فهرست
کنعانی‌زادگان: مجبورم کردند بگویم استقلالی هستم
کنعانی‌زادگان: مجبورم کردند بگویم استقلالی هستم

کنعانی‌زادگان: مجبورم کردند بگویم استقلالی هستم

آی اسپورت - محمدحسین کنعانی‌زادگان در خصوص بازگشتش به پرسپولیس، بازی کردن کنار سید جلال حسینی، منتشر شدن مصاحبه‌ای از او از زمان حضور در استقلال و ... صحبت‌های زیر را انجام داد.

ابتدا از برگشت به پرسپولیس صحبت کن.

خدا را صد هزار مرتبه شکر به آن چیزی که می‌خواستم رسیدم بحث منت و این چیز‌ها نیست، اما واقعا پیشنهاد‌های خوبی از ایران و خارج از ایران داشتم، ولی می‌خواستم به پرسپولیس بیایم تا اشتباهی که سه سال پیش انجام دادم را جبران کنم. پرسپولیس آنقدر بزرگ است که زیر پرچمش و برای هوادارانش از جان مایه بگذارم.

بازی کردن کنار سید جلال حسینی چقدر می‌تواند برای تو جذاب باشد؟

باعث افتخارم است که کنار سیدجلال بازی کنم و کنار دیگر بزرگان تیم باشم. من پیش از این در تیم ملی از تجربیات سیدجلال استفاده کرده‌ام و اتفاقا به چیز‌های خوبی هم رسیده‌ام. حالا که در پرسپولیس هستم و سیدجلال کاپیتان پرسپولیس است داستان فرق کرده و می‌توانم کنارش تجربیات زیادی کسب کنم.

تو پیشنهاد خوبی از یکی از تیم‌های بالای جدول داشتی که حتی از نظر مالی فوق‌العاده بود چه شد که این پیشنهاد را رد کردی و به پرسپولیس آمدی؟

من به ندای دلم و قلبم گوش دادم. این جملات را با بغض می‌گویم، من عاشق پرسپولیس هستم و اگر قبلا اتفاقاتی افتاد به خاطر سن و تجربه کم من بود.

از روزی که به پرسپولیس آمدی ویدئوی قدیمی از تو که برای اوایل حضورت در استقلال است متنشر شده که در آن از علاقه قلبی‌ات به استقلال حرف زدی، داستان آن مصاحبه چیست؟

من خام بودم و جوان و مدیر برنامه‌های درستی هم نداشتم. اگر آن صحبت‌ها را هم مطرح کردم به اجبار کادرفنی استقلال بود. آن‌ها به من گفتند این صحبت‌ها را بکن تا محبوب هواداران شوی و به خاطر همین آن حرف‌ها را زدم. کادرفنی من را مجبور کرد آن حرف‌ها را بزنم و به نوعی دروغ بگویم. من هم بچه بودم و ۲۰ سال بیشتر نداشتم آنقدر فشار روحی و روانی روی من زیاد بود که مجبور شدم آن حرف‌ها رابزنم.

یعنی همان زمان هم دلت با پرسپولیس بود؟

آقای امام‌وردی از مسئولان باشگاه پرسپولیس می‌تواند شهادت بدهد که شب قبل از بازی استقلال و نفت تهران می‌خواستم به پرسپولیس برگردم. واقعا نمی‌توانستم به خودم بقبولانم که از تیمی که عاشقش هستم جدا باشم.

اولین برخوردت با هواداران بعد از بازگشت به پرسپولیس چطور بود؟

اتفاقا برخورد بدی ندیدم و با هواداران عکس هم گرفتیم. خوشبختانه هواداران خیلی حرفه‌ای با من برخورد کردند و من هم تمام تلاشم را می‌کنم که آن‌ها سربلند شوند.

آمار گلزنی تو به عنوان یک مدافع بد نیست، فکر می‌کنی در پرسپولیس هم بتوانی گلزنی کنی؟

من در تیم ماشین سازی که بیشتر یک تیم دفاعی بود سه گل زدم و سه پاس گل دادم و در ملوان هم ۵،۶ گل زدم و آمار خوبی داشتم، اما برای من در پرسپولیس مهم حفاظت کردن و دفاع کردن از دروازه پرسپولیس است. من از دروازه پرسپولیس مثل خانواده‌ام دفاع می‌کنم.

مشخص شده که در پرسپولیس چه شماره‌ای می‌پوشی؟

با رخصت از کریم باقری قرار شده تا شماره ۶ را بپوشم. می‌دانم که این شماره سنگینی در پرسپولیس است، اما فکر می‌کنم آنقدر تجربه دارم که این شماره را به تن کنم. آنقدر بزرگ شده‌ام که در تیم پرسپولیس این شماره را بپوشم.

راستی کار کردن با کالدرون چطور است؟

برای من خیلی جالب بود که کالدرون به این اندازه اکتیو است و پا به پای بچه‌ها تمرین می‌کند. واقعا وقتی دیدم کالدرون اینطور است لذت بردم. وقتی او به این اندازه برای تیم و برای ما انرژی می‌گذارد ما باید دو برابر این انرژی بگذاریم تا زحمت‌های او را جبران کنیم.

 

میزان 

۲۴ ۱۱  
آی اسپورت
2019-07-10 13:43:00
نظر دهید

۱۱ نظر
عارف
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۵
میدونستم همش زیر سر شیشعلی خوان بود خیلی آدم کثیفیه جوونا رو فریب میداد من با کیروش رفیقم بیا ببرمت تیم ملی نمونش زیاد بود یکی کاوه رضایی امین حاج محمدی و همین کنعانی و چندتای دیگه که فوتبالشون نابود شد
nomad
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۱
فکر کن اگه دوباره بیاد استقلال میگه کادر فنی پرسپولیس مجبورم کرده بود بگم دوباره فریب خوردم
من نمیدونم اینا فکر میکنن مردم چی هستن؟
حیف پول که میدن به اینا
با کیرتوش رفیقم بیا ببرمت تیم ملی
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۱۵
خدا بد گذاشت تو کاسه منصوریان:)))

روزبه
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۲۰
لنگی های اسکل واقعا نمیفهمید داره خرتون میکنه خب بگو تو عاشق پرسپولیس بودی اصلا چرا اومدی استقلال تو خو قرارداد هم داشتی همون موقع به ندای قلبم گوش میدادم این حرفاش واقعا به شعور ادم ها توهین میکنه ربطی هم به رنگ نداره
اسکل باباته
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۶
همین فرهاد مجیدی اسطوره چقدر بهتان نارو زد بیچاره
کیسه ها رخصت، به پرسپولیس می روم:))
Ashkan Blue
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹
قاتل تیم ملی و کارلوس کیروش
که با اعتراض بی موردش در بازی ایران و ژاپن باعث شد تیم ملی از جام ملت ها حذف بشه
حواشی این بازیکن بیشتر از بازی های خوبش هست
آدم به شدت پولکی که به خاطر پول و جایگاه مثل آب خوردن دروغ میگه
مفت چنگ لنگ
۸ ۱
حرامیان حامیان کیروش منتقدین امروز کیرتوش
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۷
شما خوبی اسکل دوزاری مایه خال:)))
صادق
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۶
انسان بی ریشه ، بی ریشه است. قرمز و آبی هم نداره
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۵
خاک بر سر منصوریان بی رگ و ریشه
امیرعباس
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
از کجا معلوم الان مجبورت نکردن ؟ :-) :-) :-) :-)
۱
ss
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۰۳:۱۰
یعنی باید باور کنیم اگر مربیها پیشنهادهای دیگه هم بهت میدادن قبول میکردی ؟ حتی اگه .......
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر