فهرست
پرسپولیس، میزبانی و هپی اند/ در انتظارِ دومین سرگروهی
پرسپولیس، میزبانی و هپی اند/ در انتظارِ دومین سرگروهی

پرسپولیس، میزبانی و هپی اند/ در انتظارِ دومین سرگروهی

آی اسپورت- پرسپولیسِ تهران، تنها در 4 دوره از فرمتِ جدید رقابت های باشگاهی در آسیا حاضر بوده است. آن ها نخستین بار در سال 2003 در «لیگ قهرمانان» آسیا حاضر شدند و با قرار گرفتن در رده دوم گروه، از صعود به دور بعد بازماندند. 6 سال بعد، پرسپولیس دوباره به آسیا رسید و این بار توانست سرگروهی را به دست بیاورد و شانس انجام تک بازیِ خانگی در آزادی در مرحله یک هشتم را داشته باشد. مسابقه ای که البته به پیروزی بنیادکار ازبکستان ختم شد.

تجربه بعدی قرمزها در لیگ قهرمانان، در سال 2011 رقم خورد. جایی که تیم علی دایی در یکی از بدترین عملکردهای تاریخ باشگاه در آسیا، تیمِ آخر گروه شد و بدون حرف و حدیث راه حذف شدن را در پیش گرفت! پرسپولیس در سال 2012 نیز در آسیا حاضر بود و علیرغم شروع فوق العاده با دنیزلی، نتوانست سرگروه شد و در نهایت به عنوان تیم دوم صعود کرد.

در 4 تجربه حضور در لیگ قهرمانان، پرسپولیسی ها یک بار تیم سرگروه شده اند، دو بار در رده دوم قرار گرفته اند و یک بار نیز چهارم گروه شده اند. آن ها دو بار توانسته اند راهی دور بعد شوند اما هیچوقت از مرحله یک هشتم عبور نکرده اند. پرسپولیس فردا شب در تهران، در جستجوی سرگروهی دوم خواهد بود. برای رقم خوردن این اتفاق، آن ها باید بنیادکار را شکست بدهند و به انتظار پیروز نشدن لخویا در عربستان باشند.

     
آی اسپورت
2015-05-05 12:40:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر