فهرست
گزارش روز: پدیده ایرانی به تیم اصلی آتلتیکو می‌رسد؟
گزارش روز: پدیده ایرانی به تیم اصلی آتلتیکو می‌رسد؟

گزارش روز: پدیده ایرانی به تیم اصلی آتلتیکو می‌رسد؟

 

پس از مسابقات جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۳ - امارات که نام سعید عزت‌اللهی به همراه امیرحسین کریمی در بین فنی‌ترین بازیکنان ایران و جام دیده شد، نوجوان شماره ۶ ایران بیش از گذشته در کانون توجه قرار گرفت.انتخاب به عنوان پدیده لیگ دوازدهم، حضور در تیم ملوان و موفقیت در جام جهانی باعث دریافت پیشنهادهای مختلف از تیم‌های اروپایی و حتی آمریکای جنوبی از جمله رابین کازان روسیه شد اما او پیشنهادی بهتر بود. روز ۱۷ تیر سال ۱۳۹۳ این اتفاق ارزشمند و ویژه برای پدیده فوتبال ایران افتاد و او از تیم جوانان اتلتیکومادرید اسپانیا پیشنهادی را دریافت کرد. سعید به همراه پدرش نادر عزت‌اللهی مربی تیم بزرگسالان ملوان و تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران، به اسپانیا سفر کرد و در نهایت روز پنجم شهریورماه قراردادی رسمی با این تیم مطرح اروپایی و اسپانیایی بست. براساس توافق صورت گرفته، قرارداد سعید ۵ ساله بوده که پس از پایان سال نخست همکاری، ۴ سال دیگر این قرارداد مشروط بود که در این مدت او می‌بایست در تیم جوانان و تیم دوم اتلتیکومادرید به میدان می‌رفت.

سعید در ۸ ماه گذشته، در اکثریت بازی‌های تیم جوانان اتلتیکومادرید به میدان رفت و بیش از ۱۰ گل و پاس گل برای این تیم داد. او حتی در مسابقات لیگ قهرمانان در رده جوانان هم برای اتلتیکومادرید برابر چلسی به میدان رفت و توانایی‌هایش را به نمایش گذاشت. با پایان یافتن لیگ جوانان و حضور موفق در تورنمنت فوتبال بارسلونا در رده جوانان، با تصمیم مدیران و مسئولان این باشگاه اسپانیایی، سعید عزت‌اللهی در تمرینات تیم بزرگسالان اتلتیکومادرید ۳ که در لیگ Tercera Ligi Grup  حضور دارد، شرکت کرد تا در ۶ بازی آخر در لیگ دسته سوم اسپانیا این تیم را همراهی کند. بازیکن شماره ۶ تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران در این مدت، ۳۰ دقیقه در بازی با پارلا حضور یافت و یکشنبه شب و در هفته سی و ششم این رقابتها، در ۲۵ دقیقه پایانی دیدار اتلتیکومادرید ۳ با الکورکن به میدان رفت. سعید با پاس گلی که در دقیقه ۸۸ برای بورخا پاریس ارسال کرد، باعث فرار تیمش از شکست شد، مسابقه‌ای که در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

با توجه به اینکه درحال حاضر قرارداد عزت‌اللهی با باشگاه اتلتیکومادرید اسپانیا آماتوری است زیرا هنوز به سن ۱۸ سال نرسیده، در خردادماه قرارداد مشروطش با این باشگاه تمدید می‌شود، اتفاقی که شاید به حضور این پدیده جوان فوتبال ایران در تیم اصلی اتلتیکومادرید منجر شود. پدیده جوان فوتبال ایران پس از ۷ ماه حضور موفق در تیم‌های جوانان، زیر ۲۱سال و تیم سوم اتلتیکومادرید، درآستانه روزهای سرنوشت‌سازی قرار دارد زیرا یک امضا تا پیوستن به تیم اصلی این باشگاه بزرگ فاصله دارد.

پس از حضور جواد نکونام، مسعود شجاعی و کریم انصاریفرد در تیم‌های اسپانیایی، قطعی شدن حضور سعید در تیم اصلی اتلتیکومادرید اتفاقی ویژه برای فوتبال ایران است زیرا او نخستین بازیکن کشورمان لقب می‌گیرد که سن ۱۸ سال به یکی از بهترین و مطرحترین تیم‌های اسپانیایی پیوسته. پیش از این علی دایی، وحید هاشمیان و علی کریمی در تیم بایرن مونیخ و مهدی مهدوی‌کیا در تیم هامبورگ آلمان حضور داشته‌اند که سعید عزت‌اللهی می‌تواند با پیوستن به تیم اصلی اتلتیکومادرید، پنجمین ستاره فوتبال ایران لقب بگیرد که با یک تیم مطرح اروپا قرار داد امضا کرده.

 

   

 

     
آی اسپورت
2015-05-06 12:28:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر