فهرست
اخراجی، بیکار، ناموفق؛ گزینه‌های عجیب پرسپولیس
اخراجی، بیکار، ناموفق؛ گزینه‌های عجیب پرسپولیس

اخراجی، بیکار، ناموفق؛ گزینه‌های عجیب پرسپولیس

آی اسپورت - تلاش‌های مدیران پرسپولیس برای نشاندن یحیی گل‌محمدی روی نیمکت این تیم بی‌نتیجه ماند. در حالی که به نظر می‌رسید در نهایت یک مربی داخلی هدایت پرسپولیس را بر عهده بگیرد اما بیانیه رسمی این باشگاه نشان داد که سرمربی بعدی پرسپولیس خارجی است. خیلی زود هم نام چند گزینه ناشناخته و شناخته شده در رسانه‌ها مطرح شد که در این مطلب به معرفی این گزینه‌ها و مرور کارنامه آنها می‌پردازیم. گزینه‌هایی با کارنامه‌های متفاوت و سبک‌های مختلف که نشان می‌دهد مدیران باشگاه پرسپولیس دقیقا نمی‌دانند به دنبال جذب چه نوع مربی با چه سبکی از فوتبال هستند.

الکس نوری؛ شاید جذاب‌ترین گزینه

1
1

الکساندر نوری مربی ایرانی متولد باشتاد آلمان، یکی از جدی‌ترین گزینه‌های جانشینی برانکو است. پدر او ایرانی است و اصلیتش رشتی است. او سال گذشته به تراکتورسازی تبریز هم لینک شده بود. نوری کارنامه قابل توجهی دارد. او در سال ۲۰۱۳ اولین تجربه مربیگری خود را با نشستن روی نیمکت تیم اولدن بورگ در دسته چهارم بوندسلیگا به دست آورد. او در جولای سال ۲۰۱۴ به کادر فنی تیم وردربرمن پیوست. در آن زمان روبین دات سرمربی تیم اول وردربرمن بود و ویکتور اسکریپنیک هدایت تیم دوم باشگاه را بر عهده داشت. مدتی بعد دات برکنار شد و اسکریپنیک در تیم اول جای او را گرفت و نوری هم سرمربی تیم دوم وردربرمن شد. در سپتامبر ۲۰۱۶ اسکریپنیک هم برکنار شد تا نوری سرمربی تیم اصلی وردربرمن شود. او شروعی فوق‌العاده در این تیم داشت و چند نتیجه خوب گرفت اما در ادامه نتایج تیم افت کرد و سرانجام نوری در اکتبر ۲۰۱۷ از هدایت این تیم برکنار شد. نوری فصل گذشته روی نیمکت اینگولشتادت در بوندسلیگای دو نشست و پس از این که در ۸بازی، 3مساوی و ۵باخت به دست آورد، از این تیم هم جدا شد. تجربه کار در بوندسلیگای یک و دو، می‌تواند در پرسپولیس به کار نوری بیاید. گفته می‌شود او جدی‌ترین گزینه مدیران باشگاه پرسپولیس است و شانس زیادی برای نشستن روی نیمکت این تیم دارد.

رودریگو میکیل؛ مردی برای تیم‌های پایه؟

2
2

او یکی از عجیب‌ترین گزینه‌های مطرح شده برای هدایت پرسپولیس است. این برزیلی ۵۰ ساله تا امروز فقط در تیم‌های پایه‌ای در کشورش کار کرده است. او در سال ۲۰۰۸ با تیمش قهرمان لیگ زیر ۲۰ سال‌های منطقه سائوپولو شد و در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ هم دو قهرمانی لیگ زیر بیست ساله‌ها در منطقه بلو هوریزنته را به دست آورد. این موفقیت‌ها باعث شد تا از سال ۲۰۱۵ همزمان هدایت تیم های زیر ۲۰ و زیر ۲۳ سال تیم ملی برزیل را بر عهده بگیرد. او ابتدا تیم زیر ۲۰ سال برزیل را در سال ۲۰۱۵ به مقام نایب قهرمانی جام جهانی جوانان رساند و در سال ۲۰۱۶ برزیل را برای اولین بار در تاریخ این کشور، قهرمان بازی‌های المپیک ریودوژانیرو کرد. بعد از این موفقیت‌های بزرگ، میکیل در سالل ۲۰۱۷ سرمربی تیم اتلتیکو مینیرو شد. اما نتوانست نتایج خوبی بگیرد و بعد از ۱۰ بازی از هدایت این تیم برکنار شد. در فصل بعد هدایت تیم پارانا در سری بی برزیل را بر عهده گرفت اما در این تیم هم نتایج ضعیفی کسب کرد و بعد از ۱۸ بازی برکنار شد. آخرین تیم میکیل، فیگوئرنزه در سری بی بود که کسب تنها یک برد در ۱۲ بازی! باعث کنار گذاشته شدن او از این تیم شد. به نظر می‌رسد میکیل جزو مربیانی است که فقط در تیم‌های پایه موفق می‌شوند.

جیانی ده‌بیاسی؛ پرکار اما ناموفق

3
3

این مربی ایتالیایی از مشهورترین مربیانی است که به پرسپولیس لینک شده است. او کارنامه قابل توجهی از نظر نام تیم‌هایی که در آنها مربیگری کرده دارد. اسپال، مودنا، برشیا، تورینو و اودینزه ایتالیا و لوانته و آلاوس اسپانیا تیم‌های باشگاهی او در ۲۰ سال گذشته بودند. در این میان؛ ده‌بیاسی از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ سرمربی تیم ملی آلبانی هم بود. با این حال نتایج او در این تیم ها آنقدرها هم درخشان نبوده است. او بهترین نتایجش را با تورینو در فصل ۲۰۰۵ گرفت و میانگین ۱۷۹ امتیاز از هر بازی را کسب کرد. دو سال بعد او سرمربی لوانته شد و در پایان فصل، این تیم در رده آخر لالیگا قرار گرفت و به لیگای دو سقوط کرد. در بازگشت به ایتالیا و در تیم‌های تورینو و اودینزه هم خبری از موفقیت نبود. ده‌بیاسی در تیم ملی آلبانی هم نتایج متوسطی گرفت و نتوانست این تیم را از نظر کیفی به سطح بالاتری برساند. درخشان‌ترین نتیجه او روی نیمکت آلبانی پیروزی ۱-۰ بر فرانسه در یک بازی دوستانه در سال ۲۰۱۵ و پیروزی بر پرتغال در مقدماتی جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۱۴ بود. آخرین تیمی که ده‌بیاسی در آن مشغول به کار بود آلاورز اسپانیا بود. او در سال ۲۰۱۷ در ۹بازی روی نیمکت این تیم نشست و ۳ برد و ۶ باخت به دست آورد! ده‌بیاسی از نوامبر ۲۰۱۷  بیکار است و در تیمی فعالیت نکرده است.

والتر زنگا؛ مشهور و متخصص سقوط!

4
4

گزینه عجیب دیگر پرسپولیسی‌ها والتر زنگای ایتالیایی است. او در دوره بازی، دروازه‌بان موفقی بود اما در مربیگری کاملا ناموفق بوده است. مربیگری در ۱۸ تیم در ۲۰ سال نشان می‌دهد که تقریبا در هیچ یک از تیم‌هایش موفقیت بزرگی به دست نیاورده است. یک قهرمانی با استوا بخارست در لیگ رومانی و دو قهرمانی در لیگ و جام حذفی صربستان تنها موفقیت‌های زنگا در این ۲۰ سال بوده است که آخرین آنها هم مربوط به سال ۲۰۰۶ استو در واقع زنگا دوازده سال که در هیچ یک از تیم‌هایش نتیجه خوبی نگرفته و از بسیاری از آنها اخراج شده است. زنگا از سال ۲۰۱۱ در خاورمیانه کار می‌کرد. او در سال ۲۰۱۵ به ایتالیل برگشت و سرمربی سمپدوریا شد اما خیلی زود از این تیم کنار گذاشته شد. الشعب امارات، ولوز انگلستان، کروتونه و ونیز ایتالیا تیم‌های آخر زنگا بودند که در آنها هم ناموفق بود. زنگا در سال‌های گذشته هم به فوتبال ایران لینک شده بود. او دو سال پیش با استقلال مذاکراتی داشت اما در نهایت وینفرد شفر هدایت استقلال را بر عده گرفت. هفته گذشته هم تصاویری از او در کنار یک ایجنت ایرانی منتسب به یکی از مدیران استقلال منتشر شد. گفته می‌شد او با استقلال به توافق نهایی رسیده بود و اگر حضور استراماچونی در این تیم منتفی می شد زنگا هدایت استقلال را بر عهده می‌گرفت.

 هفت صبح

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-06-24 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محسن
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۳۴
چون ما تیم حکومتی هستیم و دلمون میخواد مربی خوبمون رو رد کنیم و مربی بیکار و اخراجی بیاریم. دلمون میخواد چون حکومت پشتمونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر