فهرست
گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده - برنامه نود؛ مستقیم از استودیو 14

محمدحسین عباسی 

آی اسپورت- پیش از برنامه1/ گزارش زنده نود را این بار سی و چند دقیقه زودتر از شروعِ برنامه آغاز کرده ایم. اگر آنقدر بدسلیقه هستید که به جای رفرش کردن مداوم این صفحه، ترجیح می دهید لنز چشم های تان را به سمت تلویزیون و شبکه اولش بچرخانید و سریال میکائیل را تماشا کنید، بهتر است همان میکائیل را تماشا کنید! 

پیش از برنامه 2/ نودِ هفته قبل بر خلاف انتظارها و علیرغم اخبار مهمی که در طول هفته وجود داشت، برنامه حوصله سر بری از آب درآمد، با این وجود  هنوز از عادل ناامید نشده ایم. درست مثل همه این سال ها، او «موست وانتد» مخاطبان تلویزیون ایران است. 


پیش از برنامه 3/ این صفحه؛ روز معلم را به پژمان راهبر و عیسی عظیمی تبریک می گوید. نویسندگان قبلی لایو کامنتیتوری نود که اگر چه دیگر با آی اسپورت نیستند اما نگاه شان، صدقه روزهای کم خبر و پرخطر است. 


پیش از برنامه 4/ قبل تر، هر کدام از گزارش های زنده نود در آی اسپورت، تعداد بی شماری کامنت داشتند اما حالا اوضاع یک طوری شده که باید به سبک و سیاق وبلاگ نویس های قدیمی، باید برویم جاهای مختلف و کامنت بگذاریم:«چه وب سایتی زیبایی داری گلم، به ما هم سر بزن!». 

پیش از برنامه 5/ مزایده باشگاه های پرسپولیس و استقلال، احتمالا موضوع کلیدی نود امشب خواهد بود. مزایده ای که صاحبِ کمترین پیشنهادش، بیشترین شانس را برای برنده شدن را در آن داشته اما در نهایت بدون برنده به پایان رسیده است! از آن اتفاق هایی که فقط اینجا ممکن است رخ بدهند. 

پیش از برنامه 6/ یکی از مخاطبان آی اسپورت، برای خرید باشگاه استقلال از طریق این وبسایت اقدام کرده اما متاسفانه کامنتِ او پوچ بود! 


پیش از برنامه 7/ آگهی یکی از موسسه های آموزشی، مدام از شبکه سوم سیما پخش می شود. آن ها تا ثابت نکنند عادل فردوسی پور هم از دوم دبستان در این موسسه درس اجرا می خوانده دست بردار نیستند! -نود راس ساعت 22:36 دقیقه آغاز می شود. -سوال نظرسنجی برنامه، نامِ تیم قهرمان را از مخاطبان می پرسد. تراکتور، نفت و سپاهان سه گزینه مسابقه هستند. پرسپولیس و استقلال تا چند سال دیگر از این مدل نظرسنجی ها بیرون خواهند ماند؟ 


-حسن کامرانی فر، رکورد کوتاه ترین زمان ممکن بین خداحافظی از داوری و تبدیل شدن به کارشناس را می شکند! او روی صندلی نود روبروی عادل نشسته است. -کامرانی فر توضبح کاملا دقیقی در مورد شرایط سلامتی اش می دهد:«والا وضع روده و معده م خرابه!».                         تراکتور - گسترش/ حرف گوش نکن ها! 


-فردوسی پور حتما خوشحال نیست که برنامه اش در انگلیس پخش نمی شود. در این صورت، او احتمالا تا این دقیقه برای برکنار کردن راجرز از تیم محبوب اش و قرار دادن کلوپ به جای او، حداقل ابراز امیدواری کرده بود. عادل لیورپولی در ایران معمولا به عنوان یک پرسپولیسی شناخته می شود اما تنها یک هفته قبل، از همه خواسته تا اجازه بدهند تراکتور قهرمان لیگ شود! جالب اینکه تیم همشهریِ تراکتور، زودتر از همه به اقدام علیه این حرف عادل اقدام کرده است. 


-«اینجا تهران نیست. گسترش از ماست. گسترش رو دوست داریم!». حرف های شعاری حامیان تراکتور در محوطه بیرونی ورزشگاه یادگار، از دقیقه 70 مسابقه به بعد جای شان را به تندترین شعارها علیه گسترش می دهد تا از نگاه خود تراکتوری ها نیز، تبریز ناگهان تبدیل به تهران شود! -عصبانیت باورنکردنی مجید جلالی در کرج، خوشحالی گل خاص سپاهانی ها و روش عجیب فیروز کریمی برای انتقال نکات فنی به بازیکنان تیمش، سوژه های نسبتا بامزه نود درجه هستند. نودی ها روی ظاهر امیرحسین فشنگچی نیز حساس شده اند. بازیکنی که پاس گل هایش را توی لیگ سیزدهم جا گذاشته است. -«کی شنیده؟ شما شنیدی یا آقا فردوسی پور شنیده؟». این جمله های مهمان دوست داشتنی محمدحسین میثاقی در تقویم 90 یادآور یکی از شخصت های معروف بلوتوث ها در ایران  است. مردی که معلمی را از خودش هم بیشتر دوست دارد و ضمن رد ادعای پرسپولیسی بودن اش در روزهای داوری، از تکنیک و دید علی پروین تعریف می کند! 

                             آقای رئیس: رفتنی نیستم! - علی کفاشیان روی خط نود تاکید می کند که پست جدید او در ای.اف.سی 4 ساله است. این یعنی او حتی در صورت جدایی از فدراسیون فوتبال نیز، از مناسبات فوتبال ایران خارج نخواهد شد. رئیسِ خنده روی فوتبال ایران روی شائبه جدایی اش از فدراسیون را هم رد می کند. او امشب فقط برای وصل کردن مهمان خطوط تلفنی نود شده و نه برای فصل کردن.- مشکل کی روش «فردا» حل می شود. یعنی تنها از سی دقیقه دیگر وارد روزی خواهیم شد که کی روش در آن دیگر ممنوع الخروج نیست. علی کفاشیان این طور می گوید اما... - فقط دو روز بعد از انتخاب کفاشیان به عنوانِ یکی از نواب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، فردوسی پور از او می خواهد که تقویم لیگِ قهرمانان را عوض کند! احتمالا یک هفته بعد، از کفاشیان خواسته خواهد شد که مقر ای.اف سی را به تهران بیاورد! -حسن کامرانی فر هنوز هم از خاطره بازی فرانسه-مکزیک حرف نزده است. اتفاقی که با توجه به سوابق مصاحبه های او از بعد از جام جهانی 2010 بسیار عجیب به نظر می رسد. - چندین سال از وقتی که خیلی ها درباره پایان فوتبال مبعلی حرف می زدند، گذشته است و دیوید بکامِ فوتبال ایران، همچنان با سانترهای مهندسی اش  در زمین آقایی می کند. هنوز هم می شود برای موفقیت در لیگ، به او ایمان داشت. 


-تراکتور 38، نفت تهران 35 و سپاهان 27 درصد. این یکی از نزدیک ترین نظرسنچی های تاریخ نود است. چنین رقابتی در هفته های پایانی البته دیگر برای فوتبال ایران تبدیل به عادت شده است. 


-این بار دیگر «وقتی نشون می داد درصدو، آقای فردوی پوس نمی خند!». 


                                         راه آهن- سایپا


- ظاهرا سرپرست تیم فوتبال سایپا از این باشگاه حقوق می گیرد که در پایان شکست های تیم، علیه داور مصاحبه کند! او کم کم داره به این نتیجه می رسد که اگر اشتباهات داوری نبودند، سایپا تا به امروز قهرمان جام جهانی هم شده بود! 


-تصاویر حیرت انگیز هستند. مجید جلالی، خشمگین و توقف ناپذیر فریاد می زند و به اتاق داورها حمله ور می شود. آقا معلم همیشه آرام فوتبال ایران، بعد از باحت به راه آهن رفتارهایی انجام می دهد که حتی کارلوس کی روش، بعد از شاهکار بنجامین ویلیامز انجام نداده بود! -« اهمیتِ استقلالِ حریم کاری». مجید جلالی که کمی قبل مطابق معمول هر سال مدعی شده بود تیمش سال بعد برای قهرمانی خواهد جنگید، با این بهاه استعفایش را تقدیم باشگاه سایپا کرده است. 


- همشهری بودن مدیرعامل نارنحی پوشان با علی دایی، موضوع هوشمندانه ای ست که فردوسی پور در ارتباط تلفنی با او پیش می کشد. نوع تکذیب کردن آقای مدیرعامل، نشان می داد شهریار به بازگشت به سایپا نزدیک شده است.

                                            

                          پرسپولیس-یپکان/ چی مصرف می کنی؟! 


برانکو ایوانکوویچ اصرار دارد که پیام صادقیان باید به دنبال تیم دیگری برای خودش باشد. اتفاقا پیام نیز همین برنامه را در سر دارد و می خواهد برای ادامه فوتبالش به اروپا برود! آنوقت اروپا به کجا خواهد رفت؟! - این یکی از شاهکارترین جملاتی ست که از نودِ امشب پخش می شود. محمود خوردبین در واکنش به ادعای پزشک سابق پرسپولیس در مورد مصرف قرص های خاص توسط دو بازیکن می گوید: اگر هم موردی بوده پزشک محرم تیم است و نباید حرفی به رسانه ها بزند! 

- اشتباهاتِ فردی، بیشتر از هر عامل دیگری فصل پرسپولیس را تباه کرده اند. آیتم نود، ثابت می کند اگر مدافعان پرسپولیس در طول فصل تنها سرجای شان مانده بودند و هیچ حرکتی نمی کردند، وضع قرمزها در این فصل به مراتب بهتر می شد! با تماشای حرکات مدافعان تیم سرخپوش پایتخت، می شود یک بار دیگر به پاراگراف قبلی بازگشت! 


                                  مزایده/ هدایتی بدهی دارد!


- حسین هدایتی تا بعدازظهر همین امروز قویا هر گونه بدهی داشتن را تکذیب کرده بود اما امیر عابدینی به عنوان نماینده او، بدهی سنگین این چهره را تایید کرد. جالب اینکه بخش زیادی از پرسپولیسی ها، به حسین هدایتی برای متحول کردن تیم شان دل بسته اند. به حسین هدایتی با این میزانِ صداقت!


- نماینده شرکت بهنام پیشرو کیش و رئیس سازمان خصوصی سازی، هر دو روی زمان انتقال پول از مبدا تفاهم دارند اما اختلاف نظر ان ها بر سر زمان رسیدن پول به حساب سازمان خصوصی سازی، پیشنهاد این شرکت را باطل کرده است.
- عادل فردوسی پور، موضوعِ مهم و کلیدی مزایده را نهایتا در 10 دقیقه جمع و جور می کند. او انگار این هفته ها نگرانِ پول تلفنِ برنامه اش است!- تصورش را بکنید در روزهای مطرح شدن بحث های مزایده، تغییر احتمالی کادر فنی، ماجراهای مربوط به مدیریت و مسائل مالی باشگاه، مهم ترین دغدغه تماشاگران استقلال رنگِ استوک های گلر تیم است! آن ها فروزان را به قرمز بودن استوک اش متهم کرده اند و موجب شده اند او این رنگ را نارنجی بنامد، جالب اینکه استوک های او توی تصویر تلویزیون بنفش دیده می شوند!-برای اولین بار در تاریخ همه نظرسنجی های نود، رتبه اول و دوم نظرسنجی در طول برنامه جای شان را عوض کرده اند. حالا هم نفت و هم تراکتور 37 درصد آرا را به خودشان اختصاص داده اند و نفت کمی جلوتر از تراکتور است!-تپل اسپورت بافق. صدوچند کیلوهایی بافق این باشگاه فوتسال را تشکیل  داده اند. باشگاهی که یکی از دوست داشتنی ترین تیم های تاریخ است و برای عضویت در آن، در کنار چاقی مفرط، سبیل نیز لازم است. سرمربی این تیم، نظر جالبی درباره تاکتیک اش دارد:«همین که اینا می رن تو زمین خودش تاکتیکه!».مهمانانِ آخر


-نودِ امشب هم تا حدود زیادی مثل مبارزه بوکس فلوید می ودر و مانی پاکیا بود. خسته کننده در حالی که قرار بوده سرشار از هیجان باشد.


- عادل فردوسی پور وقتِ حرف زدن از تیم های لیگِ یکی که با همت خودشان سهمیه لیگ برتر را گرفته اند، معمولا شباهت زیادی به احسان علیخانی پیدا می کند!


-تهیه کننده نود، از کم دیده شدن تیم های لیگ یکی راضی نیست اما خودش، کمترین زمان ممکن را برای سرمربی تیم فولاد نوین اهواز در نظر می گیرد! سرمربی این تیم پیش از حرف زدن، متوجه می شود که وقت اش تمام شده.  این نود نیز به پایان راه اش می رسد، برنامه ای که حداقل 15 سال دیگر هم ادامه خواهد داشت.

 

   ۶  
آی اسپورت
2015-05-05 01:20:32
نظر دهید

۶ نظر
امیررضا
دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۲۲
ای اسپورت این کاراتون باعث میشه که با سایتای ورزشی دیگه فرق کنین. واقعا از قلم محمد حسین عبای لذت می‌برم. ممنون
یاشار
دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۴۲
متاسفم براتون که اینجا هم دارین علیه تیراختور مینویسین
فرهاد
دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۴۳
مرسی که این گزارش را به پژمان راهبر تقدیم کردید. پژمان بهترین ژورنالیست ایران می‌باشد
Elton
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۲:۱۸
چه جالب
اولین باره همچین مطلبی به این شکل میخونم
یه چیزی شبیه این قبلنا که جوون بودم و روزنامه خون، توی جهان فوتبال دیده بودم.
سهیل
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۴۳
این سبک گزارشها رو دوست دارم. فقط کاشکی بمونید و تداوم داشته باشید. چرا هی میرید و میاید شما؟!
افشین پرسپولیسی
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۲:۴۴
کفشهای فروزان از کفشهای میرزانوروز هم مهمتر شده!! تیم بی‌صاحب و بی‌مشتری استقلال چه دغدغه‌های بزرگی داره :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر