فهرست
یادداشت ویژه دن گاسپار، مربی‌گلرهای تیم‌ملی: زندگی تکراری گلادیاتورها
یادداشت ویژه دن گاسپار، مربی‌گلرهای تیم‌ملی: زندگی تکراری گلادیاتورها

یادداشت ویژه دن گاسپار، مربی‌گلرهای تیم‌ملی: زندگی تکراری گلادیاتورها

شما می‌توانید با داشتن دروازه‌بانی خوب در یک تیم متوسط، آماده رقابت با دیگر تیم‌ها باشید و می‌توانید با داشتن دروازه‌بانی متوسط در یک تیم خوب، در حد متوسط بمانید. نقش دروازه‌بان در هر تیمی کلیدی است و می‌تواند عامل شکست یا پیروزی آن تیم باشد. اگرچه دروازه‌بانی منحصر به فرد است و به تمرین‌های تخصصی نیاز دارد، اما با این حال هیچ برتری نسبت به افراد دیگر تیم ندارد. به هر حال دروازه‌بان عضو تیم است و آماده‌سازی او در تیم بسیار پیچیده است. می‌توان گفت دروازه‌بان چشم‌های دفاع و لیدر خط دفاعی است. دروازه‌بان باید روحیه یک گلادیاتور را از خود نشان دهد. این گلادیاتور، باید به شدت تمرکز کند تا برای نبردی که پیش رو دارد آماده باشد. همه چیز در زندگی گلرها تکراری است؛ چگونه لباس بپوشند، چگونه حرکت کنند و چگونه ذهن‌شان را برای نبرد آماده کنند. اما اگر در قلب این کارها، اعتقادی محکم قرار داشته باشد، بدون شک همه چیز درست پیش می‌رود.

حضور فیزیکی دروازه‌بان، اهمیت زیادی دارد و می‌تواند به کمک آن، در منطقه خطر، تسلط کامل داشته باشد. در واقع می‌توان گفت دروازه، خانه دروازه‌بان‌ها و منطقه خطر، زمین آن‌ها به حساب می‌آید. دروازه‌بان می‌تواند این منطقه و حتی فرا‌تر از آن را شناسایی کند. گلرها باید بهترین تصمیم را برای جلوگیری از گل شدن توپ و البته شروع حملات برای تیمشان بگیرند. اینکه یک دروازه‌بان فقط این کار‌ها را انجام دهد بدهم هم کافی نییست؛ او باید توپ را به بهترین شکل به هم تیمی‌هایش برسانند.

موقعیت گلرها این اجازه را می‌دهد که رهبر تیم باشند و با بازیکنان ارتباط برقرار کنند. البته دادن بازوبند کاپیتانی به دروازه‌بان بهترین کار نیست، چون فاصله بازیکنان و داور از او زیاد است. این نکته را هم باید در نظر گرفت که گلرها باید روی کار اصلیشان که مهار توپ است تمرکز کنند. البته نکته جالب این است که اغلب گلرها، کاپیتان هستند.

     
آی اسپورت
2015-05-06 12:07:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر