فهرست
کی‌روش مقابل پرسپولیس؛ تا قسمتی خطرناک!
کی‌روش مقابل پرسپولیس؛ تا قسمتی خطرناک!

کی‌روش مقابل پرسپولیس؛ تا قسمتی خطرناک!

آی اسپورت - استنلی کی روش، مهاجم سپاهان برای بازی با پرسپولیس کاملا آماده خواهد بود. این خبری است که شاید در نگاه اول خبر بدی برای برانکو و شاگردانش باشد. نگاهی به بازی دو تیم در فصل گذشته اما نشان می‌دهد که کی‌روش در این فصل برخلاف بقیه تیم‌ها برای پرسپولیس خطر خیلی جدی محسوب نشده است.

مهاجم سپاهانی‌ها در میان 4 تیم‌ بالای جدولی کمترین عملکرد مثبت را مقابل پرسپولیس داشته و فقط یک پاس گل به نامش ثبت شده است. او با یک پاس رو به عقب توپ را به پورقاز رساند و او هم با یک شوت سهمگین از راه دور دروازه پرسپولیس را باز کرد و نمی‌توان نقش چندانی برای کی‌روش در این گل در نظر گرفت.

کی‌روش زمانی که در ذوب‌آهن حضور داشت هم فقط در بازی برگشت توانست در دقایق پایانی بازی دروازه پرسپولیس را باز کند. یعنی این بازیکن در 4 بازی که مقابل شاگردان برانکو به میدان رفته فقط یک بار دروازه این تیم را باز کرده است. در بقیه عملکردها هم او مقابل پرسپولیس ضعیف‌ترین نمایش‌هایش را در فصلی که گذشت داشته است.

جدول زیر بر اساس آمار متریکا، عملکرد کی‌روش در دو بازی رفت و برگشت مقابل مدعیان لیگ را نشان می‌دهد.

1
1

همانطور که در این جدول مشخص است کی‌روش در این فصل نه تنها به پرسپولیس گل نزده که حتی توانسته شوتی داخل چارچوب داشته باشد. همچنین کمترین شوت را به سمت دروازه بیرانوند انجام داده است. او نه تنها برای پرسپولیسی‌ها خطرناک نبوده که کمک بزرگی هم به آنها در راه قهرمانی انجام داده است.

او در بازی رفت دو تیم در حالی که تیمش با یک گل جلو بود یک دقیقه قبل از پایان 90 دقیقه یک خطای پنالتی مرتکب شد که بازی را به تساوی کشاند و بعد از این گل هم به خاطر درگیری با کمال کامیابی‌نیا از زمین مسابقه اخراج شد. این اخراج و محرومیت دو جلسه‌ای بعد از آن باعث شد تا سپاهان در دو دیدار بعدی بهترین گلزنش را در اختیار نداشته باشد. او دو بازی مقابل تیم‌های پایین جدولی استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان غایب بود و سپاهان از این دو بازی آسان فقط دو امتیاز بدست آورد که ضربه بزرگی برای شاگردان امیرقلعه‌نویی در راه دشوار قهرمانی زد.

بررسی این کارنامه شاید باعث شود تا پرسپولیسی‌ها خیلی هم از آمادگی کی‌روش نگران نشوند چون برانکو در دو بازی قبل نشان داده که راه مهار این بازیکن را خوب بلد است. البته این باعث نمی‌شود تا کسی آقای گل لیگ را دست کم بگیرد. بازیکنی که نشان داده کوچکترین اشتباه و غفلتی برای او کافی است تا بتواند از کوچکترین موقعیتی یک گل حساس بدست بیاورد. همچنین از آن سو سپاهان تیمی است که برانکو در رفت و برگشت نتوانسته آن را شکست دهد و این بار که دیگر تساوی معنایی ندارد برد یا باخت تنها نتیجه بدست آمده خواهد بود.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-05-28 21:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر