فهرست
پیشنهاد قطری برای استرا؛ برانکو نشود!
پیشنهاد قطری برای استرا؛ برانکو نشود!

پیشنهاد قطری برای استرا؛ برانکو نشود!

آی اسپورت – قرار است تا ظهر امروز تکلیف ادامه همکاری یا عدم‌همکاری آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی با باشگاه استقلال مشخص شود. شواهد از آمدن استرا خبر می‌دهد اما برخی افراد بدبین هم عقیده دارند ممکن است این سرمربی به محض دریافت پولش، خودش به صورت یک‌سره کار با استقلال را تمام کرده و پرونده سرمربیگری‌اش در تیم ایرانی را مختومه کند و سر از تیم دیگری درآورد. قبلا صحبت از اودینزه بود اما او حالا در آسیا هم مشتریانی دارد.

استرا راه برانکو را می‌رود؟

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس اگرچه در ظاهر خیلی مسالمت‌آمیز از این تیم جدا شد اما در باطن ماجراهای زیادی را پشت سر گذاشت و بعد از سه سال‌ونیم از سرخ‌های ایران جدا شده و به سبزقباهای سعودی پیوست که البته آنجا دوام زیادی نداشت.این‌طور گفته می‌شد که برانکویی که 11 ماه پولش را نگرفته بود، خیلی قبل‌تر از خرداد 98(یعنی دورانی که صادق، سفیر ایران در کرواسی چهار دور مذاکراتش را با وی آغاز کند) کارش با الاهلی تمام شده و این مربی به واسطه حق فسخ قانونی که به واسطه عدم دریافت مطالباتش در اختیارش بود، قبل از پایان حضورش در پرسپولیس کار را با تیم عربستانی یک‌سره کرده بود. این در حالی بود که برانکو یک فصل دیگر با سرخ‌ها قرارداد داشت ولی سرانجام به صورت قانونی از جمع این تیم بعد از سه فصل قهرمانی جدا شده و راهی عربستان شد.در این بین یک فرضیه مطرح شد مبنی‌بر اینکه برانکو موضوع مطالباتش را مطرح کرد تا با تسویه‌حساب با پرسپولیس و گرفتن پولش به صورت تمام و کمال، خبر فسخ با این تیم و سپس قرارداد با الاهلی را رسانه‌ای کند و این همان چیزی است که درخصوص استرا هم نگرانی‌هایی را به دنبال داشته است.

2 تیم قطری چشم‌انتظار تصمیم استرا

استراماچونی در مصاحبه‌های متعدد تاکید کرده بود که به محض دریافت پول به ایران باز خواهد گشت و مدیران باشگاه و مسئولان وزارت ورزش و جوانان نیز تاکید کردند که مبلغ مدنظر وی به حسابش واریز شده و به خاطر تعطیلی بانک‌های اروپا در روزهای شنبه و یکشنبه، امروز قابل برداشت است اما چه تضمینی وجود دارد که مربی ایتالیایی پولش را بگیرد و برگردد، خصوصا اگر پیشنهاد بهتری هم داشته باشد؟!

جالب است بدانید طبق اخبار کسب شده ظاهرا دو باشگاه قطری خواستار همکاری با استراما چونی هستند و اصلا بعید نیست او نیز با الهام از آنچه که بر برانکو گذشت، بخواهد با گرفتن مطالباتش از استقلال، پرونده این تیم را بسته و سپس راهی کشوری دیگر در حاشیه خلیج‌فارس شود؛ فقط با این تفاوت که فصل برای برانکو بعد از سه قهرمانی به پایان رسیده بود و این مربی که با فتح جام‌های مختلف ایران را ترک می‌کرد، درنهایت پولش را از پرسپولیس نگرفت اما استرا که تیمش را (با یک بازی بیشتر) به صدر جدول لیگ برتر ایران رساند، می‌تواند با امروز و فردا کردن پولش را گرفته و راهی تیمی دیگر شود و احتمالا با استفاده از بندهای قراردادش به راحتی باقی‌مانده مطالباتش را هم بگیرد! با این حال استقلالی‌ها می‌توانند نیمه پر لیوان را هم ببینند و امیدوار باشند که استراماچونی به وعده‌اش عمل کند و در صورت دریافت مطالباتش به ایران باز گردد.

 

فرهیختگان  

۲ ۲  
آی اسپورت
2019-12-16 12:10:00
نظر دهید

۲ نظر
nomad
دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۴۷
بابا انقدر زر مفت نزنید شماها گند زدید به اسم هرچی خبرنگاره
۶
علی خوشی
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸، ۰۴:۲۱
این پولی است که باید به او پرداخت شود، چه امروز و چه بعد از دادگاه فیفا. اگر امروز پرداخت نشود، بعدا باید جریمه اش هم پرداخت شود‌. پس بهتر است زودتر پرداخت شود، حتا اگر استراماچونی هرگز به ایران برنگردد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر