فهرست
توضیح فالکائو درباره «توافق لیما»
توضیح فالکائو درباره «توافق لیما»

توضیح فالکائو درباره «توافق لیما»

آی اسپورت – در جریان بازی اخیر پرو- كلمبیا در دور پایانی بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی‌ 2018 اتفاقاتی رخ داد كه رنگ و بوی تبانی می‌داد. با تساوی این دو تیم و با در نظر داشتن نتایج سایر بازی‌ها، كلمبیا به صورت مستقیم از منطقه آمریكای‌جنوبی جواز حضور در جام جهانی‌ را كسب كرد و پرو هم موفق شد به بازی پلی‌‌آف برسد.

تصاویر منتشره از گفت‌وگوی رادامل فالكائو با یكی از بازیكنان پرو در جریان آن بازی، گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال رخ دادن تبانی در آن بازی را بیشتر كرد. در این تصاویر كه با لب‌خوانی صحبت‌های رادامل فالكائو همراه بود، به نظر می‌رسید كه فالكائو با چند نفر از بازیكنان حریف صحبت كرده و در جریان صحبت‌هایش دهانش را با دست پوشانده بود تا مانع لب‌خوانی حرف‌هایش شود ولی در یك صحنه به نظر می‌رسید به یكی از بازیكنان پرویی گفت كه حمله نكنند. همین گمانه‌زنی‌ها در مورد تبانی این دو تیم را به همراه داشت‌‌؛ تساوی در این بازی به منزله حذف شیلی بود كه در آن شب صفر-3 مغلوب برزیل شده بود.

حالا فالكائو در صحبت‌هایی به شفاف‌سازی در مورد آن ماجرا پرداخته و گفته كه به بازیكنان پرویی چه می‌گفته: «ما می‌دانستیم در دیگر بازی‌ها چه اتفاقاتی در جریان است. با اطلاع از سایر نتایج در حال بازی كردن بودیم و من این را به بازیكنان پرو منتقل كردم. همین و بس.» تاپیا، بازیكن ملی‌پوش پرویی هم در صحبت‌هایی همین موضوع را تأیید كرد و گفت: «در پنج دقیقه پایانی بازی، كلمبیایی‌ها به ما نزدیك شدند و می‌دانستند كه شرایط رقم خورده در سایر بازی‌ها به چه ترتیب است.»

این ماجرای تبانی احتمالی حالا در آمریكای‌جنوبی به نام «توافق لیما» (لیما پایتخت پرو است) نامگذاری شده است و با تساوی یک-یک دو تیم، هر دو تیم كلمبیا و پرو به هدف‌شان رسیدند و بازی با همین نتیجه و در شرایطی كه هر دو تیم شانس حضور در جام جهانی‌ را (كلمبیا به صورت مستقیم و پرو به صورت غیرمستقیم) داشتند، به پایان رسید.

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-10-15 13:57:00
نظر دهید

۱ نظر
حسین
يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۰
قشنگ اعتراف کردند که تبانی کردند و با هم کنار اومدند !!! با این وجود مسئله مهم ، اعتراض به موقع شیلی هست که ظرف 72 ساعت باید انجام می دادند !
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر