فهرست
لیگ برتر انگلیس و فشردگی رقابت
لیگ برتر انگلیس و فشردگی رقابت

لیگ برتر انگلیس و فشردگی رقابت

آی اسپورت - با تساوی منچستریونایتد در آخرین بازی هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس اتفاق جالبی در صدر جدول لیگ برتر انگلیس رخ داد. شاید اگر پنالتی پوگبا درون دروازه ولوز آرام می‌گرفت، حالا به جای هواداران آرسنال و لیورپول، طرفداران منچستریونایتد بابت اولین حضور بالای سر منچسترسیتی در جدول لیگ برتر انگلیس از  زمان تنها روز صدرنشینی در فصل گذشته، سرو صدا به راه می‌انداختند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه یک تساوی باعث شد در پایان هفته دوم، تنها 2 تیم با صددرصد امتیازات از 2 هفته اول در جدول دیده شوند.  

نبرد برای برتری مطلق

با این اوصاف در پایان هفته دوم حالا فقط لیورپول و آرسنال تمام امتیازات ممکن را کسب کرده‌اند و جالب اینکه 2 تیم حساس‌ترین بازی هفته سوم لیگ برتر انگلیس را مقابل هم انجام می‌دهند. این یعنی در بهترین حالت تنها یک تیم(برنده بازی) در پایان هفته سوم رکورد صددرصد امتیازات در فصل جاری را حفظ می‌کند و در صورت تساوی برای اولین بار در یک دهه اخیر در پایان هفته سوم هیچ تیم 9 امتیازی در جدول وجود نخواهد داشت. در پایان هفته سوم فصل گذشته، 5 تیم 9 امتیازی وجود داشتند و طی 5 فصل اخیر در پایان این هفته حداقل 2 تیم 9 امتیازی در جدول دیده می‌شدند.

به یاد آن بازی تاریخی سال 1989

هر چند  این بازی با جدال تاریخی 2 تیم در هفته پایانی فصل 1989-1988 قابل مقایسه نیست اما اگر هر 2 جدال را یک رقابت پلی‌آف گونه برای رسیدن به دستاوردی خاص بدانیم، آن وقت می‌توانیم شباهت‌هایی بیابیم. لیورپول در فصل 1989-1988 با اختلاف 2 امتیاز (آن زمان هر پیروزی 2 امتیاز داشت)  و 2  گل برتری در تفاضل، کافی بود در بازی رودروی هفته پایانی با اختلاف یک گل به آرسنال، نزدیک‌ترین رقیبش ببازد تا جام را برای هجدهمین بار به خانه ببرد. این اتفاق تا دقیقه  آخر بازی رخ داده بود و در این لحظه مایکل توماس با به ثمر رساندن گل دوم آرسنال، آنفیلد را در بهت فرو برد و یکی از دراماتیک‌ترین قهرمانی‌های تاریخ فوتبال را برای آرسنال رقم زد. از آن زمان تاکنون لیورپول فقط یک بار قهرمان لیگ شده و سابقه نداشته تیمی در هفته پایانی صدر جدول و قهرمانی را از دست بدهد. اکنون یک پلی‌آف دیگر بین 2 تیم و این بار با درجه اهمیت کم‌تر در راه است. 2 تیم، تنها تیم‌های 6 امتیازی این فصل لیگ برتر و در واقع 2 صدرنشین هستند. درست مانند بازی سال 1989 این رقابت هم به میزبانی لیورپول در آنفیلد انجام می‌شود و در پایانش، برنده رقابت تنها تیم دارای صددرصد امتیازات در فصل جاری نام می‌گیرد و اگر هم تساوی حاصل شود برای اولین بار در یک دهه اخیر،هیچ تیمی پس از 3 بازی 9 امتیازی نخواهد شد! 

 

90tv 

     
آی اسپورت
2019-08-21 12:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر