فهرست
رویاپردازی برای هت تریک در سه گانه
رویاپردازی برای هت تریک در سه گانه

رویاپردازی برای هت تریک در سه گانه

آی اسپورت- سه سال از آخرین سه گانه بارسلونا می گذرد. لوئیس انریکه در اولین فصل حضورش در بارسا توانست درعین ناباوری و در حالی که یک نیم فصل بد را پشت سر گذاشته بود، بلوگرانا را فاتح لالیگا، کوپا دل ری و سپس لیگ قهرمانان کند. گویا از 10 سال گذشته رسم بر این است که هر مربی در اولین سال حضورش، بارسا را به سه گانه برساند. زمانی گواردیولا چنین کرد و سپس این موفقیت توسط انریکه تکرار شد. حالا نیز شرایط بارسا آنقدر خوب است که پیش‌بینی  والورده هم در اولین سال حضورش، بارسا را به سومین سه گانه اش برساند و برای این ادعا می توان 10 نشانه مطرح کرد.

لالیگا در کیسه بارسا

بارسلونا در حال حاضر بیش از هر چیزی به قهرمانی لالیگا نزدیک است. پس از 20 هفته، فاصله با اتلتیکوی رده دومی یازده امتیاز است و در تاریخ لالیگا از زمانی که هر برد سه امتیاز دارد، سابقه نداشته که تیمی بتواند یازده امتیاز با صدرنشین را جبران کرده و قهرمان شود. فصل 50-49 و 92-91، اتلتیکو و بارسا توانسته بودند چنین فاصله ای با رئال صدرنشین را جبران و قهرمان کنند ولی در آن زمان هر برد تنها دو امتیاز داشت.

متحد و قابل اعتماد در لیگ قهرمانان

بارسا دور گروهی لیگ قهرمانان را بسیار خوب و مقتدرانه به اتمام رساند. این تیم در گروهی که یوونتوس نیز در آن قرار داشت اول شد، 9 گل زد و تنها یک گل دریافت کرد. بارسا بدون شک سخت ترین کار خود برای فتح سه گانه را در لیگ قهرمانان پیش رو دارد و در یک هشتم نهایی باید به مصاف تیم خوب و یکدست چلسی برود.

شانس اول در کوپا دل ری

بارسا پس از اینکه اسپانیول را در یک چهارم نهایی از پیش رو برداشت، حالا در نیمه نهایی کوپا دل ری باید به مصاف والنسیا برود. با حذف رئال، حالا بارسلونا کاری به مراتب راحت تر برای فتح این جام خواهد داشت. تاریخ نشان داده که والنسیا هرگز نتوانسته مزاحمی جدی برای بارسا در کوپا دل ری باشد هرچند که والنسیای این فصل تیمی متفاوت با سال های گذشته است. بارسا در 7 سال گذشته 6 بار در فینال کوپا حاضر بوده و مدافع عنوان قهرمانی سه دوره گذشته است. دیگر تیم های نیمه نهایی نیز سویا و لگانس هستند.

بهبود آمار دفاعی

یکی از بهترین کارهایی که والورده از زمان ورودش به بارسا انجام داده، بهبود سیستم دفاعی آبی اناری هاست. در این فصل گل زدن به بارسا کار دشواری است. آنها در لیگ قهرمانان یک گل، در 20 بازی لالیگا 9 گل و در کوپا دل ری نیز تنها دو گل دریافت کرده اند.

مسی؛ آماده تر از همیشه

لیونل مسی یکی از بهترین فصول خود را پشت سر می گذارد و بسیار آماده نشان داده است. به قول گواردیولا، شانس اول پیروزی، همواره از آن تیمی است که مسی را در اختیار دارد. او تا به اینجای فصل 26 گل به ثمر رسانده و مثل همیشه آمار پاس گل های او نیز فوق العاده است. با ادامه این روند، متوقف کردن او و بارسا کار بسیار دشواری خواهد بود.

فاکتور کوتینیو

درست است که کوتینیو نمی تواند برای بارسا در لیگ قهرمانان به میدان برود ولی همان 25 دقیقه حضور او در برابر اسپانیول ثابت کرد که بارسا یک شاه ماهی برزیلی کاملا مطابق با فلسفه خود را صید کرده است. کوتینیو هرچند خصوصیاتی متفاوت با نیمار دارد ولی در پست او و نیز در دیگر نقاط فاز تهاجمی، می تواند کارهایی منحصر به فرد را انجام دهد. او به طور حتم می تواند یاری گر بارسا در لالیگا و کوپا دل ری باشد و این تیم را به سمت کسب هر دو جام هدایت کند.

یک نیمکت قوی

بارسا بر خلاف سال گذشته که از ذخیره های مطمئنی برخوردار نبود، در این فصل کاملا شرایطی متفاوت دارد. این بزرگترین تفاوت بارسای انریکه با والورده است. با صرف هزینه ای 300 میلیونی و جذب دمبله و کوتینیو در کنار خریدهایی چون یری مینا و پائولینیو، بارسا به تیمی غنی روی نیمکت بدل شده. برای کسب سه گانه، نه تنها به یازده بازیکن خوب درون زمین که به ذخیره هایی مطمئن نیز نیاز است. دینیه، دنیس، سیله سن، پائولینیو، گومس، دمبله، فرمالن و آلکاسر، به وقت نیاز، دست والورده را خواهند گرفت.

سابقه خوب در کسب سه گانه

بارسا بهتر از هر تیمی با فرمول کسب سه گانه آشناست. فصل 09-2008 و 15-2014 بارسا دو بار توانسته سه گانه را کسب کند. آلبا، پیکه، بوسکتس، راکیتیچ، مسی، سوارز، اینیستا، تراشتگن و سرجی روبرتو در کارنامه خود سابقه رسیدن به این مهم را دارند و هنوز نیز برای بارسا بازی می کنند.

بازیکنان روی فرم

برای رسیدن به سه گانه نیاز به تیمی با حداکثر آمادگی بدنی و ذهنی دارید و در بارسلونای کنونی، تعداد زیادی از بازیکنان در بهترین شرایط آمادگی قرار دارند. مسی، تراشتگن، آلبا، سوارز، راکیتیچ و سرجی بهترین روزهای فوتبالی خود را پشت سر می گذارند. از این 6 بازیکن در حال حاضر می توان انتظار هر کاری را داشت. در هر پست بارسا حداقل یک بازیکن کاملا روی فرم در اختیار دارد. بازیکنانی که تاثیر مثبت خود را روی کل تیم می گذارند.

ایده های والورده

نمی توان از موفقیت های این فصل بارسا گفت و از والورده حرفی نزد. سرمربی جدید بارسلونا از تجریه بسیار بالایی در فوتبال برخوردار است و بر خلاف لوئیس انریکه، شخصیتی بسیار آرام و فرهیخته دارد؛ به طوری که نشست های خبری او بدون جنجال و با آرامش هستند؛ درست بر خلاف لوئیس انریکه. این آرامش او به تیم نیز تزریق شده. والورده سیستم بارسا را از 3-3-4 به 2-4-4 تغییر داد بدون اینکه کسی با او مخالفت کند چرا که با همین سیستم، فلسفه بلوگرانا بی کم و کاست در حال اجراست. والورده یک مربی بازی خوان است که در بسیاری از بازی ها رقبای بارسا را در نیمه دوم مات کرده . او همچنین نشان داده که می توان حتی مسی را نیز تعویض کرد. ایده های او مورد پذیرش تمام ستاره های ریز و درشت بارسا قرار دارند و این فاکتور بسیار مهمی برای رسیدن یک تیم به موفقیت است.
 
منبع: مارکا

۵    
آی اسپورت
2018-01-27 16:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر