فهرست
جادوی میخیتاریان، کلید یونایتد برای رسیدن به هدف
جادوی میخیتاریان، کلید یونایتد برای رسیدن به هدف

جادوی میخیتاریان، کلید یونایتد برای رسیدن به هدف

آی اسپورت- میخیتاریان اولین بار در لیگ برتر انگلیس، در دیدار مقابل من سیتی در ماه سپتامبر بازی کرد. وقتی در آن بازی او نتوانست همان شخصیت همشیگی اش را نشان دهد بلافاصله ذهن مورینیو درگیر شد. بازیکن ارمنی اصلا آماده نبود و سرمربی من یونایتد هم این موضوع را تائید کرد.

در این ماه ها مورینیو بارها با میخیتاریان کار کرد تا او را دوباره تبدیل به بازیکنی کند که قبلا بود. مورینیو از او خواست بدون این که در بازی ها به طور مداوم حضور داشته باشد خودش را به همه ثابت کند و به سران باشگاه نشان دهد که ارزش پولی که برایش پرداخته اند را داشته است. اما او اخیرا در بازی های یونایتد نشانه هایی از پیشرفت را به نمایش گذاشته است و در بازی روز پنج شنبه مقابل زوریا در یورولیگ این جادوی او بود که توانست منچستریونایتد را به بازی های حذفی این تورنمنت هدایت کند. در واقع گل اول او زمینه را برای برد یونایتد و گل بعدی فراهم کرد.

در دیداری قبلی مقابل فاینورد هم حضور میخیتاریان در زمین بازی زمینه را برای برد منچستریونایتد فراهم کرده بود. پیش از آن هم عملکردهای موفق پشت سر هم در بازی مقابل وستهام و اورتون باعث شده بود که سرمربی یونایتد برای بازی دادن به او آماده تر شود. در بازی با زوریا هم او به طور کل ثابت کرد دیگر آماده حضور در ترکیب اصلی تیمش برای بازی های بیشتر و درخشش ادامه دارش است. میخیتاریان در این بازی مهره اصلی و تاثیرگذار یونایتد در سلطه بر بازی بود.

دیدگاه ها و ایده های او باعث باز کردن فضا در خط دفاعی تیم حریف شد و در زمین که همه در آن در حال یخ زدن بودند بازیکن 27 ساله تنها بازیکنی بود که به اندازه کافی با اعتماد به نفس به نظر می رسید.

توصیف صحنه گلی که او زد به خوبی نشان از استعداد و اعتماد به نفس بالای این بازیکن در بازی با زوریا دارد. میخی در زمین زوریا اما نزدیک به دایره میانی زمین صاحب توپ شد، قبل از آن مارکوس روخو قطع توپ کرده بود و آن را به ستاره ارمنی رسانده بود، میخی توپ را به خوبی پیش برد و بعد از جا گذاشتن دو مدافع آخر توانست دروازه ایگور لفچنکو را باز کند. در شبی که یونایتد محکوم به برد بود، میخیتاریان توانست برد را برای تیمش تضمین کند و با جادویش ورق را به سود شیاطین سرخ بازگرداند.

زلاتان ایبراهیموویچ در دقایق پایانی گل دوم را روی پاس استثنایی پوگبا به ثمر رساند؛ درست دقایقی بعد از این که میخیتاریان در میان تشویق هواداران زمین بازی را ترک کرد تا جایش را به تیم فوسو منصاح بدهد. در این بازی یونایتد حداقل مستحق برد با 2 گل بود، اما بدون هافبک ارمنی اش شاید رسیدن به این برد برای آن ها خیلی خیلی سخت تر می شد.

یونایتد در گروه A مسابقات دوم شد و این یعنی در قرعه کشی روز دوشنبه در هیچ سیدی قرار نمی گیرد. اما مورینیو قبل از بازی گفته بود که قرعه کشی و سیدبندی برایش مهم نیست. درست هم می گفت و تنها چیزی که برای او مهم بود رسیدن به جمع 32 تیم پایانی این مسابقات بود. میخیتاریان کاری کرد که او به خواسته اش برسد.

بعد از چندین ناکامی در لیگ برتر انگلیس و دورانی که در آن ستاره سابق دورتموند روزهای بدی را می گذراند، حالا این برد برای هر دو خبر خوبی بود. بردی که میختاریان قلب آن را تشکیل داد و یونایتد هم در رقابت های یورولیگ به اولین هدفش رسید. حالا وقتش است که شرایط برای آن ها در لیگ تغییر کند، آن هم در شرایطی که مرد لحظه های خاص می تواند از این به بعد مهره کلیدی شان برای رسیدن به جمع 4 تیم بالای جدول باشد.

 

۵    
آی اسپورت
2016-12-09 11:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر