فهرست
یک احتمال جذاب:‌ ستاره تاتنهام در سپاهان
یک احتمال جذاب:‌ ستاره تاتنهام در سپاهان

یک احتمال جذاب:‌ ستاره تاتنهام در سپاهان

آی‌اسپورت- هافبک موردعلاقه هری ردنپ، یکی از گزینه‌های سپاهان در بازار نقل و انتقالات به شمار می‌رود. زلاتکو کرانچار علاقه زیادی برای ادامه همکاری با سرور جپاروف داشت اما ستاره ازبکستانی به استقلال برگشت و حالا سرمربی کروات سپاهان، تصمیم دارد پسرش را در پست هافبک هجومی، جانشین جپاروف کند. نیکو کرانچار، کارنامه فوتبالی تحسین‌برانگیزی دارد و یکی از مهم‌ترین ستاره‌های یک دهه اخیر فوتبال کرواسی به شمار می‌رود.

نیکو در 17 سالگی، جوان‌ترین کاپیتان تاریخ دیناموزاگرب محسوب می‌شد. هواداران این باشگاه به او لقب زیدان کروات داده بودند اما این بازیکن در یک تصمیم جنجالی، به هایدوک اشپلیت پیوست تا در بین طرفداران دینامو منفور شود. از نیکو کرانچار، به عنوان روبرت پروسینچکی بعدی دنیای فوتبال نام برده می‌شود و سرانجام یکی از باشگاه‌های لیگ جزیره برای خرید او اقدام کرد. کرانچار کوچک که بخش عمده کودکی‌اش را به خاطر باشگاه فوتبالی که پدرش در آن حضور داشت در اتریش سپری کرده بود، با پورتسموث قرارداد بست تا رویای بازی در بهترین لیگ دنیا را به حقیقت تبدیل کند. ردنپ علاقه زیادی به نیکو داشت و به همین خاطر او را با خودش به تاتنهام برد. کرانچی پیشنهادهای مختلفی را رد کرد تا دوباره برای هری به میدان برود.

بهترین خاطره این بازیکن در لباس سفید اسپرز، برتری فراموش‌نشدنی 9-1 در مقابل ویگان بود. یک مسابقه کلاسیک که یکی از گل‌هایش را هافبک کروات به ثمر رساند. ترافیک خط حمله تاتنهام، این بازیکن را بعد از 3 فصل از باشگاه جدا کرد و این جدایی، سرآغاز افول نیکو شد. او مدتی در لیگ آمریکا به میدان رفت و سپس با کیو‌پی‌آر به فوتبال جزیره برگشت. حالا دیگر تعویض تیم، عادت هر ساله او شده بود. کرانچار آخرین قراردادش را در سال 2016 با رنجرز امضا کرد اما پارگی رباط صلیبی، این رابطه را به بن‌بستی دوطرفه کشاند.

حالا از این هافبک به عنوان گزینه سپاهان نام برده می‌شود. هافبکی که اگر چه دیگر در اوج نیست اما هنوز می‌تواند در سطحی بالاتر از استانداردهای لیگ ایران فوتبال بازی کند. او تجربه بازی زیر نظر پدرش را در تیم ملی کرواسی دارد. نیکو در جام جهانی 2006 در تیمی به میدان رفت که هدایت آن بر عهده پدرش بود اما واضح به نظر می‌رسید که این دعوت، نتیجه شایستگی این بازیکن است و به رابطه پدر و پسری این دو نفر برنمی‌گردد. زلاتکو مدتی بعد از تیم ملی جدا شد اما پسرش در تیم باقی ماند تا در یورو 2008، جام جهانی 2010 و یورو 2012 به میدان برود. یک آسیب‌دیدگی، او را از فهرست تیم برای جام جهانی 2014 خارج کرد و ظهور چند هافبک فوق‌العاده در خط هافبک این تیم، موجب شد کرانچار دیگر به تیم ملی دعوت نشود. سپاهان در زمان باقی مانده از نقل و انتقالات، به امضای قرارداد با یک هافبک هجومی نیاز دارد و بعید نیست اگر نام خانوادگی این خرید تازه، با نام خانوادگی سرمربی باشگاه یکسان باشد.

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-07-16 16:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
السا
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۸
خیلی احتمال جذابیه اما فکر نکنم شدنی باشه چون تا اواسط 2018 با گلاسکو رنجرز قرارداد داره.
فرهاد
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۲۱:۱۷
قیمت او بالاست اگر خودش بخاطر پدرش تخفیف دهد پول رضایت نامه او بالاست اگر استقلال بود از این ئولها میداد ولی فکر نکنم سپاهان یا تیم دیگری غیر از استقلال از این ولخرجی ها بکند
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر