فهرست
ایران0-3لهستان/ حذف شدیم
ایران0-3لهستان/ حذف شدیم

ایران0-3لهستان/ حذف شدیم

آی‌اسپورت- تیم ملی والیبال ایران در هشتمین مسابقه خود در دور مقدماتی لیگ جهانی مغلوب لهستان شد تا امید شاگردان دی جیورجی سرمربی لهستان برای صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی افزایش یابد. دومین دیدار تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ جهانی در سالن اطلس آرنا با ظرفیت 12 هزار و 100 نفر در شهر لودز لهستان برگزار شد و ملی پوشان کشورمان به مصاف لهستان میزبان این هفته لیگ جهانی رفتند. ملی پوشان ایران در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 17، 25 بر 18 و 25 بر 22 مغلوب لهستان شدند تا امیدشان برای صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی از بین برود. در سوی دیگر این میدان، لهستان با کسب این پیروزی که چهارمین برد آنان در دور مقدماتی لیگ جهانی بود، 12 امتیازه شدند تا امیدشان برای صعود به مرحله نهایی افزایش یابد.

تیم ملی والیبال ایران این دیدار را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، مسعود غلامی، سید محمد موسوی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی و مهدی مرندی آغاز کرد. فردیناندو دی جیورجی سرمربی تیم ملی والیبال لهستان نیز در ابتدای این مسابقه از ترکیب داوید کونارسکی، بارتلومیه لیمناسکی، فابیان درژیزگا، میخال کوبیاک، متئوش بینیک، رافال بوشک و پاول زاتورسکی استفاده کرد.

در ابتدای ست نخست این مسابقه دو تیم رقابت نزدیکی داشتند تا وقت استراحت فنی اول 8 بر 5 به لهستان رسید. در ادامه لهستانی ها با استفاده از اشتباهات فردی بازیکنان ایران فاصله امتیازی خود را افزایش دادند و در امتیاز 12 بر 7 اختلاف را به پنج امتیاز رساندند. وقت استراحت فنی دوم ست نخست 16 بر 10 به لهستان رسید تا اختلاف امتیازی دو تیم به 6 برسد. در این ست رضا قرا به جای امیر غفور به میدان آمد در نهایت تیم ایران 25 بر 17 نتیجه ست نخست را واگذار کرد. تیم ایران ست دوم را با ترکیب ست نخست آغاز کرد. در ابتدای این مسابقه لهستان چهار بر یک از ایران پیش افتاد، مسعود غلامی در امتیاز سه بر یک جای خود را به محمد موسوی داد. وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 5 به لهستان رسید. ملی پوشان ایران با دفاع و زدن توپ به دست دفاع لهستان و کاهش خطاهای فردی، اختلاف امتیازی را در 12 بر 11 به یک رساندند، اما لهستانی ها دوباره اختلاف را به سه امتیاز رساندند تا کولاکوویچ وقت استراحت درخواست کند. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 12 به لهستان رسید. در امتیاز 18 بر 13 سامان فائزی به جای مسعود غلامی وارد زمین شد و در امتیاز 19 بر 13 کولاکوویچ از دومین وقت استراحت خود استفاده کرد. در امتیاز 22 بر 15 رضا قرا به جای امیر غفور وارد زمین شد و در نهایت تیم میزبان ست دوم را 25 بر 18 به پایان رساند تا در ست شماری دو بر صفر از ایران پیش بیافتد. در ست سوم سامان فائزی و رضا قرا از ابتدای ست برای تیم ایران به میدان آمدند. در این ست امتیاز اول نیز به ایران رسید و رقابت دو تیم به صورت برابر پیش رفت تا وقت استراحت نخست 8 بر 6 به سود ایران شد. رقابت دو تیم در ادامه این ست نزدیک با اختلاف یک امتیاز پیگیری شد. در این ست و در امتیاز 15 بر 15 نباید از نقش انگیزه رضا قرا و سامان فائزی غافل شد که در عمل به وظایف خود بسیار خوب و فنی ظاهر شدند. وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر 15 به ایران رسید. در ادامه تیم لهستان پنج امتیاز متوالی به دست آورد و حساب 20 بر 16 به سود لهستان شد تا کولاکوویچ وقت استراحت گرفت. علی شفیعی، فرهاد نظری افشار و فرهاد سال افزون نیز در این ست به میدان آمدند و در نهایت این ست نیز با امتیاز 25 بر 22 به سود لهستان به پایان رسید تا تیم ایران سه بر صفر نتیجه این مسابقه را واگذار کرده باشد.

میانگین سنی تیم والیبال لهستان در لیگ جهانی 25 سال و میانگین سنی ایران 26 سال است. میانگین قدی بازیکنان لهستان نیز با 198 سانتی متر، دو سانت از ایران (196) بیشتر است.

این مسابقه هفدهمین دیدار رسمی تیم های ایران و لهستان در طول تاریخ بود که سهم لهستان 11 برد و سهم ایران 6 پیروزی بوده است.

۴ ۵  
آی اسپورت
2017-06-18 01:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
احسان
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۱۰
به نظر من هرچی بازیکن قدیمی تو تیم هست + کمک مربی های بی عرضمون باید از تیم انداخته بشن بیرون ،، اگه کسی باری امیر غفور و میدید فکر می کرد اومده خاله بازی ،، تنها راه نجات تیم ما همینه...!! اینا اینقدر عوضین نتیجه بازی در عرض 1 دقیقه به اختلاف به 4 امتیاز می رسه .. !!! بعد تازه میان به سرمربی می گن تعویض کن ... این نظر شخصی بندس. .!!! هرکسی واقعا انتقاد داره بگه.. دلیل نمیشه ما همش حمایت کنیم.. تیمی لایق حمایت که خوب بازی کنه یا حداقل ابرومندانه شکست بخوره نه به این وضعیت..
یه ایرانی
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۱۹
باید یه تغییر نسل و پوست اندازی اساسی داد....
۵
والیبال دوست
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۴۴
به نظر من باید سروش رفیعی و بیرانود به تیم اضافه کنیم تا تیم قوی بشه.‌‌‌‌..‌‌.مربی هم برانکو باشه.
۹ ۱
شش تایی هستم
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۵۸
بهتره رحمتی اضافه بشه
اونجوری شش تا بیشتر نمی خوریم
کاوه هم باشه, یکی می زنیم
۹
مرتضی
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۰۴
متاسفانه از روز اول بطرز عجیبی ضعف در اسپک مشاهده میشه، بخصوص بازیکنان قدرتی و سرعتی. پشت خط زن هم کهفقط یه غفور هست که واقعا کشش فشار پاس های متعدد رو نداره. بازیکن قدرتی زن و تمام کننده فقط معنوی نژاد داشتیم امسال،که یک بازی به اجبار! و یک بازی پس از نتیجه نگرفتن به زمین اومد و بازی رو رداورد واسه ما که متاسفانه مصدوم شد. مابقی قدرتی زن ها جز در ست ها یا نهایتا بازیهای خاص در اندازه لیگ جهانی نبودند. در کنار همینه این ها، سرویس ساده، ضعف دریافت و تاحدودی افت معروف و افت شدید مدافعان بالاخص موسوی نسبت به دوره های قبل موثر بودند. و شاید مهمترین انگشت اتهام سمت سرمربی باشه، که بسیار محافظه کارانه دست به ترکیب و تعویض میزد و در اغلب موارد بسیار دیر اقدام میکرد. بدون تعصب و نگاه اسمی ،بد از ولاسکو سرمربی باهوشی نداشته تیم ملی والیبال. به امید موفقیت های آتی.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر