فهرست
آمار ایران علیه رویاهای اسپانیا؛ تحقیر نمی‌شویم!
آمار ایران علیه رویاهای اسپانیا؛ تحقیر نمی‌شویم!

آمار ایران علیه رویاهای اسپانیا؛ تحقیر نمی‌شویم!

آی اسپورت - باخت پرگل ایران مقابل اسپانیا. این شاید تصوری بود که قبل از شروع جام‌جهانی خیلی‌ها به آن فکر کردند، آن را تصور کردند و شاید هم حتی باور داشتند. با شروع جام‌جهانی و اتفاقاتی که رقم خورده این تصور بسیار کمرنگ شده است. صدرنشینی در گروه مرگ در کنار شگفتی‌های زیادی که در سه روز اول جام‌جهانی رقم خورده حالا نه تنها آن تصور را نابود کرده بلکه شاید حتی باعث شده تا عده‌ای با خوش‌بینی به کسب امتیاز از یکی از مدعیان قهرمانی جام‌جهانی هم فکر کنند.

کسب امتیاز ایران از اسپانیا شاید نگاهی خیلی خوش‌بینانه باشد اما از آن سو باید گفت که تصور باخت پرگل هم کمی بدبینانه است. تیم ملی ایران در زمان کی‌روش باخت پرگلی را تجربه نکرده است. کی‌روش از زمان حضور در ایران ۸۵ بازی روی نیمکت تیم ملی نشسته و ۱۱ باخت را تجربه کرده است و از این تعداد باخت فقط در سه باخت اختلاف گل بیش از یک گل رقم خورده است. سه بار، ایران نه با اختلاف سنگین که با دو گل بازی را به حریفش واگذار کرده است و این سه بازی سنگین‌ترین باخت‌های تیم ملی مقابل حریفانش بوده است. دو گل، بیشترین اختلافی بوده که یک حریف تیم ملی توانسته با آن پیروز شود. این در حالی است که ایران با تیم‌هایی مانند آرژانتین، سوئد و شیلی و تیم‌های قدرتمند آسیایی هم بازی کرده است. با تکیه بر این آمار این که بگوییم تیمی مثل اسپانیا می‌تواند با اختلاف گل بالا ما را شکست داده و گلباران کند بدبینانه است.

باخت‌های پر گل ایران در دو دهه اخیر، در زمان مربیان ایرانی و مقاطع بی ثباتی تیم ملی رقم خورده است. باخت ۳ بر صفر مقابل برزیل در زمان افشین قطبی، باخت ۴ بر صفر مقابل مکزیک در زمان قلعه‌نویی و باخت ۳ بر صفر مقابل کویت و باخت ۵ بر یک به اتریش در زمان جلال طالبی سنگین‌ترین باخت‌های تیم ملی ایران در این دو دهه بوده‌اند. اتفاقی که سابقه بازی‌های تیم ملی با کی‌روش و پیش از آن دوران موفق برانکو و بلاژ، می‌گوید مقابل اسپانیا نخواهد افتاد.

نود

۵    
آی اسپورت
2018-06-18 16:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر