فهرست
آنالیز ورلدساکر؛ ایران رهبر ندارد
آنالیز ورلدساکر؛ ایران رهبر ندارد

آنالیز ورلدساکر؛ ایران رهبر ندارد

آی‌اسپورت- نشریه «ورلد ساکر» در شماره ماه دسامبر خود 32 تیم صعود کرده به جام جهانی 2018 روسیه را مورد تحلیل قرار داده است و در گزارشی با تیتر «موفقیت‌های  پی‌در‌پی» دومین صعود متوالی تیم ملی ایران به جام جهانی با کارلوس کی‌روش را مورد آنالیز قرار داده است. در گزارش «ورلد ساکر» آمده است: ایران که با اختلاف بهترین تیم آسیایی مرحله انتخابی جام جهانی 2018 بود، هرگز احساس خطر نکرد که برای دومین بار متوالی به مرحله پایانی این رقابت‌ها راه پیدا نکند، اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران با چنین شاهکاری به دست آمد. تیم ملی ایران که در دور پایانی از مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در 10 بازی خود شکستی را متحمل نشد و تنها دو بار دروازه‌اش باز شد، زیرنظر کارلوس کی‌روش تبدیل به تیمی سازمان‌یافته‌تر با عملکردی موثرتر شده است. اکنون صحبت در مورد این است که تیم ملی به دنبال رسیدن به مرحله حذفی جام بیست‌ویکم است.

پوگبای ایرانی

سردار آزمون، ستاره تیم ملی ایران می‌تواند ادعا شود که بهترین مهاجم حال حاضر قاره آسیاست، این در حالی است که رضا قوچان‌نژاد، دیگر مهاجم ایران در لیگ هلند برای هیرنوین خوب گلزنی می‌کند. مهدی طارمی دیگر مهاجم تیم ملی با وجود اینکه انتقادهایی در ایران به وی مطرح است، اما در مواقعی که تیم نیاز به گلزنی داشته، پدیدار شده است. سیدجلال حسینی هم بیش از 100 بازی ملی در کارنامه‌اش دارد و همچنان با قدرت به پیش می‌رود.  جواد نکونام کاپیتان پیشین تیم ملی ایران درست پیش از بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2018 به دوران حرفه‌ای‌اش با تیم ملی پایان داد، این در حالی است که آندرانیک تیموریان که سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس را هم دارد، در سال 2017 در تیم ملی ایران حضور نداشت. سعید عزت‌اللهی 21 ساله هم که از او به عنوان «پوگبای ایرانی» یاد می‌شود و در لیگ روسیه بازی می‌کند، تمامی ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک ستاره واقعی را دارد.  

سوالات کلیدی

* آیا ایران می‌تواند در جام جهانی 2018 گلزنی کند؟

با وجود داشتن استعدادی همچون سردار آزمون در خط حمله، ایران در مرحله انتخابی جام جهانی به راحتی به گل نمی‌رسید. برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی، آزمون نیاز به حمایت دارد.

* وقتی تیم ملی تحت‌فشار باشد کدام بازیکن می‌تواند به تیم کمک کند؟

ایران، بازیکنان قدرتمندی به لحاظ فیزیکی و روحی در خط میانی خود دارد و  تیم کنونی ایران جوانتر و تکنیکی‌تر است. تیمی که حالا راهی جام جهانی شده، هنوز مشخص نیست  زمانی که تحت‌فشار قرار بگیرد، کدام بازیکن به عنوان رهبر تیم پدیدار خواهد شد تا بقیه بتوانند به او تکیه کنند!

* آیا آماده‌سازی به تیم ملی ایران کمک خواهد کرد یا خیر؟

زمانی که ژاپن و کره جنوبی به طور مرتب با تیم‌های بزرگ جهان بازی می‌کنند، ایران در تلاش برای جلب نظر تیم‌هایی در سطح خودش برای انجام بازی‌های دوستانه است. کارلوس کی‌روش به طور علنی خواسته تا تیم‌ ملی  با پشت‌سر گذاشتن موانع موجود، خود را برای جام جهانی آماده کند.

 

 لیست بازیکنانی که کی‌روش بیشترین استفاده را از آنها در مرحله انتخابی داشت

وحید امیری با 17 بازی (11 بازی در ترکیب اصلی و 6 بازی تعویضی)

سردار آزمون با 16 بازی (12 بازی در ترکیب اصلی و 4 بازی تعویضی)

مهدی طارمی با 16 بازی (12 بازی در ترکیب اصلی و 4 بازی تعویضی)

علیرضا جهانبخش با 14 بازی (11 بازی در ترکیب اصلی و 3 بازی تعویضی)

رامین رضائیان با 14 بازی (12 بازی در ترکیب اصلی و 2 بازی تعویضی)

تسنیم

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-01-01 13:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امید
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۰
به نظرم سیدجلال همون طور که تو پرسپولیس کاملاً نقش رهبری داره، تو تیم ملی هم میتونه رهبر خوبی باشه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر