فهرست
تفاوت بیرانوند با کیا و کریمی؛ جایزه کاملا پرسپولیسی!
تفاوت بیرانوند با کیا و کریمی؛ جایزه کاملا پرسپولیسی!

تفاوت بیرانوند با کیا و کریمی؛ جایزه کاملا پرسپولیسی!

آی اسپورت - یکی از افتخارات باشگاه پرسپولیس در کنار جام‌های ارزشمند، بازیکنان بزرگی است که در این تیم ستاره شدند و به جایزه مرد سال فوتبال آسیا رسیدند. علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی، همگی قبل و بعد از حضور در فوتبال اروپا پیراهن پرسپولیس را پوشیدند و خداداد عزیزی هم دقیقا همان سالی جایزه مرد سال آسیا را برد که به عنوان یار کمکی در جام باشگاه‌های آسیا برای پرسپولیس بازی می‌کرد. این ۴ نفر و به خصوص سه نفر اول، همیشه افتخار پرسپولیسی‌ها محسوب می‌شوند اما یک نکته مشترک، درباره همه آن‌ها وجود دارد. اینکه هیچکدام، زمان گرفتن این جایزه بازیکن پرسپولیس محسوب نمی‌شدند.

علی دایی تا سال ۱۳۷۴، در پرسپولیس بازی می‌کرد و در این تیم، به یکی از بزرگترین ستاره‌های فوتبال آسیا تبدیل شد اما زمانی جایزه مرد سال آسیا را گرفت که تازه از بایرن جدا شده و پیراهن هرتابرلین را می‌پوشید. مهدی مهدوی‌کیا، قبل از ۲۰ سالگی تبدیل به بازیکن ثابت پرسپولیس شد و از این تیم به هامبورگ رفت. مهدوی‌کیا هم زمان گرفتن جایزه مرد سال آسیا، بازیکن هامبورگ بود. علی کریمی، دیگر پرسپولیسی است که با درخشش در این تیم به تیم ملی رسید اما او هم جایزه مرد سال آسیا را به عنوان بازیکن الاهلی برد. عجیب‌ترین نمونه البته خداداد عزیزی است. عزیزی جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۹۶، به عنوان یار کمکی در برای پرسپولیس بازی می‌کرد و با درخشش در این تیم و جام ملت‌های آسیا، جایزه بهترین بازیکن سال قاره را گرفت. با این حال او زمان گرفتن جایزه، بازیکن بهمن محسوب می‌شد!

دایی، مهدوی‌کیا و کریمی، هر سه ستاره شدن‌شان را مدیون باشگاه پرسپولیس هستند. عزیزی هم بدون درخشش در جام باشگاه‌های آسیا با پرسپولیس، به جایزه مرد سال قاره نمی‌رسید. پرسپولیسی‌ها، این بار می‌توانند کسب جایزه بازیکن سال آسیا توسط یکی از بازیکنان فعلی تیم را جشن بگیرند. بیرانوند تمام فصل پیش عضو پرسپولیس بوده و در تمام مسابقات باشگاهی، با پیراهن این تیم به میدان رفته و درخشیده است. شاهکار او در جام جهانی هم، زمان عضویتش در پرسپولیس رقم خورد. تا زمان برگزاری مراسم بهترین بازیکن سال آسیا بیرانوند بازیکن پرسپولیس خواهد ماند و در صورت کسب جایزه، افتخاری جدید برای این باشگاه بدست می‌آورد. این بار، یک پرسپولیس می‌تواند در زمان پوشیدن پیراهن این تیم، مرد سال آسیا شود.

 

90tv 

۳ ۸  
آی اسپورت
2018-11-19 10:47:00
نظر دهید

۸ نظر
نادر
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۷
هول نشو بابا...اصلا کاندید نیست.انشا... بعدا
Moji
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
اسم این بنده خدا که اصلا توی لیست نیسن
ناصر
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۹
متاسفانه این هم از بین رفت ... البته واسه اینکه جدا ناراحت شدم چون واقعا بیرانوندی که بعد از اون ناملایمتی ها و بدرفتاری هایی که فصل پیش هواداران حتی خود هوادارای پرسپولیس بهش کردن، تونست با این قدرت برگرده واقعا حقش بود که حداقل نامزد می شد که نشد متاسفانه
۶
الهلال ۶-۲لنگ
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۲
توپ طلای اسیا..حسرت پرسپولیسا خخخ کلا هر چیزی تو اسیا حسرت لنگپولیسیا
کیسه عروس همه تیم ها
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۴
خخخخ خداروشکر که کیسه کشا هرسال توپ طلا رو درو میکنن!!!! اخه با چه رویی همچین کامنتی گذاشتی پلشت پررو؟
۴
KEAN
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۵۲
تنها بازیکنی که پرسپولیس تبدیلش کرد به مرد سال آسیا کسی نبود جز «عمر ماهر خربین» ,لامصب تا قبل از نیمه نهایی ۵ تا گل زده بود ،هیشکی هم نمیشناختش ،تا اینکه با پیروزی بازی کرد ،۵ تا تو دو بازی زد و شد آقای گل و مرد سال آسیا،واقعا مایه افتخار پرسپولیس هست :)))حالا بیرانود اصلا نامزد نشده ،میذاشتید خبر رسمی میومد بعد حماسه سرایی میکردید :))))
۶ ۱
...
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۵۳
خبر نداری کیسه بغداد بدنجاح رو جهانی کرد خخخخخخ
۱
فرهاد
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۴۵
خخخخخخ متوهم ها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر