فهرست
بهترین بازیکن، بهترین گل‌ساز، پدیده سال: جهانبخش مهارنشدنی
بهترین بازیکن، بهترین گل‌ساز، پدیده سال: جهانبخش مهارنشدنی

بهترین بازیکن، بهترین گل‌ساز، پدیده سال: جهانبخش مهارنشدنی

آی اسپورت - علیرضا جهانبخش، جایزه بهترین بازیکن فصل NEC نایمخن به انتخاب هواداران این تیم را دریافت کرد. جایزه‌ای که با توجه به آمار فوق العاده او در لیگ دسته دوم هلند موضوع عجیبی نبود. با توجه به قهرمانی نایمخن، جهانبخش به عنوان بهترین بازیکن این تیم شانس زیادی دارد عنوان بهترین بازیکن لیگ دو هلند را هم بدست آورد. اتفاقی که اولین بار برای یک بازی ایرانی در اروپا (حتی لیگ دسته دوم) می‌افتد. تنها بازیکن ایرانی که در پایان یک فصل اروپایی توانست جزو بهترین‌های لیگ شود، مهدی مهدوی کیا بود که فصل 2002/03 در تیم منتخب فصل بوندسلیگا قرار گرفت.

جهانبخش که اتفاقا هم‌پست مهدوی‌کیا در تیم ملی است، این فصل با وجود یک مصدومیت شدید و دوری یک ماهه بخاطر حضور در جام ملت‌های آسیا، نقش اول را در صعود نایمخن به لیگ دسته اول هلند بازی کرد. او در 28 بازی برای تیمش، 12 گل زد و 17 پاس گل داد. یعنی او به صورت میانگین در هر مسابقه حداقل یک گل یا پاس گل داشت. ستاره ایرانی نایمخن بجز بازی‌هایی که محروم یا مصدوم بود، تمام مسابقاتی که شرایط بازی داشت در ترکیب اصلی قرار گرفت و در نهایت بالاتر از برندلی کواس عنوان آقای پاس گل لیگ دسته دوم هلند را بدست آورد.

ستاره 21 ساله نایمخن که به شدت مورد توجه سلتیک قرار گرفته، دو سال پیش می‌توانست به جای رفتن به هلند و تلاش چند برابر در ایران بماند و به پیشنهاد میلیاردی پرسپولیس یا سپاهان جواب مثبت بدهد. تصمیمی که انتخاب مورد علاقه بازیکنان هم‌دوره‌اش بود.

     
آی اسپورت
2015-05-04 15:20:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر