فهرست
مناظره كی‌روش - كریمی به سود چه‌كسی است؟
مناظره كی‌روش - كریمی به سود چه‌كسی است؟

مناظره كی‌روش - كریمی به سود چه‌كسی است؟

آی اسپورت – خدا نكند مناظره كریمی – كی‌روش سر بگیرد. تا همین‌جا هم كلی ماجرا به بیراهه رفته است. البته از اول هم معلوم بود ته این داستان هیچ اتفاقی قرار نیست بیافتد. معلوم بود تغییری در كار نیست. یك‌سری ادعای افشاگرانه از كریمی و تكذیب و توجیه از مدیران فدراسیون. با این وجود می‌شد به همین مقدار دل‌خوش كرد كه یك نفر پیدا شده كه سیستم حاكم بر فوتبال را بدون نگرانی از عواقبش، به چالش بكشد. خلاصه‌اش اینكه فكر می‌كردم اگر اصلاحی هم در كار نباشد، لااقل دلمان خنك می‌شود وقتی كریمی چشم در چشم این اساتید می‌گوید: «تا وقتی شماها هستید، فوتبال روز خوش نمی‌بیند.»

حالا اما همین را هم داریم از دست می‌دهیم. كی‌روش مثل خروس‌جنگی پریده وسط ماجرا و اصرار دارد روی كریمی را كم كند. كریمی هم كه كوتاه بیا نیست. طبیعی است در این شرایط كسانی هم بخواهند از آب‌گل‌آلود ماهی بگیرند. اساتیدی كه فكر می‌كنند كی‌روش و بقیه مربی‌های خارجی جای آن‌ها را تنگ كرده‌اند؛ پس تا می‌توانند آب را گل‌آلودتر می‌كنند. مثلا همین گیر‌دادنشان به استفاده از مربی ووشو. یكی از مربیان منتقد كی‌روش كامنت گذاشته بود كه:«فقط ووشو كارها وارد فوتبال نشده بودند كه خدا رو شكر اینها هم ورود كردند. مظلوم فوتبال!» 

كی‌روش در كنار همه اخلاق‌های بدی كه دارد، در كنار زیاده‌خواهی‌ها و بدرفتاری‌هایش- كه البته همه آن‌ها به خاطر ضعف مدیریت فدراسیون فوتبال است- دانش فنی‌اش قابل احترام است و سخت می‌شود از تصمیماتی كه در این حوزه می‌گیرد، انتقاد كرد. پس كاش در نقدهایمان منصف باشیم و فكر نكنیم حالا كه در جدل علی كریمی با فدراسیون و كی‌روش مردم پشت كریمی ایستاده‌اند، می‌توانیم دوباره دوگانه ایرانی- اجنبی راه بیاندازیم و از این نمد برای خودمان و دوستانمان كلاهی ببافیم.

 

همشهری ورزشی

۱۴ ۳  
آی اسپورت
2018-02-18 12:59:00
نظر دهید

۳ نظر
ل.ع
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۸
مردم ممكنه از فدراسيون فوتبال شاكي باشن ولي با كيروش هيچ زاويه اي ندارن .الان وقته بهره برداري از سرمايه گذاري كه رو كيروش انجام شدست نه وقت درگير كردنش به دعواها و ياركشي هاي كودكانه .بذاريد آرامش داشته باشه به كارش برسه .مردم هيچوقت كيروش رو ول نمي كنن طرف كريمي رو بگيرن .
حمید
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۴۹
من مثل تو خودمو جای مردم نمی ذارم و فقط از طرف خودم حرف می زنم. من هیچ وقت کریمی رو ول نمی کنم طرف کیروش رو بگیرم.
۴
هاتف
يكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۴
چرا اینقدر یک طرفه به قاضی میرید؟ کیروش اشتباه کرد دخالت کرد؟ قبول. ولی چرا نمیگید اتهامات کریمی به کیروش غیرمنصفانه بود؟ کیروش بی عیب نیست که هیچ، خیلی هم انتقاد بهش وارده؛ ولی اتهام کارچاق کنی که کریمی گفت بهش نمی چسبه. اگر کسی به شما چنین اتهام سنگینی بزنه هیچی بهش نمیگی؟
کریمی از کیروش (حق یا ناحق) کینه داشت. اومد و عقده گشایی کرد. شما خبرنگارها هم از ترس کاهش مخاطب و محبوبیت تون جرأت ندارید حق رو بگید و بگید که کریمی در رابطه با تیم ملی و کیروش اشتباه کرد.
کریمی، یک احمدی نژاد بود با منطق سخیف بگم بگم، گفتگوناپذیر، ترش رو، اهل نشنیدن.
وای به حال ما که ملت ما و حتی قلم به دست های ما همچنان برای منطق احمدی نژادی سینه چاک میکنند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر