فهرست
جنگ کلوپ-کونته/ هوی متال یا اپرا؟
جنگ کلوپ-کونته/ هوی متال یا اپرا؟

جنگ کلوپ-کونته/ هوی متال یا اپرا؟

آی اسپورت- پاسخ این سوال را باید چلسی بدهد. لیورپول یورگن كلوپ، هیجان‌انگیزترین تیم این فصل فوتبال اروپا بوده است. نبض حركات این تیم به قدری سریع می‌زند كه می‌توان امیدوار بود لك‌لك‌ها به چلسی برسند. قدرت گلزنی لیورپول، اصلی‌ترین تهدید برای آنتونیو كونته است. بعضی به طعنه لیورپول كلوپ را با موسیقی هوی‌متال مقایسه می‌كنند و چلسی كونته را با اپراهای اصیل ایتالیایی.

تا اینجای فصل، 12بازیکن لیورپول برای این تیم گلزنی کرده‌اند و نیمی از آنها حداقل 4گل زده‌اند و این آمار در بین تیم‌های لیگ‌برتر، منحصربه‌فرد است. همچنین ‌گل‌های لیورپول به روش‌های کاملا متفاوتی به ثمر می‌رسند و این باعث می‌شود خط حمله آنها غیرقابل مهار باشد. اشتهای این تیم فوق‌العاده است. لیورپول یك تیم سیری‌ناپذیر در گلزنی شده و هیچ‌كس یارای استقامت مقابل‌شان را ندارد. یکی از دلایلی که نفرات، تاثیری ثانویه در لیورپولِ کلوپ دارند، این است که این تیم سبک بازی خاصی را اتخاذ کرده که نیاز به ستاره‌های بزرگ ندارد. بازیکنان لیورپول با دوندگی در تمام دقایق بازی، روی حریف فشار می‌آورند و پرس می‌کنند و هنگامی که توپ را می‌گیرند، سعی می‌کنند با برتری عددی در نفرات، حملات خطرناکی را پایه‌گذاری کنند. لیورپول همچنین این فصل دیدارهای بزرگش را برده است. آنها در دو دیدارشان در استمفوردبریج مقابل چلسی پیروز بوده‌اند. همچنین لیورپول از سال گذشته در 11دیداری که مقابل تیم‌های بزرگ انجام داده، 22امتیاز کسب کرده است. این دیدارهای حساس و بزرگ بسیار تعیین‌کننده هستند و به اصطلاح بازی‌های 6امتیازی محسوب می‌شوند. تیم‌های قدرتمند جزیره علاقه زیادی ندارند تا در مقابل پرس شدید لیورپولی‌ها بازی کنند. لیورپول در مقایسه با حریفان مستقیمش مانند آرسنال و منچسترسیتی فشار کمتری احساس خواهد کرد.

به‌عنوان مثال آرسنال چند روز قبل از بازی مقابل بایرن‌مونیخ در لیگ قهرمانان باید به مصاف لیورپول برود. همچنین منچسترسیتی در همان هفته‌ای که با لیورپول روبه‌رو خواهد شد، باید به فرانسه برود تا مقابل موناکو قرار بگیرد. البته چلسی هم شرایطی مانند لیورپول دارد و درگیر مسابقات اروپایی نیست، اما با توجه به سبک بازی تیمِ کلوپ که انرژی زیادی نیاز دارد، این تیم بیشترین سود را از این مساله خواهد برد. مهم‌ترین نكته هم این است كه چلسی خیلی دارد خوب می‌برد. تیم‌هایی كه خوب می‌بردند را به یاد بیاورید؛ رئال آنچلوتی را مثلا... این تیم‌ها با اولین شكست، شاكله‌شان به هم می‌خورد و خود را می‌بازند و این همان چیزی است كه لیورپول چشم‌انتظارش است.

همشهری ورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-01-02 16:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر