فهرست
اتفاق ویژه: شب پراحساس "گواردیولا" در نیوکمپ
اتفاق ویژه: شب پراحساس "گواردیولا" در نیوکمپ

اتفاق ویژه: شب پراحساس "گواردیولا" در نیوکمپ

سرمربی اسپانیایی بایرن‌مونیخ امشب برای کنترل احساساتش هنگام بازگشت  به خانه خود، آن هم برای اولین بار و به عنوان سرمربی تیم حریف،  کار دشواری پیش رو دارد. \"پپ گواردیولا \" سال 2012 پس از 4 سال هدایت بارسلونا و کسب 14 جام، تصمیم به ترک این باشگاه گرفت. سبک بازی بارسای \" گواردیولا \" به همراه دوران طلایی این تیم تحت هدایت \" پپ \" و تعداد جام‌های کسب شده در این 4 سال،  به عنوان \" بهترین بارسلونا ی تاریخ \" جاودانه شد و تحسین همگان را برانگیخت.

دیدار امشب در نوکمپ اما چالش بسیار بزرگی برای این مربی 44 ساله به حساب می آید؛ وقتی این چالش بزرگ تر می‌شود که بدانیم سرمربی کاتالانی بایرن‌مونیخ هیچ علاقه‌ای به  ترک نوکمپ به عنوان سرمربی یک تیم \"حذف شده \" ندارد. امشب هواداران از پپ استقبال خواهند کرد و با او برخورد گرمی خواهند داشت؛ حتی اگر بایرن‌مونیخ تیمشان را شکست دهد. \"گواردیولا \" برای موفقیت در این دیدار باید تمرکز بالایی روی عملکرد تیمش داشته باشد.

«خیلی خوشحالم که فرصت تقابل با بارسلونا را در طول دوران حرفه‌ای‌ام پیدا کردم اما نباید فراموش کرد چیزی که برای ما اهمیت دارد ، 180 دقیقه دوئل دو تیم برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان است.»این‌ها اولین صحبت‌های \"پپ\" بعد از پایان قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان بود. باید دید که آیا این مربی در طول دقایق بازی هم این خونسردی اش را حفظ خواهد کرد یا نه.

این در حالی است که شرایط و میزان آمادگی بایرنی‌عل چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. اگرچه پپ هفته گذشته موفق به کسب دومین قهرمانی متوالی‌اش در بوندس‌لیگا شد اما این تیم در رقابت‌های جام حذفی آلمان در مقابل بوروسیا دورتموند و ضیافت پنالتی‌ها ضعف‌هایی هم از خود نشان داد. علاوه بر این مونیخی‌ها در این دیدار، \" آرین روبن \" که یکی از کلیدی‌ترین ستاره هایشان به شمار می رود را در اختیار ندارند و حضور لواندوفسکی هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

\"گواردیولا\" در طول تقابل تیمش با دورتموند، بارها کنترلش را از دست داد و با عصبانیت رفتار کرد و حتی پس از پایان این دیدار حاضر به شرکت در کنفرانس خبری نشد. در پی این اتفاقات، نشریه \"اسپورت\" در کاتالونیا خبر از نگرانی پپ برای مرحله نیمه نهایی و  تقابل این مربی با بارسلونا داد. با وجود قهرمانی باواریایی ها در بوندسلیگا، فتح لیگ قهرمانان در فصل جاری می تواند گواردیولا را از فشار خارج کرده و انتظارات هواداران را برآورده کند.

قطعا \"گواردیولا\" هنگام بازگشت به خانه اش ، هیجان و احساسات زیادی دارد اما شاید اهمیت این دیدار حساس پپ را وادار به تمرکز روی عملکرد تیمش کند. \"گواردیولا\" و \"انریکه\" در نوکمپ با یکدیگر دیدار می کنند، با هم دست می‌دهند و به هم لبخند می زنند اما پس از آن هردو خود را برای 180 دقیقه نبرد طوفانی آماده خواهند کرد.

منبع:  AS / مترجم: پرستو امینی- ایفکا


     
آی اسپورت
2015-05-06 12:09:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر