فهرست
دافع واعظ از بابایی؛ به او حسودی می‌کنند!
دافع واعظ از بابایی؛ به او حسودی می‌کنند!

دافع واعظ از بابایی؛ به او حسودی می‌کنند!

آی اسپورت – این روزها محمود بابایی یکی از سوژه‌های اصلی فوتبال ایران و باشگاه استقلال است. او در روزهای اخیر مصاحبه‌هایی انجام داده و علیه چند استقلالی به ویژه پژمان منتظری افشاگری‌هایی هم انجام داده است. گفته می‌شود او اولین بار توسط واعظ آشتیانی در استقلال پست و مقام گرفت. قلعه‌نویی هم بعدها با او دچار مشکل شد و به او لقب بچه داد. حالا واعظ آشتیانی در مصاحبه‌ای از بابایی دفاع کرده است. صحبت‌های او را در این باره بخوانید:

من که امدم بابایی در استقلال بود

آقای بابایی قبل از من در استقلال بود و آقای فتح‌ا... زاده به ایشان حکم مشاور داده بود. وقتی من در شهریور سال ۸۷ آمدم، محمودرضا بابایی مشاور استقلال بود. من بعد از آشنایی با ایشان دیدم که پسر خوبی است و به عنوان مشاور از وجودش استفاده کردم.

در دوره من او مشاور بود

آقای فتح‌ا... زاده ایشان را آورد، ولی نمی‌دانم چرا گفته آشتیانی بابایی را آورد. در دوره آقای احمدی‌نژاد مسئولان وقت از افرادی تحت عنوان مشاوران جوان استفاده می‌کردند و بابایی هم به نوعی در راستای همان موج به کار گرفته شد. البته انصافاً این را بگویم که طی دوران حضورش به عنوان مشاور هرگز حتی یک حرکت خلاف ادب، اصول و اخلاق از بابایی ندیدم. خدا به هرکس نعمت‌های خاصی می‌دهد و به محمودرضا بابایی هم هوش بالایی داده که از آن استفاده می‌کند. در دوره من ایشان مدیر نبود بلکه نقش مشاور را داشت.

اگر بد بود چرا با همه مدیران کارکرد؟

تأکید می‌کنم از بابایی هیچ حرکت بدی ندیدم، ولی سؤالم اینجاست؛ این آقایانی که علیه او حرف می‌زنند، چرا بعد از رفتن من مانع کارش نشدند؟ چطور بابایی وقتی آقای فتح‌ا... زاده بازگشت، باز هم سمت گرفت؟ چرا در دوران افشارزاده هم حضور داشت؟ چرا در دوره آقای افتخاری هم به نوعی دیگر در جریان بود؟

مگر بابایی چه جرمی مرتکب شده؟

پدرش یک کارمند شریف بازنشسته است و برادرش هم انسان موجهی است. از خودش هم من هیچ مورد بدی ندیده‌ام. به جای باز کردن صندوقچه اسرار، از توانایی‌های همدیگر استفاده کنیم. حسادت به توانایی یک فرد نشأت گرفته از حس حسودی و توهمی است که درون خودمان قرار دارد. برایم عجیب است مگر بابایی چه جرمی مرتکب شده که همه این روز‌ها می‌خواهند از او دور شوند؟ برای مثال آقای فتح‌ا... زاده می‌گوید من به توصیه فلان شخص به ایشان حکم دادم. خب پس خودت این وسط چه‌کاره بودی؟ اگر به توصیه فلان‌کس حکم دادی، بیشتر از اینکه به فکر استقلال باشی، در اندیشه بقای خودت بودی. به خود من در استقلال چند بار برای گرفتن مشاوران خاص توصیه کردند، ولی زیر بار نرفتم. آقای فتح‌ا... زاده، اگر بابایی گزینه مناسبی نبود، چرا به او حکم مشاور دادی و توصیه دیگران را پذیرفتی؟

۱۲ ۳  
آی اسپورت
2019-07-08 21:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
باشگاه استقلال یا لانه فساد؟!
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۲۸
محمود رضا بابایی از افراد نزدیک به دولت قبل بود و به این واسطه در زمان دولت قبل قدرت زیادی داشت و نفوذ بسیاری نیز در بین فوتبالیها به دست آورد . محمود رضا بابایی در آن سالها نقش زیادی در استقلال و حتی فوتبال ایران داشت و البته او را نمیتوان به فرد خاصی نسبت داد . بابایی در زمانی با آتیلا حجازی رابطه صمیمانه ای داشت و در دوره ای رفیق صمیمی امیر قلعه نوعی بود و در دوره ای همه جا با فرهاد مجیدی بود و در دوره ای مهدی رحمتی و… در واقع میتوان گفت که بابایی چشمه ای بود که در این فوتبال جاری شده بود و هر کس به توان خود در زمانی از این چشمه سیراب شد و به اهداف خود رسید . البته قدرت بابایی در فوتبال ایران با روی کار آمدن دولت جدید کم و کم تر شد و در واقع از فوتبال دور شد .

هویت "بچه 26ساله"در استقلال فاش شد
«چه کسي مي‌تواند با فشار به مديرعامل، امير قلعه نويي را از استقلال کنار بگذارد؟»،،«چه کسي مي‌تواند بالاتر از رئيس فدراسيون مربي تيم ملي را انتخاب کند؟»، «چه کسي اين توانايي را دارد که بالاتر از رئيس مجمع، مديرعامل را به استقلال تحميل کند؟». اين سوالاتي بود که بعد از خواندن مصاحبه‌هاي روزگذشته به وجودآمد.مصاحبه‌هايي از امير قلعه‌نويي (سرمربي سابق استقلال)علي نظري جويباري (سرپرست سابق استقلال) و امير واعظ آشتياني (مديرعامل استقلال) که همگي به يک فرد جوان اشاره کردند. امير قلعه‌نويي مشاورجوان را دليل اصلي خروجش از استقلال مي‌داند واينکه اين مشاور مي‌خواسته او را حذف کند،نظري جويباري اين جوان را متهم کرده که در مديرعامل شدن واعظ آشتياني در استقلال نقش داشته،دست آخر هم واعظ آشتياني ادعا کرده بود که مشاور جوان همان کسي است که در سرمربي‌شدن قلعه نويي نقش داشته است. چنين مصاحبه‌هايي سبب شد که چند سوال به وجود بيايد و البته در پايان يک سوال بزرگ تر؛اين جوان مشاور همه کاره کيست؟ جواب شما محمود‌رضا بابايي است.
متولد 1362 و جزو عجيب‌ترين خبرنگاران ورزشي است. شايد استفاده از کلمه خبرنگار هم چندان براي او مناسب نباشد.بابايي در چند سال گذشه مسووليت بخش ورزشي سايت تبيان را برعهده داشته اما آنچه در مورد استقلال و تيم ملي گفته شده نشان مي‌دهد او يکي از موثرترين افرادي است که در ورزش ايران در سايه مانده است.دوستان محمود بابايي مي‌گويند او با اکثر مديران ورزشي جدا از درگيري‌هاي مديريتي روابط بسيار خوبي داشته است. پس اگر او در فدراسيون روابط حسنه‌اي با رئيس داشت همزمان روابطش باسازمان تريبت بدني را حفظ کرد و حتي پس از اتفاقاتي که منجر به تعليق فوتبال ايران هم شد روابطش با هر دو طرف را در حد مطلوبي نگه داشت.او البته يک شب از هر ماه رمضان را ميزبان افطاري است که معمولا آدم‌هاي مهم ورزش در آن شرکت مي‌کنند.حتي اتفاقات مهمي هم در ميهماني او رخ داده که يکي از مهم ترين آنها آشتي دادن علي فتح‌الله زاده و امير قلعه نويي بوده.
پسرک موبوري که سرش را روي شانه امير‌قلعه نويي گذاشته بود شايد عجيب ترين قسمت از تمرين اول تيم ملي بود. امير قلعه‌نويي تازه به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شده بود و اولين تمرين را از روي نيمکتي در قسمت شرقي کمپ تيم ملي، دنبال مي‌کرد. خبرنگاران يک به يک به نيمکت نزديک مي‌شدند و تلاش داشتند که با سرمربي تيم ملي ارتباط برقرار کنند. اما رابطه عجيب پسر موبور و چشم زاغ با قلعه‌نويي همه را متعجب مي‌کرد. او سرش را روي شانه قلعه نويي گذاشته و با مربي بد اخم و سابق استقلال مي‌گفت و مي‌خنديد. کاري که ديگران جراتش را نداشتند، البته همه خبرنگاران پسرک را مي‌شناختند: «محمودرضا بابايي» پچ پچ‌ها همان موقع هم وجود داشت که سرمربي استقلال به کمک اين پسر سرمربي تيم ملي شده اما نه کسي مدرکي داشت و نه کسي اين ماجرا را باور مي‌کرد.اما بعد ازاين همه مدت واعظ آشتياني است که گفته: «همين مشاوران و فرد جوان مورد اشاره قلعه‌نويي، كسي است كه خود قلعه‌نويي سرمربيگري‌اش در تيم ملي و برخي مسائل ديگر را مديون اوست و خودش يكي از مشاوران قلعه‌نويي است.» حرف‌هاي واعظ آشتياني اشاره به شايعات همان دوره دارد.شايعاتي عجيب و غريب که خبر مي‌دادند امير قلعه نويي نه تنها اولين انتخاب، جلسه خردجمعي نبوده که دومين و سومين انتخابش هم نبوده.اگر چه جواب‌هاي سرمربي استقلال هم به نوعي همه چيز را تکذيب مي‌کند: «ضمنا آقاي کيومرث‌هاشمي انساني نيست که بخواهد بنابر توصيه و تلاش يک جوان بنده را در راس تيم ملي قرار دهد. آقاي واعظ با اينگونه حرف زدن تصميمات مسوولان ورزشي کشورمان را زير سوال مي‌برد و به تمام افرادي که با خرد جمعي بنده را به تيم ملي رساندند، توهين مي‌کند.» خروج بابايي از سايت تبيان ظاهرا همزمان بوده با ورود او به وزارت صنايع و معادن.حالا اينکه او چطور موفق به اين کار شده مهم نيست اما گويا بابايي در آن زمان مسوول دفتر واعظ آشتياني در وزارت صنايع بوده و واعظ كه همزمان هم در وزارتخانه بوده و هم در فدراسيون دوچرخه سواري روابط خوبي با او داشت.شايد به همين دليل روابط نزديك هم باشد كه نظري جويباري سرپرست سابق استقلال به خبرگزاري فارس مي‌گويد: «اين آقا واعظ را مديرعامل استقلال كرده.»
اما شواهد گوياي آن است كه پس از آمدن واعظ و به‌دنبال بابايي به استقلال نزديكي اين مشاور جوان به مديرعامل براي سرمربي تيم گران تمام شده است. به گفته نزديكان سرمربي، امير قلعه‌نويي دوستاني در نزديکي استقلال داشت که محمودرضا بابايي آنها را حذف کرد و در تمام مدت حضورش در کنار واعظ آشتياني تلاش کرد که قدرت سرمربي را کاهش دهد.چنين رفتاري سبب شد که قلعه نويي هيچ وقت نتواند با رفتار دوست سابق خود کنار بيايد وبراي ماندن در استقلال شرط کنار گذاشتن محمودرضا بابايي را بگذارد.اما به هرحال زور مشاور بيشتر بود و قلعه نويي رفتني شد.
باور کردن اينکه يک پسر 26 ساله در تصميم‌هاي بزرگ ورزش ايران نقش دارد کار مشکلي است اما تاسف بار مي‌شود اگر همه شايعات و اتهاماتي که قلعه نويي و واعظ آشتياني و نظري جويباري به محمودرضا بابايي مي‌زنند، درست باشد.مخصوصا كه هيچ كدام از مسوولان فدراسيون وقت،اقدام به تكذيب حرف‌هاي زده شده نكرده‌اند.
نه به اس اس تا ۱۴۰۰
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۳۴
باشگاه فساد، کامنت گذاشتی یا طومار نوشتی؟!

میخوای انشا تمرین کنی، برو جای دیگه
۱
تاج
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۱۴
بعد از آشنایی با ایشان ؟؟؟ مگه دفتردارت در وزارت صنایع نبود ؟؟؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر