فهرست
توانایی کونته زیر سایه ناتوانی کیهیل
توانایی کونته زیر سایه ناتوانی کیهیل

توانایی کونته زیر سایه ناتوانی کیهیل

آی اسپورت- شروع فوق العاده آنتونیو کونته در چلسی با 9 گل خورده در 4 بازی محو شد و توجه ویژه همه در این مورد به گری کیهیل در میانه خط دفاعی تیم است. بازیکنان و هواداران هنوز شکست 3 بر صفر مقابل آرسنال در بازی روز شنبه را فراموش نمی کنندو به نظر کونته در پیدا کردن راه کاری برای ادامه کلین شیت های تیمش ناکام بوده.

 اما کیهیل تنها بازیکنی نیست که به خاطر عملکرد ضعیفش زیر فشار انتقادات است و برانیسلاو ایوانوویچ هم دیگر بازیکنی است که در حد و اندازه های خودش در این فصل ظاهر نشده است. او در بازی مقابل سوانسی و آرسنال پاس رو به عقب اشتباهی داد که به ضرر تیمش تمام شد و همین موضوع باعث شد فشار روی او چندبرابر شود. هرچند خودش در صحبت هایی که کرده بود خیلی با ناکامی خودش موافق نبود و مدعی شده بود که اشتباهات داوری پایه گذار این عملکرد او بوده است.

 اعتراضات عصبی او به داوری نشان می دهد نه تنها برای این که تیمش 3 امتیاز را کسب کند می جنگد، بلکه می خواهد برای ثابت کردن خودش به مربی، هواداران و کارشناسان هم تلاش کند.

 دوباره اما درباره کیهیل بگوییم. او 2 سال و نمی دیگر قرارداد دارد، اما می دانید که در چلسی این موضوعات مانعی برای ظالمانه برخورد نکردن با بازیکنان نیست. کیهیل اما پیش از این هم با بحران در چلسی مواجه شده بود و حتی زمانی جایش را به کورت زوما داده بود. اما توانست دوباره حضورش در ترکیب اصلی را ثابت کند. او این بازگشت را بیشتر مدیون مصدومیت کورت زوما بود و این واقعیت که زوما به تمرینات اصلی تیم بازگشته و ریکاوری اش را پشت سر گذاشته می تواند زنگ خطری برای این مدافع باشد. مخصوصا که جان تری هم احتمالا در بازی های پیش رو در ترکیب اصلی خواهد بود و جا تنها برای یک دفاع میانی دیگر وجود دارد.

 همچنین آندریاس کریستینسن که در حال حاضر به طور قرضی در مونشنگلادباخ بازی می کند هم احتمالا فصل آینده بازمی گردد و می خواهد برای حضور در ترکیب اصلی رقابت کند. او به تازگی در لیست 40 نفره گلدن بوی هم قرار گرفته و یکی از استعدادهای زیر 21 سال اروپا است.

 کیهیل پیش از این این اعتبار را پیدا کرده بود که زمانی که تری بازنشسته شود در تیم جانشین او شود، اما عملکردش تا حدی افت کرده که شاید حتی حضورش در ترکیب اصلی را هم از دست بدهد، چه برسد به جانشین تری شدن. حتی مدت زمان باقی مانده از قراردادش هم نمی تواند مانع بد شدن شرایطش در تیم شود.

 پیش از این هم نشانه هایی از بی اعتماد بودن کونته به مدافعان تیمش دیده می شد و دیدیم که او داوید لوئیز را دوباره به تیم بازگرداند. بحران در خط دفاعی چلسی از پیش هم مشخص بود و کونته حتی برای جذب کالیدو کولیبالی و السیو رومانولی هم تلاش کرد. اما آنچه در گذشته فقط احساس می شد، حالا به وضوح دیده می شود و آن هم ضعف در خط دفاعی است.
مشکلات خط دفاعی تا اینجای کار باعث شده که تمام ارزش کارهای تاکتیکی ویژه کونته از بین برود. موفقیت ها و درخشش های سسک فابرگاس و ادن هازارد زیر سایه ناتوانی و ناکامی های خط دفاعی محو شده است. 14 ماه پیش کیهیل قهرمان لیگ برتر شده بود و یک عنوان با چلسی کسب کرده بود. او قبلا هم همه عنوان های بزرگ و کوچک را با چلسی تجربه کرده بود. اما حالا در خطر از دست دادن جایگاه در تیم مواجه است. پس بیش از همه فشار در حال حاضر روی کیهیل است و او است که باید بجنگد تا نظرات را تغییر دهد. اما تنها کسی که برای این اتفاق باید سرزنش شود خود اوست که حتی تاکتیک های سرمربی اش را هم زیر سوال برده است.

۵    
آی اسپورت
2016-09-30 13:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر