فهرست
تاتنهام – یونایتد؛ ملاقات با منچستر متحول شده
تاتنهام – یونایتد؛ ملاقات با منچستر متحول شده

تاتنهام – یونایتد؛ ملاقات با منچستر متحول شده

آی اسپورت - تاتنهام روز یکشنبه در دیدار حساس این هفته لیگ جزیره، میزبان منچستریونایتد است. این مسابقه علاوه بر حساسیت های جدولی از دو منظر حائز اهمیت است. در سمت نیمکت تیم لندنی، مربی ای نشسته است که در بازی رفت موفق شد تیمش را ۳-۰ در الدترافورد پیروز کند و با عملکرد خوبش در فصول اخیر، حالا بدل به گزینه اصلی منچستریونایتد برای جانشینی دائمی مورینیو شده است. اما سولسشائر سرمربی موقت یونایتد هم با جدالی واقعی روبرو است. بعد از کسب ۵ برد پیاپی، حالا این مسابقه یک نبرد و محک واقعی برای اوست. خیلی ها اعتقاد دارند این مسابقه، عیار واقعی او را مشخص می سازد. ضمن اینکه این جدال می تواند برای اوله گونار از جنبه ای دیگر هم اهمیت داشته باشد، او می تواند نشان دهد چقدر در مقابل گزینه اصلی سران باشگاه، حرف برای گفتن ندارد.

پیش از حضور پوچتینو در تاتنهام و پیش از جدایی فرگوسن از یونایتد، مسابقه یونایتد مقابل تاتنهام یکی از نبردهای دلنشین برای شیاطین سرخ بود. در طی سال های حضور فرگی روی نیمکت منچستریونایتد، این تیم فقط در سه بازی لیگ برتری مقابل اسپرز به میزبانی تیم لندنی شکست خورد! اما بعد از ان و در طی پنح سال اخیر، یونایتد حتی یک بار هم در لیگ برتر در مقابل تاتنهام در لندن پیروز نشده است! سه شکست و دو تساوی با مویس، فن خال و مورینیو. فصل آخر نیز فرگی با اسپرز در وایت هارت لین ۱-۱ کرد تا اکنون شش بازی باشد که یونایتد در لیگ برتر تاتنهام را شکست نداده باشد. اکنون یونایتد در هر سه مسابقه قبلی لیگ برتری اش به میزبانی تاتنهام شکست خورده است، یک بار با فن خال و دو بار با مورینیو. هیچگاه پیش نیامده که یونایتد در تاریخ لیگ برتر، در چهار مسابقه خارج از خانه پیاپی مقابل یک تیم شکست بخورد.

اوله گونار سولسشائر که تیمش در دو بازی اخیر موفق به ثبت کلین شیت هم شده است، امیدوار است در لندن هم پیروز شود. او تاکنون یک بار به عنوان مربی در لندن به مصاف تاتنهام رفته است که آن بازی را باخته است. شکست ۱-۰ مقابل تاتنهام با کادریف در سال ۲۰۱۴. اما به عنوان بازیکن، اوله گونار سابقه خیلی خوبی در گلزنی مقابل تاتنهام دارد. او در ۱۱ بازی مقابل اسپرز در لیگ برتر، ۷ گل زده است و با یونایتد 9 بار مقابل این تیم لندنی پیروز شد. که جزو بهترین رکوردهای او در بازی مقابل یک تیم لیگ برتری محسوب می شود.

در آن مسابقه که کاردیف ۱-۰ مقابل تاتنهام شکست خورد. هری کین در دقایق پایانی به عنوان تعویضی وارد زمین شد. از آن زمان، یعنی پس از آن فصل (از شروع فصل ۲۰۱۴) تنها جیمی واردی و آگوئرو آمار بهتری به نسبت هری کین در بازی مقابل تاپ سیکس دارند (شش تیم بزرگ جزیره). واردی با ۲۸ گل بهترین آمار را دارد، سپس آگوئرو ۲۳ گله است و در رده بعدی، هری کین است که در ۴۲ بازی موفق به زدن ۲۱ گل در این بازی های بزرگ شده است. یعنی میانگین هر بازی ۰.۵ گل. البته او در نه دیدار لیگ برتری مقابل یونایتد، تنها دو گل زده است. از جمله گل در بازی رفت این فصل.

یونایتد بعد از کنار گذاشتن مورینیو، متحول شده است. آن ها هر ۴ بازی گذشته را در لیگ برتر پیروز شده اند. رکورد ۱۰۰ درصد برد برای اوله گونار. حال آنکه مورینیو در این فصل برای کسب ۴ برد اخیر تیمش در لیگ برتر، ۱۲ هفته زمان لازم داشت! پل پوگبا هم که در نظر مورینیو دیده نمی شد و در سه بازی آخر مورینیو در لیگ برتر، تنها یک بار به عنوان تعویضی وارد زمین شد، اکنون به همان بازیکن خلاق و گلزن سابق بدل شده است. حالا او در این فصل روی ۱۳ گل تیمش تاثیرگذار بوده است و برای رسیدن به رکورد بیشترین گل زده اش در طول یک فصل، تنها به یک گل دیگر نیاز دارد. او تحت نظر مربی نروژی برای رسیدن به تعداد گل و پاس گل در زمان مورینیو، تقریباً به یک چهارم زمانی نیاز داشته که در دوران حضور آقای خاص آن عملکرد را بروز داده است. آمار خلق موقعیت و شوتزنی او نیز به شکل قابل توجهی بهبود یافته است.

مهمترین مشکل این فصل یونایتد، عدم ثابت در خط دفاع بوده است. آن ها که فصل قبل آمار خوبی در دفاع داشتند و دخیا موفق شد دستکش طلایی را ببرد، در این فصل در فاز دفاعی بسیار بد عمل کرده اند. کلین شیت مقابل نیوکاسل، تنها کلین شیت این تیم در ۱۷ مسابقه گذشته در لیگ برتر بود. یونایتد فصل پیش از نظر کلین شیت در رده اول لیگ قرار گرفت، این فصل در رده شانزدهم است. بدتر این که یونایتد از منظر گل های دریافتی روی ضربات کرنر، بدترین تیم لیگ بوده است و بیشتر از هر تیم دیگری روی این ضربات از خود ضعف نشان داده است. از نظر خط دفاعی نیز اکنون یونایتد رتبه 13 لیگ را دارد! یونایتد همین حالا نسبت به دو فصل گذشته اش بیشتر گل خورده است!

با این وجود تیم بعد از حضور سولسشائر از نظر دفاعی بهتر شده است و در بازی با ردینگ هم کلین شیت کرد. مهمتر این که یونایتد حالا تیمی متحدتر و با روحیه تر نسبت به قبل نشان داده است. یونایتد برای اولین بار از فصل ۲۰۰۸ که قهرمان اروپا شد، توانسته در پنح مسابقه پیاپی، بردی با اختلاف بیش از یک گل بدست آورد. اوله گونار در طول هفته گذشته نیز تیمش را برای سفری روحیه بخش به دوبی برد تا از گرمای هوا امارات استفاده کند و حالا شاید روحیه بیشتری هم دارد.

 

90tv 

۲    
آی اسپورت
2019-01-12 08:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر