فهرست
الکسیس به هرچه بخواهد می رسد
الکسیس به هرچه بخواهد می رسد

الکسیس به هرچه بخواهد می رسد

آی اسپورت- الکسیس سانچس در رقابت های این فصل لیگ برتر انگلیس بیش از هر بازیکنی در گل ها تاثیرگذار بوده است. او 14 گل زده و 7 پاس گل داده و در مجموع در 21 گل تاثیر مستقیم داشته است. این آمار بازیکنی است که اخیرا مورد انتقاد بوده و حتی آرسن ونگر هم او را خسته نامیده است. بدون شک او تا اینجای کار بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس است و به راحتی می تواند در پایان فصل به جایزه کفش طلا برسد.

در شرایطی که ستاره اهل شیلی روز شنبه چهاردهمین گل فصلش را در لیبرتی استادیوم و در بازی مقابل سوانزی زد، در فضای مجازی سوژه شد و صحبت های زیادی درباره اش شد. بیشتر مردم هم معتقد بودند تا شرایط برای او خطرناک نشده مطمئنا نیاز به کمی استراحت دارد. اما خیلی از زمانی نمی گذرد که او با وجود همه این فشارها حتی در باشگاه روی تردمیل هم می دوید.

این نوع داستان ها همیشه شنیده می شود، اما در لندن دیگر این موضوع مانند یک جوک شده که اگر با این جدیتی که سانچس در تمرینات دارد، یک هفته استراحت برای آن ها در نظر گرفته شود، احتمالا بدنش اصلا به آن عادت نخواهد داشت. دلیل این جوک ها این است که او در تمرینات هم خیلی جدی حاضر می شود و هم تیمی هایش هم این را می بینند و تائید هم کرده اند.

او بازیکنی است که وقتی به دنیا آمده با قاشق نقره غذا نخورده است. او بازیکنی اهل شیلی است و از بچگی در خیابان های توکوپیلا با پاهای برهنه بازی کرده است. کسی که شدیدا هیجانی است و عشقی ویژه به فوتبال و رنگی که می پوشد دارد. باید به او اجازه دهند که عشق و هیجانش را بروز هم بدهد. این چیزی است که از او آن بازیکنی را ساخته که می بینید و بازی بدون او اهمیت و جذابیت کمتری دارد.

شاید خیلی ها درک نکنند، اما نزدیکان سانچس می دانند بازی کردن در زمین فوتبال در همه بازی ها برای او چه اهمیت و معنایی دارد. چه تیمش 4 بر صفر جلو باشد و چه 5 بر صفر عقب باشد. کریستیانو رونالدو اما نمونه بازیکنی است که هرگز تعویض نمی شود. دلیلش هم انگیزه اش برای 90 دقیقه بازی کردن است. این یعنی بازیکنان بزرگ همه دوست دارند تمام بازی را برگزار کنند.

پس تا زمانی که حضورشان روی عملکرد تیم تاثیر نگذارد دلیلی هم وجود ندارد که تعویض شوند. در نهایت آرسنال با حضور او یکی از بهترین بازیکنان دنیا را در اختیار دارد که عملکرد فوق العاده اش مداوم است و باید از این بابت بیشتر ستاره اش را ستایش کند. او بارها هنگام تعویض شدن نشان داده که ناراحت می شود و حتی در بازی با نوریچ در فصل گذشته در تونل ورزشگاه هم نزدیک بود درگیری ایجاد کند. این تعصب بازیکن را می رساند و یعنی این که آرسنال باید هرچه سریع تر برای تمدید قرارداد او فکری کند.

اخیرا به خاطر عصبانیت بعد از تعویض او موجی از انتقادات در فضای مجازی علیه او ایجاد شده، اما اگر فرهنگ فوتبالی این بازیکن را درک کنند و از عشقش به فوتبال چیزی بدانند کمتر این اتفاقات می افتد. ونگر مطمئنا این موضوع  را می داند، او در 20 سالی که هدایت آرسنال را به عهده داشته مربی 209 بازیکن بوده است. شاید قراردادی روی میز باشد که هنوز امضا نشده باشد، اما شکی در این نیست که الکسیس سانچس به آرسنال وفادار است و اقداماتش در زمین هم این را ثابت می کند.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-01-15 16:17:00
نظر دهید

۱ نظر
برزو(گفتم نرو_محمد عليزاده)
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۳۳
در مورد تيترهاتون بيشتر دقت كنيد يه وقت فيلتر نشيد.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر