فهرست
اسب‌ها سردار را بردند!
اسب‌ها سردار را بردند!

اسب‌ها سردار را بردند!

آی اسپورت – حاشیه های تیم ملی هر روز رنگ عوض می‌کند و در این بین رفتارهای متفاوت سرمربی تیم ملی با بازیکنان و حتی دستیارانش داستان مفصلی است. اما آنچه که در طول این سالها فراتر از مسائل فنی تیم ملی زیر ذره بین رسانه ها و مسئولان بوده و هست بحث خداحافظی برخی بازیکنان آماده و ستاره فوتبال ایران از تیم ملی است. اگر به درستی به دلایل واقعی این اتفاقات پرداخته شود، درنهایت مشخص خواهد شد که اکثر این مسائل به دلیل نگاه و عمل غیرحرفه ای این بازیکنان در فوتبال منجر به جدایی زود هنگام آنان از تیم ملی شده است و بیان برخی مسائل حاشیه ای تنها پیاز داغ موضوع را اضافه کرده و گاهی به عمد ذهن مخاطب و فوتبال دوستان را از دلایل اصلی این جدایی ها دور کرده است. سالهای سرمربیگری کارلوس کی روش در تیم ملی، مملو از این بازیکنان است که در اوج کارشان از تیم ملی رفتند و یا اجازه حضور به آنها داده نشد.

فوتبال ایران چه در سالهای گذشته و چه در سالهای اخیر مملو از بازیکنانی مستعدی بوده که با رفتار حرفه ای به موفقیت های بزرگی دست پیدا کردند و حتی بعداز دوران بازیگری توانستند با همین نگاه حرفه ای در عرصه مربیگری نیز موفقیت های خوبی کسب کنند. توامان کردن رفتار حرفه ای با مهارت‌های فنی در گذشته های نه چندان دور بازیکنانی مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و خیلی های دیگر را به سطح قابل قبولی در فوتبال دنیا رسانده و به تبع آن فوتبال کشورمان نیز از آن بهره برده است والبته در همین روزها برخی بازیکنان مثل علیرضا جهانبخش، وحید امیری، کریم انصاری فرد و... با همین تفکر و نگاه حرفه ای با پرورش بیش از پیش استعدادهای‌شان در مسیر پیشرفت و ترقی قرار دارند و باز هم در کنار منفعت هایی که برای آنها دارد، تیم ملی نیز از وجود آنها بهره برده و به موفقیت هایی دست پیدا می‌کند.

مهم‌ترین شاخصه این بازیکنان و رفتار حرفه ای آنها پرداختن به فوتبال و نه غیر از آن بوده. این بازیکنان روزهای اوج فوتبال‌شان را با تمرکز چندین ساله روی این حرفه گذراندند. آنها در زمانی که باید به فوتبال فکر می کردند، تنها به این موضوع پرداختند و نتایج آن را هم دیدند و دیدیم.

سردار آزمون بازیکن ملی پوش ایران اما راه دیگری را برگزید، او که استعدادش در فوتبال را به رخ حریفانش کشیده بود، نشان داد که می تواند پله های موفقیت و ترقی را یکی پس از دیگری طی کند و حتی فراتر از کسانی که از آنها نام بردیم، قرار بگیرد. او روزهای موفقی را چه در تیم ملی و چه در تیم باشگاهی اش سپری و نگاه ها را به خود جلب کرد، اما با اطمینان باید گفت که سردار آزمون در آزمون حرفه‌ای‌گری تا رفوزه شدن فاصله چندانی ندارد و همین مهم‌ترین دلیل دوری این روزهای او از تیم ملی است و همانطور که گفته شد بقیه موضوعاتی که مطرح می‌شود، نمی تواند دلیل این دوری باشد. سردار آزمون در روزهایی که باید تمام تمرکزش را برای فوتبال می‌گذاشت، خبرهایی درباره اسب او مهم‌تر از خبرهایی درباره خودش شد.

باید به آزمون یادآوری کنیم روزهایی که او حتی در تیم باشگاهی اش موفق بود، فوتبال دوستان در همه کشورمان، حمایت های معنوی شان را از این بازیکن دریغ نمی کردند، باید به او یادآوری کنیم که در روزهایی که با تمام توانش برای موفقیت های تیم ملی تلاش می کرد، این تشویق های یک صدای هواداران بود که نثار او می شد. به همین خاطر حتی اگر ناراحتی سردار آزمون به خاطر شعارهای هواداران فوتبال را به عنوان دلیل دوری این روزهای او از تیم ملی بپذیریم باید باز هم دلایل این افت را در خودش جستجو کند. در یک کلام باید گفت:«آپاردی ات لار سرداری» و قطعاً خود آزمون می‌داند که این جمله تمام دلایل دور‌ی‌اش از فوتبال ملی است و مطرح کردن برخی مسائل حاشیه‌ای حتی از زبان سرمربی تیم ملی و خودش هم پذیرفتی نیست و به بیراهه رفتن است. به کنایه باید برایش نوشت: اسب‌ها سردار را بردند.

 

ایران ورزشی

۶ ۳  
آی اسپورت
2018-09-10 11:29:00
نظر دهید

۳ نظر
saed
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۰۰
سردار بهترین روزهای فوتبالشو ادامه میده لیاقت نداشته مختص اون هموطنان بی وطن نژاد پرستیه که به زمین وزمان فحش میدن سردار پیشتاز احقاق حق قومیتهای شریفمون وگل گرفتن دهن پایتخت نشینان نفهمه ببینیم کی ضرر میکنه
۵
جو زده نباشیم
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۴:۲۰
با مقاله کاری ندارم
ولی دو تا نکته وسط مقاله برام جالب بود
اولیش که گفته بودین خیلی از بازیکنا در نقطه ی اوج فوتبالشون رفتن ؟؟
منظورتون رحمتی و عقیلی هست اونوقت؟؟
اووج وقتی به تیم ملی پشت کردی اوج و غیر اوج نداره
نکته ی بعدی این جمله بود:
-توامان کردن رفتار حرفه ای با مهارت‌های فنی در گذشته های نه چندان دور بازیکنانی مثل ، علی کریمی

رفتااار حرفه ای؟؟؟؟؟
منظورتون با لگد رفتن تو شکم داوره یا دعوا با کل ورزشیای ایران یاا دعوا با سرمربی و بازیکنا تو جام جهانی دقیقا منظورتون کدوم رفتار حرفه ای هستش؟؟؟
۵
ملوانی
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۰۹
دم سردار گرم که شرافتش رو فدای موفقیت حرفه ایش نکرد و قطعا همونطور که خودش رو از وضعیت بدی که در سپاهان داشت به اینجا رسونده باز هم با جاهای بالاتر می رسه . بر خلاف بعضی از دوستان که توی تبریز بدترین فحش ها رو به هم زبونها و همشهری ها و هم وطن هاشون می دن اما مثل سیب زمینی به خاطر پول به روی خودشون نمیارند .
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر