فهرست
مشکل بزرگ مربی استقلال؛ یادگیری زبان فارسی
مشکل بزرگ مربی استقلال؛ یادگیری زبان فارسی

مشکل بزرگ مربی استقلال؛ یادگیری زبان فارسی

آی اسپورت – سرانجام پس از حرف و حدیث‌های فراوان میگوئل کولی، مربی جامائیکایی به استقلال آمد تا در کنار وینفرد شفر کادرفنی آبی‌پوشان کامل شود. کولی کار در ایران و فعالیت در خاورمیانه را یک موضوع هیجان انگیز می‌داند و تنها دغدغه‌اش یادگیری زبان فارسی است. مرد مورد اعتماد شفر می‌گوید: «در مورد این جا‌به‌جایی از جامائیکا تا تهران خیلی شگفت زده‌ام. من می‌دانم حالا به کشوری آمده‌ام که تیم ملی کشورش یکی از تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ است و به استقلالی آمده‌ام که یکی از تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا است و باید در این تیم مربیگری کنم. بزرگ‌ترین چالش من در ایران آموختن زبان فارسی خواهد بود که البته اعتقاد دارم به کمک یک مترجم این مشکل هم برطرف خواهد شد.علاوه بر این من یک مربی حرفه‌ای هستم بنابراین باید خودم را با شرایط تطبیق بدهم و زبان فارسی را نیز باید زود یاد بگیریم.»

کولی در حالی از یادگیری زبان فارسی به عنوان بزرگ‌ترین مشکلش حرف می‌زند که خیلی از مربیان خارجی باسابقه در ایران هنوز فارسی بلد نیستند و ترجیح می‌دهند همیشه یک مترجم در کنارشان باشد.

۵ ۵  
آی اسپورت
2018-01-13 13:03:00
نظر دهید

۵ نظر
د مثل دلالویچ!
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
درد و‌بلای تو و ساناک بخوره تو سر بعضی کروات های دلال که با وجود ۲ دهه طولانی تو کشورمون واسه زبان و مردم و فرهنگمون تره هم خورد نکردن و به خودشون حتی زحمت یادگرفتن فارسی رو ندادن و جز به بهتر و بیشتر چاپیدن تیم بی ستاره پایتخت به چیزی فکر نمی کنن!
خلایق هرچه لایق!
بدنساز ۵۰۰ کیلویی
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۰۱
از مربیگری که چیزی نمی فهمی
اینجوری باید کیسه کشا رو گول بزنی.

جایگاه جامائیکا و مجارستان در فوتبال دنیا کجاست؟
ش مثل شوفر
۶
خریبین لالالالا
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۵۷
اولا ساناک از مجارستان نیومده.دوما شفر رو چی میگی.از کجا اومده.از آلمان.که تو همه دوره های جام جهانی حداقل تا نیمه نهایی اومده.انوقت چهارکوهیچ که از کروات اومده.الان کرواسی جایگاهش تو فوتبال بهتره یا آلمان.آب رو بریز همون جایی که میسوزه
بدنساز ۵۰۰ کیلویی
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۶
ریختم ولی چیزی نشد.
گفت آب رو بده به اونایی که فاصلشون تا سقوط ۱۱ امتیاز و با صدر ۱۶ امتیازه
نگفتی ۵۰۰ کیلویی از کجا اومده؟
راستی پسر شوفرتون مربی چلسی بوده، می دونستی؟
مجارستان و جامائیکا کجا و کرواسی کجا؟
یک بازیکن از این کشورها بگو، در حد دماغ مودریچ باشه
۲
اقای تاج هستم تو فدراسیون
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۴
در جواب اونی ک خبر نداره بازیکن ایرانی یا اصن ایرانی جماعت پروعه فکر کردین برانکو نمیتونه فارسی صحبت کنه شما چقدر ساده این وقتی ک برانکو فهمید اگه فارسی صحبت کنه کم کم بازیکنا روشون زیاد میشه بیش از حد صمیمی میشن ب این نتیجه رسیده ک هیچ وقت روی بازیکن رو ب خودش باز نکنه چون باعث میشه در تمرینات تیمی دستورات تاکتیکی کم کای کننن ...مثال کیروش چند ساله ایرانه چرا فارسی صحبت نمیکنه پ ؟؟؟ شما کیسه کشاا چ میفهمید هیچی بزا شفر ساناک فارسی یاد بگیرن فردا میبینی نور افکن رو قلم دوش ساناکه داره شوخی خرکی میکنه تیمتون رف تو حاشیه اون موقع میفهمین ک چرا برانکو فارسی صحبت نمیکنه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر