فهرست
کارشناسی / گری نویل: چلسی شایسته‌یِ قهرمانی
کارشناسی / گری نویل: چلسی شایسته‌یِ قهرمانی

کارشناسی / گری نویل: چلسی شایسته‌یِ قهرمانی

«من فکر می‌کنم مردم یادشون رفته که چلسی چقدر نیم فصلِ اول عالی بازی می‌کرد و همش دارن درباره این چند هفته‌یِ گذشته حرف می‌زنن. همیشه تویِ هر فصلی یک مقطعِ افت پیش میاد. اما جدا از اون، این چلسی فرسنگ‌ها با تیم‌هایِ دیگه فاصله داشت، به لحاظِ تاکتیکی و به لحاظِ دفاعی.»

«وقتی به سال‌هایی که در منچستر یونایتد بازی می‌کردم فکر می‌کنم یادم میاد که گاهی رونی یانسن هافبک دفاعی بازی می‌کرد، حتی برادر خودم هم گاهی این وظیفه را به عهده می‌گرفت تا تیم قهرمان بشه. مردم این نکات را به یاد نمیارن. من هیچ تیمی را سراغ ندارم که کلِ فصل عالی بازی بکنه و قهرمان بشه. برایِ همین باید پراگماتیک باشی و گاهی بر اساسِ نقاطِ قوتِ حریفت بازی کنه. مورینیو خیلی خوب این کار را بلده.»

«این اسکوادی که الان چلسی داره میتونه همینطور به پیشرفت و جام گرفتنش ادامه بده، چون میانگینِ سنیِ خوبی داره. به نظرم در چند سالِ آینده بقیه‌یِ تیمها باید تلاش کنن و با چلسی سرِ قهرمانی بجنگن. اونا مقاومتِ خیلی زیادی دارن و حالا اعتماد به نفسشون هم کامل شده. همیشه بعد از اینکه اولین قهرمانیت را به دست میاری، فصل‌هایِ آینده راحت‌تر میشه.»

«تنها نکته‌یِ انتقادیِ من درباره‌یِ چلسی اینه که اونا باید بیشتر به جوونهاشون بازی بدن، چون آکادمیِ خیلی خوبی دارن. خودِ مورینیو گفته اگه نتونه از این جوونا بازیکنِ بزرگ بسازه، در ماموریتش شکست خورده. این چیزیِ که باید فصلِ دیگه ببینیم.» 

     
آی اسپورت
2015-05-04 08:08:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر