فهرست
سنگر خالی دلواپسان تیم ملی در مسیر طلوعی دوباره!
سنگر خالی دلواپسان تیم ملی در مسیر طلوعی دوباره!

سنگر خالی دلواپسان تیم ملی در مسیر طلوعی دوباره!

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال که انگار خوب حال و احوالات هواداران تیم ملی را شناخته در سه ماه گذشته هر بار با وعده «خبر خوشی در راه است» فرجام تیم ملی را به آینده نزدیک موکول می‌کند. اینکه چنین رفتاری از سوی مدیران فوتبالی مسبوق به سابقه است همه واقفیم، اما اینکه در شرایط حاضر دلواپسان تیم ملی سنگر خود را رها کرده‌اند و به گوشه‌ای خزیده‌اند جای سوال دارد. متاسفانه با وجود نامشخص بودن وضیعت تیم ملی از دلواپسان تیم ملی چه در قامت رسانه و چه در قامت پیشکسوت و کارشناس خود که در چند سال اخیر چه در داخل و چه در خارج به طور هماهنگ و غیرهماهنگ به ویژه در ایام منتهی به جام جهانی گذشته و بعد از آن تا جام ملت‌ها بیرق ظاهری حمایت از تیم ملی را برافراشته داشتند و هر روز از شرایط و آینده تیم ملی ابراز بیم می‌کردند و برای آینده آن نسخه می‌پیچیدند، خبری نیست تا در میان سکوت و شایعات در نهایت نتیجه تفکرات فنی و غیرفنی مدیران فدراسیون در ورای فرسایش زمان و احتمالا به دور از وعده‌های خود، سرنوشت نیمکت مربیگری تیم ملی را شاهد باشیم.

البته دیری نخواهد پایید که دوباره سروکله دلواپسان با رویکردهای سودجویانه‌ی خود با شروع فصل بهاری تیم ملی آشکار شود و مشغول چشیدن شهد آن تا به حد توان شوند. به همین خاطر طبیعی است که امروز وقتی تیم ملی بی‌صاحب و بی‌برگ وبار است، سود و منفعتی برای آن دسته از دلواپسان تیم ملی ندارد که در ذیل لوای حمایت از تیم ملی تا کنه آن را بالا و پایین می‌کردند تا سکه‌ای به جیب مبارک‌شان افتد. در حالی که قرار بود به گفته‌ی تعدادی از همین دلواپسان، گزینه‌های هیجان‌انگیزی برای نیمکت تیم ملی پیش روی‌مان باشد، نه خودشان و نه حتی فدراسیون تاکنون گزینه‌ای مطمئن و دلخواه را رو نکرده‌اند تا همچنان هواداران تیم ملی منتظر طلوع دوباره باشند! در این میان هم صاحبان واقعی تیم ملی که همان هواداران باشند نه آنقدر قدرت رسانه‌ای دارند و نه آنکه شرایط اجتماعی کنونی اجازه می‌دهد که فدراسیون را مورد پرسش قرار دهند.

بی شک می بایست اذعان کرد که با روی کار آمدن هر مربی مسیر حرکت تیم ملی با وجود همچین دلواپسانی کاری بس دشوار خواهد بود چرا که مطمئنا این گروه چه سهوا و یا عمدا در جهت تامین منافع خود و یا دوستان خود با سنگ انداختن آن هم با هر نحوی چه از طریق بلندگو قرار دادن گروهی از پیشکسوتان و کارشناسان و چه از طریق بازی‌های رسانه ای برای تغییر مسیر روند حرکت تیم ملی به مسیر دلخواه خود دست برخواهند داشت، مسیری که در راه رسیدن به قله در پس گردنه‌ای با راه بستن از سوی خودی متوقف شده است.

۱۸ ۳  
آی اسپورت
2019-04-26 02:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
یه ایرانی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۲۳
جناب محسن زارعی ؛ من نمیدانم این کسانی که دلواپس نامشان را بردی چه گروهی هستند دقیقا ؛ بهتر بود شفاف تر در موردشان حرف میزدی .
اما شخصا از اینکه شغالی بنام کارلوس کیروش از تیم ملی رفته بسیار خوشحالم ؛
اینکه فدراسیون و فدارسیون نشینان چه عرضه ای دارند ؟!!!! قطعا بی عرضه هستند وگرنه در این 8 سال حضور شغال که با حمایت فاسد کیروشپور و دیگر همپالگی ها از جمله پژمان راهبر حسابی لفت لیس کرد وضع فوتبال این نمیشد .

اما در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی مشکلاتی اساسی وجود دارد که هیچ ربطی هم به به مسائل فنی و فوتبالی ندارد .
ظاهرا ؛ تا وقتی که FATF در ایران تصویب و اجرا نشود ؛ مبادلات بانکی در مخاطره است و هر فرد یا مجموعه ای که با کشور ما مبادلات مالی داشته باشد تحت پیگرد قرار میگیرد و حسابش بسته میشود تا مراحل مورد نظرشان طی شود .
این مشکل یکبار برای همان شغال پیش آمده بود و اگر میبینید هنوز چند ماه از پایان استثمارش نگذشته شکایت کرده بر اساس همان تجربه قبلی است و میخواهد زودتر به پولش برسد ؛ گور بابای تیم ملی ایران که زمانی میگفت وطن دومش است .
حالا هر کسی بخواهد سرمربی تیم ملی شود این مورد بخصوص را باید در نظر بگیرد .
حتی احتمال اینکه پرداخت پول " برانکو" در پرسپولیس یا "شفر " در استقلال و دیگر مربیان خارجی شاغل هم شامل این شرایط باشد هم هست .
بنابراین اگر کسی بخواهد با ایران همکاری کند باید مواردی خارج از تخصصش را هم در نظر گرفته و هزینه اش را بر روی هزینه رسمی و اولیه بکشد و مربی 500 هزار تایی میشود 2 میلیون یورو و دو جام ملتها ایران را حذف میکند .
الان یا باید از مربیان خارجی که در لیگ کار میکنند بهره ببریم ؛ یا از مربیان ایرانی داخل کشور .
گزینه سوم منوط به بهبود سیاست خارجی کشور و تصویب لوایح FATF است تا بشود مبادلات مالی انجام داد .

تازه بعداز همه اینها میشود نشست و در مورد گزینه ها و کیفیت آنها حرف زد و از بی عرضه گی فدراسیون در انتخاب سرمربی ترسید .
۲ ۱
فرشته چمنت
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۲۱
FATF اگه نبود مورینیو الان تهران بود!!!
۱
فرشته چمنت
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۱۹
.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر