فهرست
پرسپولیس در دوران گذار
پرسپولیس در دوران گذار

پرسپولیس در دوران گذار

آی اسپورت - در بازی افتتاحیه لیگ نوزدهم ، که نخستین دیدار رسمی سرخ ها با سرمربی جدیدشان بود ، با یک ضربه استادانه ترابی ، بازی را بردند تا در چهارمین سال متوالی در بازی اول لیگ به پیروزی دست یابند .

ساختار جدید

سرخپوشان در نخستین دیدار لیگ نوزدهم ، بازی را با آرایش ۳-۳-۴با ماهیت هجومی آغاز کردند. رادوشویچ مرد شماره یک پرسپولیس ، شجاع خلیل‌زاده و سیدجلال حسینی نیز دو مدافع میانی تیم کالدرون بودند. نادری در جناح چپ و شیری هم در جناح راست ، قرار گرفتند. در خط میانی؛ نورالهی به عنوان هافبک دفاعی، عالیشاه و امیری دو هافبک میانی ، روستایی و ترابی به عنوان دو وینگر راست و چپ و در خط حمله هم علیپور تنها مهاجم هدف سرخ ها قرار گرفت. آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود، سرخ ها بیشتر از کانال های کناری خود استفاده کردند. در نیمه نخست بیشتر حملات از کانال سمت چپ بود . حضور مفید ترابی ، نادری و عالیشاه که بیشتر مایل به چپ بازی می کرد ، به سرخ ها بسیار کمک کرد. بهترین فرصت سرخ ها را در این نیمه نادری در مقابل دروازه پارس جنوبی از دست داد . در نیمه دوم پرسپولیس بازی را هجومی تر آغاز کرد. سرخ ها در این نیمه بااستفاده از کانال سمت راست خود بر روی خط دفاعی زردپوشان پارس فشار آوردند. مهمترین پلن سرخ ها در این نیمه استفاده کردن از ضد حملات بود . شاگردان کالدرون مزد تلاش خود را هم گرفتند. حرکت ترکیبی مهدی ترابی و علی علیپور از سمت راست محوطه جریمه پارس جنوبی، ترابی را در موقعیتی تک به تک با خسوس قرار داد و مهدی ترابی هم توانست با ضربه ای چیپ دروازه تیم مهمان را فرو بریزد و اولین سه امتیاز فصل جدید را به حساب تیم گابریل کالدرون واریز کند.

تیری که لرزید

بازی آرام و بدون عجله از سوی هر دو تیم آغاز شد و تا ۱۵ دقیقه نخست حمله خطرناکی روی دروازه هیچ یک از دو تیم انجام نشده بود که رفته‌رفته پرسپولیس فشار حملاتش را افزایش داد و صاحب کرنر شد . ضربه کرنر بعد از یک رفت و برگشت و ارسال مجدد توسط امیری، در مقابل محوطه شش قدم مقابل پای نادری قرار گرفت ولی او با بی‌دقتی توپ را به بیرون زد.بازی در ادامه متعادل دنبال شد و هر دو تیم در پی یافتن روزنه‌ای برای ایجاد موقعیت گل و گشودن دروازه‌ها بودند . در دقیقه ۳۲، ضربه ایستگاهی مهدی ترکمان در شرایطی که با واکنشی از سوی رادوشوویچ همراه نشد، به دیرک عمودی دروازه برخورد کرد و از دروازه پرسپولیس دور شد.ادامه تلاش دو تیم در نیمه نخست نتیجه‌ای نداشت و بازی در میانه زمین گره خورد تا گلی از خط دروازه‌ها عبور نکند.

چیپ طلایی

در نیمه دوم شاگردان کالدرون به شکلی هجومی تر وارد زمین شدند و توانستند چند خطر را هم روی دروازه حریف به وجود بیاورند. ۱۳ دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، همکاری مهدی ترابی و علی علیپور باعث شد تا پرسپولیسی ها به گل برسند..پس از گل، بازی شکل هیجان انگیزتری را به خود گرفت و حملات سرخ ها بیشتر و بیشتر شد ولی بی دقتی در زدن ضربات نهایی باعث ناکامی سرخ ها بود. پارس جنوبی بر تعداد و شدت حملات خود افزود اما آن ها از باز کردن دروازه رادوشوویچ ناکام بودند..در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد تا شاگردان کالدرون نخستین پیروزی خود را در لیگ جدید به دست بیاورند.

در دوران گذار

درشرایطی که برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس استارتی دردسرساز در لیگ عربستان داشته است،برد خانگی برای گابریل کالدرون حیاتی و آرامبخش بود. با این جال او خیلی زود به زمین سفت خورده و برای بازی دوم به تبریز می رود. مسابقه ای که قضاوت های جدی تری را متوجه این سرمربی آرژانیتنی خواهد کرد. پرسپولیس در بازی با پارس تیمی بود با استایل متفاوت با دوره برانکو و البته فاقد شکل تیمی خاصی که در سه چهار سال گذشته از آن برخوردار بود. چیزی که ممکن است خاصیت دوران گذار باشد.

 

وزش سه

۹    
آی اسپورت
2019-08-23 13:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر