فهرست
لیست کامل 500 میلیارد تومان بدهی هدایتی + سند
لیست کامل 500 میلیارد تومان بدهی هدایتی + سند

لیست کامل 500 میلیارد تومان بدهی هدایتی + سند

آی اسپورت - رد صلاحیت شرکت استیل آذین ایرانیان برای خرید باشگاه پرسپولیس، باعث شد دوباره پرونده بدهی‌های بانکی حسین هدایتی در رسانه‌ها مطرح شود. مسئولان شرکت استیل آذین ادعا کرده بودند هیچکدام از سهامداران‌شان بدهی بانکی ندارند. ادعایی که با توجه به انتقال سهام شرکت چند روز قبل از مزایده به فرزندان حسین هدایتی حقیقت داشت اما سازمان خصوصی‌سازی هدایتی را به عنوان مالک اصلی شرکت می‌شناخت. بررسی اسنادی که یک سال قبل سایت «انتخاب» منتشر کرده نشان می‌دهد خریدار فعلی سرخپوشان، فقط 500 میلیارد تومان به بانک پارسیان بدهکار است:

بانک مرکزی اقدام به انتشار اسامی بدهکاران کلان بانکی کرده است. از مهمترین بدهکاران کلان بانکی می توان به حسین هدایتی دولابی اشاره کرد که از طریق خرید صوری کارخانجات تولیدی زیان ده و به بهانه تولید اقدام به اخذ وام های چند صد میلیاردی بدون وثایق کافی و نامطمئن کرده است.

هدایتی با سوء استفاده از فساد بانکی در دولت قبل و با عناوینی چونت مشارکت مدنی، تولید، ضمانتنامه، ال سی و مضاربه از بانک های پارسیان، اقتصاد نوین و ملی اقدام به ایجاد یک ثروت کلان کرده است.

وی نه تنها این پولها را وارد سیستم تولید نکرده است بلکه با استفاده از این پولها اقدام به خرید املاک به صورت قسطی کرده است. همچنین با استفاده از تزریق بخشی از این پولها به سیستم ناسالم فوتبال، از خود یک چهره ورزش دوست و فرهنگی ساخته است.

بدهی وی در حال حاضر به فقط بانک پارسیان، 500 میلیارد تومان (5 هزار میلیارد ریال) است.

بخشی از فعالیت های وی در ادامه می آیند:

\"\"


\"\"
\"\"
 

حسین هدایتی دولابی تا سال 1386 اقدام به خرید ملک از افراد مختلف با شیوه ای خاص می کرد. وی با پرداخت حداکثر 25 درصد از ارزش ملک اقدام به نوشتن مبایعه نامه می کرد و بقیه ارزش ملک را به صورت قسطی و در قالب چک های بلند مدت پرداخت می کرد. وی با نفوذی که در سیستم بانکی داشت پس از عقد مبایعه نامه بلافاصله آن ملک را در رهن بانک قرار می داد و بر اساس آن وام های ملانی دریافت می کرد.

در واقع هدایتی با جعل عنوان تولید و با ترهین املاکی که هنوز پول آنها را کامل دریافت نکرده است وام هایی را با بهره های کم دریافت می کرد. از دیگر اقدامات جالب توجه هدایتی فروش مجدد املاک در رهن بانک به افراد غیر می باشد. وی با استفاده از برخی اقدامات، اقدام به فروش این املاک به افراد دیگر می کند و بدون باز پرداخت اقساط، وام های دریافتی را صرف خرید املاک جدید با همین روش و فعالیت های تجاری می کند.\"\"
 

هدایتی با پرداخت نکردن اقساط بانک و پس از سررسید وام با اعمال نفوذ و سایر روش های خود اقدام به عقب انداختن اقدام قانونی بانک ها می کند و از فعالیت بانک در جهت مصادره اموال قبلی خود جلوگیری می کند.

در حال حاضر عمده بدهی های بانکی هدایتی مربوط به بانک پارسیان، اقتصاد نوین و ملی است که بر طبق اسناد تنها بخشی از بدهی وی به بانک پارسیان بیش از 500 میلیارد تومان( تا تاریخ 31/3/92) می باشد.

در حال حاضر ادارات حقوقی بانک های طلبکار از هدایتی و بعضی از افرادی که با هدایتی معامله کرده اند از وی شکایت کرده اند.

\"\"


هدایتی بواسطه این شکایت ها چند بار نیز بازداشت شده است که هر بار از زندان آزاد شود.

در یکی از این پرونده ها، هدایتی اقدام به خرید پنت هاوس و یک واحد در برج دیپلمات در فرمانیه، دیباجی شمالی خیابان سنبل می کند و بلافاصله آنرا در رهن بانک قرار می دهد و پس از مدتی که از موعد چک های وی می گذرد و با فشار طلبکاران 2 واحد مسکونی را در نیاوران خیابان بوکان به عنوان بدهی خود به مالک تحویل می دهد. اما هر باز از سند زدن این آپارتمان ها طفره می رود و بدین ترتیب مالک جدید و قدیم و مستاجران را وارد یک چرخه فرسایشی و زیان ده می کند. جالب تر اینکه مالک جدید قبل از اینکه ملک خود را به طور کامل دریافت کند در تاریخ 24/03/91 با اخطاریه هایی از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر بدهی ملک و قیمتگذاری برای مصادره آن روبرو می شود. (اسناد فروش، تعویض و ترهین این املاک موجود می باشد.)

همچنین لیست بعضی از املاک در رهن بانک وی در ادامه آمده است:\"\"

\"\"حال به جز سئوالات مختلفی که از مسئولین این بانک ها می توان داشت، باید پرسید که چگونه هدایتی که در حا حاضر ادعای خرید باشگاه های خارجی و تزریق پول به باشگاه پرسپولیس را دارد، ادعا می کند که پولی برای پرداخت بدهی خود به سیستم بانکی و سایر افراد ندارد؟

آیا ورود وی به چرخه فوتبال کشور در جهت ایجاد یک برند برای جولان دادن بیشتر وی در چرخه بانکی معیوب که میراث دولت قبل است؟

  ۲۰  
آی اسپورت
2015-05-05 15:56:45
نظر دهید

۲۰ نظر
حمید
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۶:۲۱
ملک داره وام میگیره به شما چه مربوط خدا آبروتونو ببره که با آبروی مردم بازی میکنید نداد ملکو ور میدارن
-
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۲۶
حمید لنگی شما لنگیا به فساد عادت دارین. یه زمانی از بابک زنجانی هم حمایت می کردین
۱
محمد
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۲
... زنجانی چه ربطی به پرسپولیس داره؟ به فساد باشه ... از اول تاسیسش با پول دزدی و رانت دولتی اداره شده تا الان
تاج
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۷:۲۷
این حمید پرس پول لیسی واقعا نفهمیده یا خودشو زده به نفهمیدن؟
علیرضا
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۸:۴۸
حمید جان فوتبال چه ارزشی داره که از کسی که حق من و تو رو خورده دفاع کنی.سر قضیه بابک زنجانی هم ازش قدیس ساختین چون به پرسپولیس کمک کرده.مرد حسابی زندگی من و شما رو مفسدین اقتصادی بلعیدن و به اسم کمک به ورزش چهره خودشون رو تطهیر می کنن.بفهم این حرف ها رو.
۱
آرمان
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۲۱
بله سیستم ربا خوار بانکی کشور باید یه جوری سودشو دریافت کنه دیگه و دریافت رشوه و پول های کثیف هم واسشون امری عادی شده. خب چرا این آقا اینکارو نکنه میتونه حتی وزارت ورزشو هم باوزیرش بخره
homyboy
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۴۵
وام کلان برداشته از جیب من و تو که بر نداشته فکر میکنین مثلا تین وام نمیگرفت بانکا به من و تو وام میدادن نرفته که حق 2 تا یتیم و خورده باشه همین که بارها و بارها پاداش داده به ورزشکارا باز دمش گرم کدوم درجه دار یا مقام دار و آقازاده یه بار به ملی پوشا یا پرسپولیس بلا عوض پول داده حالا یه مشت عوام بیان بگن واسه مطرح شدنه اوکی .امثال اینا کرباسچیا و خیلی کسای دیگه که با رانت پول بدست میاوردن اما هوای مردم مملکتو هم دارن شرف دارن بخدا
saeed kheirandish
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۰۱
به شما چه ما میخوایم بدهکار بانکی تیم ما رو بخره سگ تو روح پدر مدیران isport برینه که نمیزارن تیم رو حاج حسین هدایتی بخره روز چهارشنبه صد هزار هوادار پرسپولیس با شعار هدایتی رد بشه ایران قیامت میشه ورزسگاه رو منفجر می کنیم تا چش isport کیسه کش در بیاید
Hossein
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۲۹
همه جا شعار های چهارشنبه تاریخی پرسپولیس رو کپی کنین بچه ها: هدایتی رد بشه ایران قیامت میشه///// دولت بی عدالت خجالت خجالت///// بدون هر سیاستی فقط حسین هدایتی///// دولت استقلالی ملت پرسپولیسی #ما_هدایتی_را_میخواهیم
وحید
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۰:۴۵
همش دوروغه
-
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۱:۵۶
آی اسپورت خودتو با طرفداری پرسپولیس در ننداز که دودمانت بر باد میره
S
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۲۲:۲۴
کیروش که قرارداد داره پولشو میگیره آقای مایلی کهن و امثالهم مثل همین حمید میان حنجره خودشونو پاره می‌کنن اما طرف رسما داره دزدی می‌کنه n بار هم رفته زندان راست راست راه میره کاریش ندران.
حمید
چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۴:۳۰
آقایون ملک برده تو رهن بانک شما ام دارین برین بگیرین
-
چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۴:۳۳
ان شالله خدا آبرتون رو ببره که آبروی یک بنده خدا رو می برین
۱
حسین
پنجشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۱۴
کل مطلبو خوندم ولی متوجه نشدم تخلف آقای هدایتی کجا بوده؟
قاعدتا هر که بامش بیش برفش بیشتر، انتظار داری مثل ما دو تا کارت عابر داشته باشه و کل گردش مالیش اون تو باشه؟ نه خیر آقا جون آدرسو اشتباهی رفتی
شما مطمئن باش تو نخ هر کودوم از ثروتمندا که بری نهایتش اینه که یکی از راه های پولدار شدنش رو پیدا میکنی، خدا شاهده هر کدوم از ماها هم میتونستیم همین کارا رو میکردیم
-
جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۰:۲۹
هر پولداری تو هر جایی عنش در میاد جز علی دایی

اگه واقعا اینا درس باشه ، وام بگیره برا تولید و... ولی انجام نده حراموش بشه

اگه تهمت و دروغ ، خدا ازتون نگذره زشته
فرهاد
جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۳:۲۸
واقعا اینها که کامنت در جهت حمایت از کارهای هدایتی می گذارند یا اصلا مطلب را نگرفتند و یا اینکه از باند خودش هستند .
خدای استقلالی
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۴۸
دولابی اگه ابرو داشت که دروغ نمیگفت ؟؟چه تهمتی بهش زدن ؟؟؟؟اقای دولابی میگه من بدهی ندارم ...دروغش رو روکردن با سندومدرک
هر چی کلاهبرداره و مفسد اقتصادیه توی این باهشگاه فرهنگی لنگ ه
پسر جون خدا هم اس اسی ه .
۱
محمد
جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶، ۲۲:۳۲
هر چی دزد تو دولت ... .اما دستشون رو نمیشه
فرهاد
شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۹:۲۴
خیلی جالبه کامنتها
این اسناد رو لطفا در سایت نمایش ندین
چون یه عده نمیدونن هنوز بدهی ٥٠٠ میلیاردی
یعنی چی؟
نمیدونن پول یه ملت یعنی چی
البته اگه قانون مداری بود امثال هدایتی ها
که تو کشورمون زیاد هم هستن الان گوشه
زندان بودن
جالبتر اینکه تلویزیون هم بعضی ها از این مدل
ادما دفاع میکنن
راستی اقای جهرمی کجاس خیلی وقته ندیدمش
چون سالم ترین مدیر سالهای اخیر در فساد بانکی
بود،،!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر