فهرست
اشک‌های لاتزیو، لبخند اینتر
اشک‌های لاتزیو، لبخند اینتر

اشک‌های لاتزیو، لبخند اینتر

آی‌اسپورت – در فوتبال معمولا شادی یک تیم شکنجه‌ی تیمی دیگر است، معادله‌ای که دیشب بی‌رحم‌ترین نمونه‌اش را در استادیو الیمپیکو دیدیم. سری آ این فصل را با درامی به پایان رساند که هر فیلم‌نامه‌نویسی آرزوی خلقش را داشت، درامی که با جشنی بی‌کران برای اینتر و سیلی از اشک برای لاتزیو همراه بود.

با توجه به تابستان طولانی‌ای که پیش روی هواداران فوتبال در ایتالیا قرار دارد، این بازی آخر به اندازه‌ی چندین و چند هفته برایشان خوراک و گپ و گفت فراهم ساخت. آتزوری در جام جهانی حاضر نخواهد بود و برای همین همه از همین امروز بی‌صبرانه منتظر بازگشت سری آ هستند. تا آن زمان اما می‌توان از فصل فوق‌العاده جذابی که پشت سر گذاشتیم حرف بزنیم.

لاتزیو در این شب در حالی که یک تساوی هم برای چهارم شدنش کافی بود دست از فلسفه‌ی "ما یکی بیشتر از شما می‌زنیم" بر نداشت و تا کمتر از 20 دقیقه به پایان بازی مانده به نظر می‌رسید شاگردان سیمونه اینتزاگی که یک تنه تمام کلیشه‌های کالچو را به هم زده‌اند به حق به سهمیه‌ی چمپیونز لیگ خواهند رسید.

اما سرنوشت بی‌رحم و اینتر جنگجویِ دیوانه فکر دیگری در سر داشت. اینتر در حالی که 1-2 عقب بود، صاحب یک پنالتی شد، با خطای استفان دورای، بازیکنی که فصل آینده به جمع نراتزوری می‌پیوندد، روی مائورو ایکاردی. تئوریسین‌های توطئه هر چه می‌خواهند بگویند، به نظر من نمایش کلی دورای در این بازی و اشک‌هایش بعد از پایان آن شک و تردیدی درباره‌ی شرافت حرفه‌ایِ او باقی نمی‌گذارد.

گلی که ایکاردی از روی نقطه‌ی پنالتی زد با ضربه‌ی سر ماتیاس وسینو تکمیل شد و بازگشتی بزرگ برای تیمی رقم زد که هرگز تسلیم نشد. پاداش این روحیه‌ی شاگردان لوچانو اسپالتی حضور در فصلِ آینده‌ی چمپیونز لیگ است. البته میلانی‌ها در ابتدای فصل آرزوهای بزرگ‌تری در سر داشتند، اما این آرزوها چون ایکاروسی که بیش از حد به خورشید نزدیک ذوب شدند و بر باد رفتند. حالا اینتر باید به فکر جنگیدن برای اسکودتوی فصل آینده و البته پیشرفت در بالاترین سطح فوتبال اروپا باشد.

موفقیت اینتر بهایی سنگین برای لاتزیو داشت، تیمی که در این فصل لایق حداقل چهارم شدن بود و یکی از جذاب‌ترین فوتبال‌ها را در کل ایتالیا بازی می‌کرد. تماشای بازی بیانکوچلستی در 12 ماه گذشته واقعا لذت‌بخش بود، اما در نهایت این دفاعِ نه چندان مستحکم‌شان، که بخشی از جذابیت بازی‌هایشان بود، ضربه‌ای سنگین بهشان زد و پایانی تلخ برایشان رقم زد.

لاتزیو این فصل شاهد ظهورِ یکی از مهمترین پدیده‌های فوتبال اروپا در قلب خط میانی‌اش بود: سرگی میلینکوویچ-سویچ. اگر آن‌ها موفق به حفظ میلینکوویچ-سویچ در این تابستان بشوند، یا حداقل از پول زیادی که بابت فروشش به دست می‌آورند درست استفاده کنند، پروژه‌ی جذابشان همچنان قدرت پیشرفت را خواهد داشت. لاتزیو اسکوادی پر از مهره‌های آینده‌دار دارد، به علاوه‌ی مربی‌ای جوان و خوش‌فکر، مربی‌ای که این شکست هیچ چیزی از ارزش‌هایش کم نمی‌کند.

بازی دیشب جدا از معنایی که برای اینتر و لاتزیو داشت یک بار دیگر جذابیت‌های سری آ را به رخ کشید، لیگی که فصل به فصل در حال پیشرفت و جذاب‌تر شدن است. البته هنوز راه زیادی برای تبدیل تیم‌های سری آ به مدعیان جدی فتحِ چمپیونز لیگ مانده، اما نشانه‌هایی که می‌بینیم همه مثبت است و خبر از بازگشتی به صحنه‌ی اول فوتبال اروپا می‌دهد.

۸    
آی اسپورت
2018-05-21 09:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر