فهرست
نکته فنی: تمرین‌های برانکو و درخشان چه تفاوتی دارند؟
نکته فنی: تمرین‌های برانکو و درخشان چه تفاوتی دارند؟

نکته فنی: تمرین‌های برانکو و درخشان چه تفاوتی دارند؟

آی اسپورت - تمرین‌های برانکو ایوانکوویچ زمانی که در تیم ملی حضور داشت الگو مربیان ایرانی شده بود. هنوز هم بعد از گذشت سال‌ها، همکارانش مثل حسین فرکی از دانش فنی فوق العاده این مربی کروات حرف می‌زنند. اولین تغییرات برانکو در پرسپولیس هم تغییر سبک تمرینات این تیم بوده است. در سال‌های اخیر بخش اعظمی از تمرین‌های سرخپوشان بعد از گرم کردن، به فوتبال دو تیمی اختصاص پیدا می‌کرد. تمرینی که هم علی دایی و هم حمید درخشان علاقه زیادی به آن داشتند اما برانکو ترجیح داد برنامه‌های تاکتیکی را جایگزین آن کند.

به طور مثال امروز تمرین پرسپولیس شامل چند بخش مختلف بود. در یک بخش، هافبک‌ها موظف بودند با حرکات تکضرب و ترکیبی تا پشت محوطه جلو بروند و از همان‌جا شوت بزنند. در صورت دفع توپ توسط مکانی، دو بازیکنی که کنار تیر بودند توپ برگشتی را سانتر می‌کردند. بخش دیگر تمرین، فشار روی 4 مدافع اصلی بود که داخل محوطه می‌ایستادند و بازیکنان خط هافبک باید با پاس‌کاری آن‌ها را از بازی خارج می‌کردند. فشار تمرینات به حدی زیاد بود که برانکو چند بار مجبور شد تمرین را برای استراحت کوتاه و آب خوردن بازیکنان قطع کند.

حتی در فوتبال درون تیمی هم برانکو به بازیکنان اجازه روش سنتی سانتر از جناحین را نمی‌داد و بازیکنان موظف بودند توپ را وسط بیاورند و از عمق به دفاع حریف برسند.

     
آی اسپورت
2015-05-04 18:30:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر