فهرست
یادداشت روز: شکست برای شالکه و فوتبال آلمان
یادداشت روز: شکست برای شالکه و فوتبال آلمان

یادداشت روز: شکست برای شالکه و فوتبال آلمان

آی اسپورت- با نتایج بدست آمده در دور رفت مرحله رفت لیگ قهرمانان تنها دو تیم آلمانی بایرن مونیخ و دورتموند شانس حضور در جمع هشت تیم برتر اروپایی را دارند و شالکه و بایرلورکوزن با باخت سنگین در داخل خانه از ادامه رقابت ها ناامید شدند.
اما شکست شب گذشته شالکه مقابل رئال نه تنها برای آبی های سلطنتی فاجعه آمیز بود بلکه به اعتبار فوتبال آلمان و بوندس لیگا خدشه وارد کرد البته باخت در مقابل رئال می تواند قابل تصور باشد اما نمایشی اینگونه محزون، درمانده و آماتور آن هم در جهنم گلزن کیرشن قابل قبول نیست.
هفته ی گذشته نیز بایرلورکوزن در بای آرنا مقابل پاریس سن ژرمن با نتیجه 4 بر 0 شکست خورد تا او نیز در همین مرحله از رقابت های خداحافظی کند اما افتضاح شالکه به مراتب برای فوتبال آلمان شرم آور بود.
در هر دوی این دیدارها میزبانان بوندس لیگایی آنچنان از حریف هراسان بودند که فوتبالی ضعیف و افسار گسیخته را به نمایش گذاشتند بدون هیچ گونه برنامه و نظم تاکتیکی برعکس چیزی که از ژرمن ها انتظار داریم و این برای بوندس لیگایی که به فکر اعتبار سازی دوباره در فوتبال اروپا است بسیار وحشتناک است.
بوندس لیگایی ها خوب شروع کردند و برای نخستین بار در تاریخ رقابت ها هر چهار نماینده ی خود را در جمع صعود کنندگان به مرحله حذفی دیدند در حالی که لالیگا و سری آ از این حیث در رتبه های پایین تر جای داشتند لیگ اول آلمان برای تصاحب عنوان دومین لیگ برتر اروپا آماده ی رویارویی با جزیره نشینان بود اما شکست سنگین لورکوزن و شالکه ثابت کرد که هنوز فاصله ی زیادی بین بوندس لیگا و دو لیگ برتر اروپا وجود دارد.
لورکوزن در طول سال های اخیر نشان داد که باشگاه بین المللی نیست آن ها از فقدان ساختار دفاعی رنج می برند نتیجه 4 بر 0 مقابل پاریسی ها پذیرفتن 9 گل در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل ضعیف ترین منچستر تاریخ لیگ قهرمانان به خوبی بیانگر این مطلب است البته نگاهی گذرا به رتبه ی این دو تیم آلمانی در جدول بوندس لیگا حسرت آلمان دوستان را دو ندان خواهد کرد.
شالکه و لورکوزن نشان دادند که برای ورود به جمع بزرگان فوتبال اروپا باید فاصله طبقاتی با آن ها را کم کرد تا یارای رقابت با بودجه های عظیمی که صرف رئال، بارسلونا، چلسی و پاریسن ژرمن می شود را داشته باشند.
اما شرایط برای بایرن و دورتموند متفاوت است بایرن به گروه متمولان اروپایی راه یافته و دورتموند نیز مزد بازی های جسورانه اش را می گیرد این شرایط در بوندس لیگا نیز وجود دارد فاصله طبقاتی موجب شده تا بالانشینان جدول خیلی زود مشخص باشند و امکان رقابت برای چندین پله پایین تر به سایرین داده شود.
     
آی اسپورت
2014-02-27 16:40:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر