فهرست
آشنایی با حریفان آسیایی استقلال؛ مگه جنگه؟
آشنایی با حریفان آسیایی استقلال؛ مگه جنگه؟

آشنایی با حریفان آسیایی استقلال؛ مگه جنگه؟

آی اسپورت – گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیای سال 2018 با حضور الهلال، استقلال، الریان و برنده بازی العین و ملکیه بحرین که به احتمال زیاد العین خواهد بود، یکی از دشوارترین و جذاب‎ترین گروه‎های تاریخ این مسابقات است. استقلال در سال‎های گذشته با هر 3 تیم همگروه بوده و البته در سال 2013 همین 4 تیم در یک گروه قرار داشتند که استقلال و الهلال به مرحله یک‎چهارم نهایی صعود کردند. اما شرایط فعلی کاملا با وضعیت 5 سال پیش متفاوت است و هیچیک از 4 تیم این گروه از صعود خود به مرحله بعد مطمئن نیستند. حضور 3 تیم با سابقه قهرمانی و نایب‎قهرمانی آسیا در یک گروه، جنگی تمام‎عیار را در تمام بازی‌‎های این گروه رقم خواهد زد.

الهلال این بار به دنبال قهرمانی آسیا

فصل گذشته پرسپولیس 4 بار و استقلال خوزستان 2 بار مقابل این تیم قرار گرفتند و به همین دلیل الهلال برای فوتبالدوستان ایرانی از بعضی از تیم‎های داخلی هم شناخته‎شده‎تر است. این تیم فصل گذشته نایب‎قهرمان آسیا شد و فعلا در لیگ عربستان هم با 2 بازی کمتر از دیگر تیم‌ها صدرنشین بلامنازع است! امسال به تیم پرستاره فصل گذشته الهلال، علی‎الحبسی دروازه‎بان استثنایی تیم ملی عمان هم اضافه شده و به نظر می‌رسد تیم عربستانی این بار به کمتر از مقام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا رضایت نخواهد داد. رامون دیاز هم همچنان سرمربی این تیم است.

العین امارات، قوی‎تر از فصل پیش؟

فصل گذشته تلخ‌ترین خاطره چند سال گذشته استقلال را همین تیم العین در امارات رقم زد. به آن تیم پرستاره که بازیکنانی مثل عمر عبدالرحمان، کایو و محمد عبدالرحمان را در اختیار داشت مارکوس برگ مهاجم گلزن تیم ملی سوئد هم اضافه شده و همین بر قدرت خط آتش این تیم اضافه کرده است. العین که فصل گذشته در لیگ امارات هم خوب نتیجه نگرفته بود و با خوش‎شانسی به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد، امسال وضعیت بهتری دارد و در حال حاضر فقط به دلیل تفاضل گل کمتر از الوصل صدرنشین، در رده دوم جدول رده‎بندی قرار دارد. هدایت این تیم همچنان بر عهده زوران مامیچ یوگسلاو است.

الریان قطر با هدف صعود

الریان فصل گذشته در گروهی که پرسپولیس و الهلال هم در آن حضور داشتند سوم و حذف شد. این تیم امسال هم در گروهی دشوار قرار گرفته ولی با حفظ ستاره‎های خود و جذب یکی دو بازیکن بزرگ و بین المللی دیگر به دنبال صعود از مرحله گروهی است. آنها امسال علاوه بر رودریگو تاباتا و سباستین سوریا، بازیکنانی مثل گونزالو ویرا از تیم ملی اورگوئه و بادو سیدیکی باروی ساحل عاجی را جذب کرده‎اند. میشل لادروپ هم همچنان سرمربی این تیم است.

ملکیه بحرین، به دنبال معجزه

این تیم برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باید از سد العین امارات بگذرد. قهرمان فصل پیش لیگ بحرین چند بازیکن رومانیایی و فرانسوی و نیجریه‌ای در اختیار دارد که بازیکنان شناخته شده و بزرگی به شمار نمی‎روند و فقط یک معجزه می‎تواند آنها را در برابر العین و ستاره‎هایش پیروز کند.

 

۶ ۶  
آی اسپورت
2017-12-08 15:25:00
نظر دهید

۶ نظر
خخخخخ
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲
الریان در گروه پیروزی سوم و حذف شد؟؟!
۲ ۳
بوير
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۱
هم. گروه. بودن با قدرت هاي. اول اسيا ميتونه انگيزه. وتلاش بازيكنان ابي. را بيشتر كنه
كار بسيار سخت ودشواري. در انتظار استقلال است
علی
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
همین الریان استقلال رو از وسط برش میده. میگی نه نگاه کن.
۴
پیروزی
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۵
دقیقا...اصلا الریان و پیروزی هم گروه نبودن!!!!
۲
آنتی شومن
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۸
با این گروه بندی پرسپولیس اگه برانکو نتونه تیم رو به فینال برسونه که نشون میده پرفسور که هیچی سیکل هم نداره.
2
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۸
سال پیش با همین گروه رفتیم جز 4 تیم برتر ببینیم شوفر شومن چیکار میکنه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر