کاتانچ خواهد رسید!

روزنامه‌نگار مشهور عراقی در توییتی خبر از ادامه همکاری فدراسیون فوتبال این کشور و کاتانچ داد. روزنامه‌نگار مشهور عراقی در توییتی نوشت که به احتمال 99 درصد او فردا یا پس‌فردا قراردادی جدید با تیم عراق امضا می‌کند و قرار شده تا یک مربی عراقی او را در کارش یاری دهد. بازگشت احتمالی کاتانچ موجی از خشم را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته، اتفاقی که بسیاری آن را به ایجنت پرنفوذ کاتانچ و البته درصد بالای سود قرارداد این مربی برای برخی از مسئولان فدراسیون عراق مرتبط می‌دانند. هر چه هست نیمکت تیم ملی عراق درگیر داستان‌های پیچیده‌ای شده که سرنوشت نهایی آن مشخص نیست. عراق در مسابقات انتخابی جام جهانی در گروه سوم رقابت‌ها با تیم‌های ایران، کامبوج، هنگ‌کنگ و بحرین همگروه است.

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2019-08-20 01:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر