فهرست
سیستم احتمالی برای دربی؛ پلن B برانکو
سیستم احتمالی برای دربی؛ پلن B برانکو

سیستم احتمالی برای دربی؛ پلن B برانکو

آی‌اسپورت- پلن B برانکو در پرسپولیس به قدری نتیجه مثبتی به همراه داشت که منجر شد جای آرایش اصلی تیم را بگیرد.  هفته هشتم لیگ پانزدهم برانکو برای اولین بار آرایش پرسپولیس را در دوران حضور خودش بهم زد. پروفسور در آن مسابقه پرسپولیسی که لیگ را با ۱-۳-۲-۴ استارت زده بود را با آرایش ۲-۴-۴ لوزی به زمین فرستاد. یعنی کم کردن یک هافبک دفاعی و اضافه شدن یک مهاجم. در آرایش جدید برانکو نیاز به هافبک‌هایی با توان بدنی بالا بود. که با دوندگی زیاد در پرس‌ها موفق باشند. 

این ایده برانکو جواب داد. پرسپولیس دو فصل جذاب رقم زد و هوادارانش راضی‌تر از همیشه بودند. در سال اول با حواشی زیادی که به وجود آمده بود و فقط بازیکنانی که به لطف سال‌های قبل، همچنان با پرسپولیس قرارداد داشتند جلوی قهرمانی تیم برانکو را گرفتند. ولی در لیگ قبل پرسپولیس تیمی بست که هیچکس جلودارش نبود. پرسپولیس هم در لیگ و هم در آسیا موفق بود.  ولی برانکو خوب می‌دانست که این آرایش، فقط یک یا نهایتا دو فصل دوام می‌آورد. بازیکنان تهاجمی پرسپولیس رفته رفته پیرتر شدند و امکان ادامه کار با این آرایش نبود. از روزی که برانکو این نسخه را برای پرسپولیس پیچید تا الان، همان بازیکن‌ها دو سال مسن‌تر شده‌اند و مثل قبل توان پرسینگ و آن همه دویدن را ندارند. 

برانکو مجبور شد در فصل جدید پلن B برای تیم‌اش تعریف کند. پرسپولیس از همان بازی اول، زوج ربیع‌خواه و کمال کامیابی‌نیا را امتحان کرد. دوازده دقیقه‌ای که کمال وارد زمین شد و کنار ربیع‌خواه قرار گرفت، بین پرسپولیس و فولاد هیچ گلی رد و بدل نشد. اما یک هفته دیگر زمان دادن به این تاکتیک، کافی بود تا برانکو مجاب شود که فرصت بیشتری به این آرایش بدهد. کمال در بازی با تراکتورسازی وارد زمین شد و گل پیروزی را زد. این پلن B برانکو در بازی لیگ قهرمانان آسیا هم نتیجه داد و پرسپولیس بازی دو هیچ باخته را با این آرایش، به تساوی تغییر داد. این نتایج خوب منجر به ادامه اعتماد برانکو به ایده‌اش شد.

پرسپولیس که حالا ۲-۴-۴ لوزی‌اش را به ۲-۲-۲-۴ تغییر داده، با این آرایش ۱۴ گل زده و فقط سه بار دروازه‌اش باز شد. نتیجه‌ای که قطعا برانکو از آن راضی است که ۹ بار آن را در فصل جدید امتحان کرده. پرسپولیس در بازی مقابل نفت تهران برای سومین بازی پیاپی با همین آرایش وارد زمین شد تا مشخص شود که برانکو تصمیم‌اش را برای تغییر تاکتیک گرفته. برانکو قصد دارد برای دیدار هفته پیش رو مقابل استقلال هم از همین سیستم استفاده کند که در این هفته‌ها آن را خوب تمرین کرده.

نود

۱۴ ۷  
آی اسپورت
2017-10-21 19:01:00
نظر دهید

۷ نظر
علیرضا
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۷
آقا یکی به این مزدک بگه منشاح غلطه منشا درسته

اعصابمونو داغون کرد

گاگول
آرش
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۱:۵۷
داداش زدی تو خال دمت گرم
۵
امین
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
به برانکو هشدار می دهیم دست به ترکیب قهرمان و پیروزش نزنه، ترکیب پرسپولیس باید ترکیب قهرمان فصل قبل باشه یعنی :گلر بیرانوند، دفاع وسطا انصاری و سیدجلال، دفاع چپ ماهینی (ذخیرش ربیع خواه) ، دفاع راست محرمی، هافبک دفاعی کمال، چپ امیری، وسط مهندس (ذخیرش رسن) ، راست فرشاد حمله حمله (ذخیرش) ، مهاجم ها هم علیپور و منشا. (طارمی درصورت لغو یا اتمام محرومیتش فیکس و منشا ذخیره).
۴
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۴
به نظر من اگه دوباره ربیع تو ترکیب باشه که هست 10 نفر دیگه پرسپولیس باید خیلی خوب باشن تا هم کمبود یه بازیکن رو جبران کنند . هم روند کندی که به بازی میده با سرعت دادن به بازی از بین ببرند و هم موج منفی که از طرف هوادارا بخاطر ربیع وارد زمین میشه رو شکست بدن
... ..... کسی که با نام جعلی کامنت میذاره
پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۳:۳۸
و به بازیکنان فقید توهین میکنه
خاطره الهلال
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۱
پلن B برانگوه داوران هستند.
سرخدل
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶، ۲۲:۴۴
درسته كه استقلال امسال ضعيفه و مي بريمش، اما به نظرم أيده هاي پرفسور ته كشيده. برأي فصل بعد بايد يه مربي خوب و به روز بياريم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر