فهرست
کریم و پرسپولیس؛ در آستانه ۲۰ سالگی
کریم و پرسپولیس؛ در آستانه ۲۰ سالگی

کریم و پرسپولیس؛ در آستانه ۲۰ سالگی

آی اسپورت - کریم باقری با ۱۸ سال سابقه حضور در پرسپولیس، یکی از باسابقه ترین پیشکسوتان این باشگاه محسوب می‌شود. باقری تنها بازمانده کادرفنی سرخ ها در دوران برانکو ایوانکوویچ است که از همان نخستین روزهای حضور سرمربی کروات در پرسپولیس، به عنوان دستیار ایرانی وی معرفی شد و با جلب نظر برانکو، در این تیم باقی ماند و حالا تصور نیمکت پرسپولیس بدون حضور او برای هواداران این تیم غیرممکن شده است.

کریم باقری که پس از امضای قرارداد با پرسپولیس در زمستان ۱۳۷۴ هرگز پیشنهاد تیم ایرانی دیگری را نپذیرفت، سابقه ۱۷ سال عضویت در این تیم را دارد و حالا به سوی دو دهه حضور در جمع سرخ ها حرکت می‌کند. او دو سال در ابتدای دوران فوتبالش برای پرسپولیس بازی کرد و سپس به خارج از کشور رفت و نیم دهه در تیم های مختلف آلمانی، انگلیسی و قطری بازی کرد تا این که در سال ۱۳۸۱ به پرسپولیس آمد و ۹ فصل برای سرخ ها به میدان رفت تا با یازده فصل حضور در این تیم، از فوتبال خداحافظی کند.

باقری از فصل 84-85 و در پی جدایی نفراتی چون بهروز رهبری فر، به کاپیتان سرخ ها تبدیل شد و بیش از ۲۰۰ بار پیراهن سرخ ها را برتن کرد و در جریان یک قهرمانی جام حذفی و یک قهرمانی لیگ برتر نیز جام را پیش از بقیه بالای سر برد. او یک سال هم در کنار علی دایی به عنوان مربی در پرسپولیس فعالیت کرد اما دوره دوم حضورش به عنوان دستیار، مثل دوره دوم بازیگری اش طولانی تر بود و همچنان نیز ادامه دارد.

حالا با فرا رسیدن زمستان ۱۳۹۹ بیست و پنجمین سالگرد امضای قرارداد باقری با پرسپولیس هم فرا خواهد رسید و جالب است بدانید که او تنها ۷ سال از این ۲۵ سال را در پرسپولیس نبوده. باقری که با دیسیپلین خود از جمله افرادی است که مانع از ایجاد حواشی در تیم پرسپولیس شده، چند ماه پیش پیشنهادی جدی از تیم ملی هم داشت که حتی مورد موافقت مدیرعامل وقت سرخ ها یعنی محمدحسن انصاری فرد نیز قرار گرفت اما آقاکریم ترجیح داد که به حضورش در جمع سرخ ها ادامه دهد.

۱۸ سالگی کریم باقری در پرسپولیس در شرایطی اتفاق می‌افتد که او با کسب 11 جام قهرمانی به همراه این تیم، از جمله پرافتخارترین بازیکنان تاریخ باشگاه هم محسوب می‌شود.

 

ورزش سه 

۴    
آی اسپورت
2020-10-19 14:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر